Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt MELODIA pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

Co taka cisza? Śnieg was zasypał?

 

Ja wczoraj odebrałem projekt :D

 

Mam pytanko, czy w projekcie przewidziano osieplenie wylewek na parterze? W kosztorysie znajduje sie tylko jedna pozycja ze styropianem, jest to pozycja 48 - płyty styropianowe - 64.1383 m2 w cenie 27.34 za metr. Jakoś mało jak na parter te 64 metry... Może ten styropian do czegos innego?

 

Pytam bo styropian tani i chce kupic juz teraz.

 

PS Kosztorys Natalii jest 1000 razy czytelniejszy, od razu wiadomo ile czego i do czego. Jest wyraznie napisane, tyle styropianu 10 cm na parter a tyle 2 cm na pietro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Panie Andrzeju-10cm wystarczy-szkoda iść w koszty,tym bardziej,że ma Pan

fundamenty wypełnione piaskiem,czyli materiałem,który nie dopuszcza podciągania wody i w porównaniu z litą gliną jest sam w sobie materiałem w pewnym stopniu izolacyjnym.Niech Pan zastosuję styropian o odpowiedniej twardości.Jezeli mam coś poradzić to przedzwonić do przedstawiciela producenta na Pana region,np.ORGANIKI i przez niego dogadać się na dostawę na budowę.To fakt,że sprzedaż musi przepchac przez jakąś hurtownię,ale tak jest najtaniej.Szkoda,że nie mieszka Pan blizej ponieważ bym to Panu załatwił.Ja wiele rzeczy tak robię,ponieważ muszę liczyć sie z kasą.Znam przedstawiciela na Podkarpacie,ale jeżeli Pan chce to może mógłbym się jego zapytać,czy widzi jakieś rozwiązanie.Muszę jednak wiedzieć co i ile Pan potrzebuje.

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy. Po obejrzeniu niezliczonej ilości projektów i kilku "ostatecznych" :D w minioną niedzielę zdecydowalismy się (która to już decyzja :wink: ) na Melodię. Oczywiście nie bez drobnych przeróbek - likwidacja wykuszu (kto w ogóle ma okrągłe stoły, żeby je stawiać w tym miejscu??), przesunięcie o ok. 0,8m WC do pom. gospodarczego, a na tym miejscu szafa. Tak jak dla niemal każdego z melodiowców problemem jest umieszczenie TV w salonie. Prawdopodobnie skończy się na przesunięciu komina w stronę tarasu. Mam świadomość, że dach wygląda nieszczególnie, ale nie chciałabym przestawiać okien tarasowych, ani stawiać go na ściance między kuchnią a salonem. Dzięki temu forum wiem, że wjazd do garażu wymaga poszerzenia. Problemem jest kuchnia. Ta spiżarka jest jak kwiat do kożucha. Do tego jej powierzchnia jest b. duża jak na takie pomieszczenie. Waham się czy zostawić czy zlikwidować. chciałabym mieć spiżarnię, ale ta wybitnie mi nie pasuje. Nie wiemy jeszcze czy ściana z BK czy ceramika. Przede wszystkim mam pytanie czy ktoś buduje/zbudował Melodię w okolicach Szczecina? A jeżeli tak to czy istnieje możłiwość obejrzenia jej w realu? Pozdrawiamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też mamy stół owalny, chcielibyśmy postawić go równolegle do ściany na której jest wykusz. Nie będzie o w żaden sposób wykorzystany. Rezygnacja z wykusza zmniejszy koszt budowy, może nie w znaczący sposób, ale zawsze coś, "podobno" będzie w domu cieplej gdy ściana będzie prosta. Jaki Ty masz pomysł na wykorzystanie wykusza? Niewątpliwie wykusz uatrakcyjnia bryłę, ale ile razy delektujesz się oglądaniem domu od strony zachodniej? Front, ogród owszem, ale boczna elewacja? Wyjazd ze Szczecina do Bydgoszczy to wyprawa na cały dzień, bliżej wiosny bardzo chętnie skorzystamy, jeżeli zaproszenie będzie aktualne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie sie obudziliście :D

 

Apropos miejsca na telewizor, planuje nie ruszac komina ale samą zabudowe kominka przesunac jakies pol metra w strone wejscia do salonu. Myśle ze to mozliwe do zrealizowania. Dzieki temu w miejscu gdzie projektant przewidzial telewizor bedzie ponad 1,5 metra wiec OK (moj TV 32" + wysokie kolumienki z boku zajmuje 125 cm). Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem cały czas obudzony a ostatnio trochę pobudzony bo zabrakło dwóch dni do zakończenia dachówki bo zasypało i czekam teraz na odwilż.

Odnośnie tv w salonie.Jest to pewne rozwiązanie ale jak ławę i fotele ustawisz na wprost koimnka to będziesz na tv patrzył ukosem.Jedny słowem zapraszam na wizję lokalną do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...