Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt MELODIA pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

To mój pierwszy post więc wypada się najpierw przywitać, zatem witam wszystkich Melodiowiczów. Bardzo sobie cenię to forum, to prawdziwa skarbnica wiedzy nt. naszych ukochanych domków.

 

Jesteśmy na etapie zamawiania materiałów i starania się o kredyt w związku z czym mamy serdeczną prośbę gdyby mógł mi ktoś podesłać na priva zestawienie materiałów które byłoby bardzo pomocne przy zamawianiu (chcemy budować z Porothermu 24 + 15).

 

Nieoceniony byłby również kosztorys na potrzeby kredytowe.

 

Z góry serdecznie dziękuję.

 

Start na początku czerwca 2010. Już się nie mogę doczekać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam jestem po pierwszych rozmowach z wykonawcami i mam pytanie czy 25 tys za robociznę od fundamentów do więźby (więźbę będzie mi robić inna rodzinna ekipa ;) ) to dużo czy mało.

 

Projekt zagospodarowania działki uzgodniony na ZUD-zie, teraz kończymy adaptację projektu pewnie podczas weekendu - projektant nam skończy. Później jeszcze kilka papierków dorobić i w połowie marca będziemy składać pozwolenie na budowę.

 

Teraz szukanie materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze ustalenia poczynione. Start na początku czerwca.

 

Murarze aż do kominów (koparka we własnym zakresie- 27500

Cieśla - 5200

Dekarz - dzisiaj spotkanie więc zobaczymy

 

Dzisiaj zamówiony porotherm 25-ka i połówki na ścianki działowe.

Chcę też w tym tygodniu kupić stal i zamówić dachówki.

 

Czy ma ktoś zestawienie ile czego zeszło z Robena na typowy dach melodii? Jeśli tak to bardzo bym poprosił na maila piotr(małpeczka)nalborski . com

 

Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś zestawienie ile czego zeszło z Robena na typowy dach melodii?

 

Nalbor-u nas zestawienie robiła firma w której zamawialiśmy materiały na dach na podstawie projektu. Pomylili się o 3 gąsiory ( ze 190 zamówionych) i półtorej palety dachówki podstawowej (było zamówione 4000 sztuk). Za to nie było najmniejszych problemów ze zwrotem i korektą faktury, co zapewne nie byłoby takie oczywiste w przypadku zamawiania przez nas na podstawie własnych wyliczeń. Nasz dom jest bez wykusza więc wyliczenia nieco inne , ale jeśli chcesz mogę Ci przesłać na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś zestawienie ile czego zeszło z Robena na typowy dach melodii?

 

Nalbor-u nas zestawienie robiła firma w której zamawialiśmy materiały na dach na podstawie projektu. Pomylili się o 3 gąsiory ( ze 190 zamówionych) i półtorej palety dachówki podstawowej (było zamówione 4000 sztuk). Za to nie było najmniejszych problemów ze zwrotem i korektą faktury, co zapewne nie byłoby takie oczywiste w przypadku zamawiania przez nas na podstawie własnych wyliczeń. Nasz dom jest bez wykusza więc wyliczenia nieco inne , ale jeśli chcesz mogę Ci przesłać na priv.

 

My też będziemy budować bez wykuszu więc czy mógłbym prosić o przyesłanie info na priva. \

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich!!!

Z racji tego, iż z żoną jesteśmy na etapie wyboru drzwi zewnętrznych do naszej melodii chciałbym podjąć watek odnośnie drzwi tzn. jakie macie u siebie zamontowane, cena, no i oczywiście zalety i wady. Z tego co się orientowałem na rynku jest masę firm reklamujących swoje produkty (drzwi) zarówno drewniane jak i stalowe, PVC i z włókna szklanego. Prosimy wszystkich melodiowiczów o cenne rady.

Pozdrawiam.

 

 

my wybraliśmy drzwi Dierre. Montaż odbędzie się pod koniec miesiąca więc wtedy będę mogła coś więcej napisać o ich jakości. Argumentem, który zadecydował o wyborze tej firmy jest to, że na czas budowy montują nam (za 200 pln) panele zastępcze oraz wypalili nam kolor identyczny jak kolor okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich po przerwie zimowej....

U nas wszystkie papierki, pozwolenia skończone. Czekamy na wiosnę i początek robót. Z majstrami jestem umówiony jak tylko da się wejść w teren. Zaczynamy budować z oszczędności ale i pora na staranie się o kredyt.

W związku z tym proszę Wszystkich którzy mają pod ręką o przesłanie kosztorysu na potrzeby kredytowe.

[email protected]

Z góry dziękuję i pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ten wątek na forum to mój najulubieńszy :wink: a to dlatego,że sami niebawem ruszamy z budową naszej melodii w odbiciu lustrzanym :D.Zmian wprowadziliśmy niewiele głównie dotyczą tarasu tzn. będzie on "zachodził" na bok na tę stronę z wykuszem, a tym samym zwykłe okno zamienimy na podwójne balkonowe.Poza tym nie ma spiżarki, małego wc, przejścia do garażu z wiatrołapu, stryszek na poddaszu "powiększy" pokój tzn .jak się da, to zrobimy z tego jakąś garderobę. Czekamy na wiosnę i do boju!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich nowych.WIdać,ze wreszcie wiosna.

Wracam do pytania które zadałem dawno,dawno temu...co u Melodiowców:

Aga_76

mar_ch

larvva

ma.ska

PaaBaa

jas0

jaendrju

MAZZI

Agnieszka Prokop

pablooo-exe

Upiorka

Harry81

Mariel

Oczek

kakusek

jedynak.g

heniaserf

Bazhyl

Ucioo

Mandzur

GIGII

roberttro

kasia75

rafaelloj77

sila77

AsiaW

przemasik

mati123

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj androżku zapomniałeś o naszej melodii w Jedliczu woj. podkarpackie:) Czy mógł byś nas dopisać do mapy melodiowiczów?? U nas wielkie poszukiwania dachówki, okien no i oczywiście ich wycena. Pewno zdecydujemy się na Dachówkę cementową Brassa Romańską - kolor ceglasty powłoka Cisar. Taką sama jaką ma "jedynak" :) Drewno na dach już w całości posiadamy koszt 10tys zł chyba całkiem niezła cena :)

Serdecznie pozdrawiam

http://www.ania041087.ao.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meldujemy się z Melodii w Dobrej k. Szczecina. Mieszkamy od końca czerwca 2009 i z utęsknieniem czekamy na wiosnę, bo rachunki za gaz są obłędne - może to tylko nieumiejętność obsługi pieca. Mamy wrażenie, że to on dyktuje jak ciepło ma być w domu, no i zima stulecia:). Niestety działka dookoła jeszcze niezagospodarowana, ale fantastycznie jest mieszkać w domu. A, i wszyscy nam zazdroszczą takich dużych pokoi na poddaszu, nawet ci co mają większe domy :o

P.S. Androzku, trzymamy za słowo, że zjawisz się którejś wiosny na kawę - zapraszamy już w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

W końcu udało mi się utworzyć galerię ze zdjęciami naszej melodii i cieszę się, że mogę dołączyć do forum. Przyznam szczerzę, że odkąd zaczęliśmy się budować w zeszłym roku, stałam się częstym gościem tego forum - biernym oczywiście :D Nasz domek już troszeczkę urósł. W kwietniu ruszamy z dachem, mamy już zamówioną więźbę, zamówiliśmy okna dachowe KRONMAT - wybór padł na te, ponieważ ponoć nie są złe i w chwili obecnej jest na nie promocja :) Musimy również zamówić dachówkę, najprawdopodobniej będzie to - ROBEN, kasztan.

Zmiany jakie dokonaliśmy to:

- likwidacja spiżarki w kuchni i przeniesienie jej w miejsce WC,

- likwidacja ścianki działowej między salonem, a kuchnią,

- szafa w miejscu przejścia z wiatrołapu do garażu,

- likwidacja okna w salonie (tego mniejszego oczywiście)

i to chyba wszystko.

Przy okazji chciałabym podziękować ma.ska, że jakiś czas temu mieliśmy okazję zobaczyć Ich melodię na żywo- śliczną w dodatku. Dziękuję :)

 

http://www.dzola.ao.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...