Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt MELODIA pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich po dłuuuugiej przerwie, mieszkamy od roku, przeszliśmy zimę, dom nie jest całkiem wykończony ale mieszkamy. Juz przyzwyczaiłam sie do nowego miejsca, dom jest ok, może kuchnia nie jest za duża ale wszystko jest funkcjonalne. Nie wiem jak sobie radzicie z ciepłą wodą bo teraz po sezonie grzewczym a nie mam gazu, jest to dość kłopotliwe. Ale poza tym dom jest super...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Marchat.Czy mógłbyś zdradzić sumę ile kosztowały Cię fundamenty?byłabym bardzo wdzięczna i jeszcze jedno pytanko po ile zakupiłeś porotherm? Przymierzamy sie do rozpoczęcia budowy za 2 miesiące i liczymy koszty ,bo niiestety narazie będziemy budować z wlasnych oszczedności .Pozdrawiam serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jak na razie budowa kosztowała mnie (oczywiście nie liczę papierów)

wykop + zdjęcie humusu 1080zł

stal 3700zł

bloczki 7000zł

cement paleta 1,4 tony 616zł

zalanie ław 20m3 5600zł

izolacje - na fundamenty około 6000zł

Porotherm zamówiłem ale jeszcze nie płaciłem, jak na razie tanieje:)

Pozdrawiam

Edytowane przez marchat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Wszystkich budujących!!!!

Marchat dzieki za info ,powiem Tobie szczerze ,że liczyłam wyższe koszty a Ty mnie pocieszyłes:))

No to czas zabierać się za kupowanie materiału.Mąż u nas będzie sam stawiał domek,więc trochę kosztów do przodu .Najbardziej obawiam sie położenia dachu i kosztów z nim zwiazanych:(( Może ktoś z budujących ma namiar na w miare tanią ekipę od dachow z okolic Poznania>??

Pozdrawiam wszystkich:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,dobra pogoda przydałaby się oj przydała.U nas też fundamenty skończone, chudziak wylany i żeby działać dalej przydałoby się trochę słońca (żeby chociaż nie padało) a prognozy na najbliższe dni kiepskie. Cóż, trzeba czekać i mieć nadzieję, że wreszcie słońce zagości na dobre. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie niepisania ;)

U nas w jesieni zakończyliśmy stan surowy otwarty - przez zimę okna zabite były deskami :)

W chwili obecnej wylaliśmy dopiero chudziak gdyż obawialiśmy się tego zrobić od razu na początku budowy ze względu na dość duże podwyższenie się .

Teraz czekamy na wstawienie już zakupionych okien (oknoplast kraków) :)

Mam pytanie czy macie problem z otwarciem albumów ze zdjęciami z forum ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Gałek

Jesteśmy właśnie na etapie montowania okien dachowych. Kupiliśmy okna firmy KRONMAT (nigdy wcześniej o takiej firmie nie słyszałam ale jest to część grupy FAKRO). Wybór padł na nie, ponieważ w czasie ich zakupu były w promocji ok 690 zł i znajomy, którego firma zakłada te okna w blokach chwalił je. Niestety ja osobiście ich jeszcze nie używałam więc opinii na ich temat wyrazić nie mogę :(

Mimo wszystko życzę trafionej decyzji i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Proszę o informację jaką grubość wełny daliście na poddasze .Ja chwilowo myślę 20+5 lub 15+10 ,znalazłem jakieś takie cudo http://www.allegro.pl/item1047171779_izolacyjna_welna_200_mm_cena_14_81_brutto_anser.html . wezmę pare rolek na próbę bo cena jest rewelacyjna i dostępna w kutnie. A wy jakie macie u siebie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Melodiowiczów

U nas papierologia pomału się zakończyła, pozwolenie na budowę, kanalizację i z energetyki już jest.

Teraz tylko czekamy na żniwa bo na naszym miejscu jeszcze pszenica rośnie więc jeszcze parę miesięcy trzeba poczekać.

Pozdrawiam wszystkich i niech się mury pną do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...