Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt MELODIA pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Brama oczywiście z napędem-dołożyłam 2 zdjęcia jak wygląda ten napęd od środka. Wybraliśmy firmę "Wiśniowski"- owszem czekaliśmy około 3 miesięcy na zamówienie ale stwierdzam że sie opłacało- są poprostu takie jakie chcieliśmy. Troszeczkę zmniejszyliśmy je ale to minimalne by pasowały do bramy wymiarowej zawsze to 1,5 tys w kieszeni zostaje- tak nam zaproponował sprzedawca. aha a cena to o ile dobrze pamiętam to 5tys 700zl

http://www.ania041087.ao.pl

pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez ania041087
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrabal gratuluję pięknego domu :) Widzę, że w kuchni okno większe niż jest w projekcie - również zamierzamy je w ten sposób powiększyć i widząc zdjęcie Waszej kuchni utwierdzamy się w przekonaniu, że to dobry pomysł :) Poza tym miło widzieć Melodię w "przestrzeni", my dopiero będziemy ściany murować ;)

Oczywiście czekamy na więcej zdjęć i serdecznie pozdrawiamy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrabal no pięknie,pięknie :yes: Przestronnie i jasno,bardzo fajnie. Mam kilka pytań odnośnie kuchni i jeśli możesz to napisz co to za płytki na podłodze i czy tam gdzie jest płyta indukcyjna na ścianie pod szafkami to może szkło?.Widzę,że okrągłe okienko zniknęło,a lodówka w tym miejscu wskazuje na to,że zrezygnowaliście ze spiżarki, czy tak? Ogólnie super !

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. W galerii ao dodałem kilka nowych fotek z naszych wzmagań, Pozdrawiam,

http://www.galek.ao.pl

 

Galek Gratulacje! W koncu dzieki twoim zdjeciom widze przestronnosc melodii za co serdecznie dziekuje,bo juz pisalam na forum czy ktos buduje melodie kolo poznania ale jak widac nikt bo brak odzewu! Zycze dalszych owocnych wzmagan i czekam na dalsze foto.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie powiedzieć ile kosztowały wasze kuchnie lub będą kosztowały jeżeli macie jakieś wyceny bo moja wyceny wprawdzie w 2 firmach ale jakoś tak drogo wyszła i zastanawiam się czy wybrała za drogie firmy czy tak to kosztuje. Jeżeli mogę prosić na piv to będę bardzo wdzięczna:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy gdzie budujesz, ja buduję niedaleko Łodzi i wszystkie wyceny są na mniej więcej 500tyś. Jeżeli zrezygnujesz z dachówki, drewnianych schodów, szerszej bramy to może się zmieścisz. Musisz jeszcze doliczyć wszystkie przyłącza, ewentualnie oczyszczalnie itp..

 

Jeszcze pytanko do skrabal'a: jakiej firmy pustaki ceramiczne miałeś? (bo to chyba nie porotherm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie stan surowy zamknięty wyniesie 200 tys. (też buduję niedaleko Łodzi :)). Dalej wszystko zależy od standardu wykończenia. Można położyć płytki/panele za 30 zł/m2 i równie dobrze dać porządny parkiet lub jakiś granit po 230zł/m2. To samo dotyczy wyposażenia wnętrza: drzwi, oświetlenie, łazienki, zabudowy - różnice w cenach są potężne. Dochodzą również instalacje: wentylacja, alarm, sieć komputerowa, sieć telewizyjna, odkurzacz centralny - nie wszyscy to robią. Pytanie czy 400 wystarczy? Musisz sobie w pierwszej kolejności odpowiedzieć jak chcesz ten dom zbudować i co chcesz w nim mieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dach mam z dachówki Rupp Ceramika Rubin 13v, powiększone okapy i zadaszenie tarasu - w sumie 330 m2. Koszt robocizny: murarze 28 tys. dekarze 16 tys. Z murarzy jestem zadowolony. W tej cenie wylali mi schody wewnętrzne, schody zewnętrzne i taras. Z dekarzami niestety się trochę powoziłem. Przeciągnęli termin i zima ich zastała na dachu a pamiętamy co było w listopadzie. Wszystko skończyło się jednak dobrze, dach w mojej ocenie wygląda super. Może zrobię jutro jakieś fotki. Dach robiła firma AD-DOM Damian Korpas. Namiary można znaleźć w necie. Murarze to taka rodzinna firma, raczej dorabiają niż się utrzymują z murarki, ale w cenie ok. 30 tys. za murarkę miałem 3 oferty jak zaczynałem budowę. 36 chciał facet razem z więźbą.

SSZ według kosztorysu, który jest w projekcie wyceniony jest na 225 tys. czyli ja w zasadzie jestem blisko. Prowadzę skrupulatne notatki i zapisuję nawet jakieś blaszki i gwoździki, więc pomyłki raczej nie ma. Zrobiłem tylko jeden komin (kominkowy - będzie pompa ciepła), czyli tu mogę mieć jakieś oszczędności w stosunku do kosztorysu. Nie inwestowałem też w okna dachowe, ze względu na wentylację mechaniczną - mam najprostsze FAKRO (za to dołożyłem jedno na strychu).

Jeżeli jest czas to trzeba szukać po hurtowniach, korzystać z promocji naprawdę można sporo zaoszczędzić.

Jeśli mógłbym jakoś pomóc lub doradzić to proszę pisać lub podjechać, jeśli twoja budowa jest blisko Łodzi to do Piotrkowa też niedaleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okno wstawiłem na stryszku a nie na strychu, ale dzięki za przypomnienie, na strychu zrobiłem przeszklony wyłaz i rzeczywiście to po kliku latach może być porażka. Musze coś wymyślić z tym wyłazem. Mój dekarz mi go doradził, po pierwsze, żeby mieć dostęp do komina, wyszło ok, ale drugi argument to doświetlenie stryszku. Rzeczywiście membrana IVT, którą założyłem może być wystawiona na promieniowanie UV przez 6 miesięcy.

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...