Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt MELODIA pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

Proxi jeżeli chodzi o okna dachowe to mam veluxy z dodatkowo wzmocnioną szybą. Jak kupowałem je były one w promocji. Ale mój wybór padł na weluxy ponieważ wydały mi sie najlepiej wykonane i posiadają dodatkowo wentylację. Co do uchwytu fakt jest wysoko ale przed ich kupnem poprosiłem cieślę aby pokazał na jakiej wysokości będą montowane i doszedłem do wniosku że będą dobre. Dodatkowo velux posiada w sprzedaży drążek który służy do zamykania okien na wysokości (można kupić też na allegro). Podsumowując okna są warte ceny ale decyzja należy do Ciebie. Na rynku jest wiele producentów ale ja brałem tylko pod uwagę veluxy i roto. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
I znów ruszyliśmy. Po rozpoczętych fundamentach w tamtym roku dziś został wylany chudziak a w piątek ruszamy ze ścianami. Do ostatniej chwili nanosiłam drobne zmiany , tu i ówdzie przesunęłam drzwi albo wydłużyłam ściankę. Teraz odwrotu nie ma i mam nadzieję, że będę zadowolona ze zmian.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas po etapie kabelkowo - rurkowym, tynkach i wylewkach, zaczęło się wykańczanie Melodii (inwestorów również :) ). Póki co jeszcze nie ma się czym chwalić. Za to pokażę wam zdjęcia "altano - drewutni" według projektu krisa_ST :). Coś już tam z ziemi zaczęło wystawać.

Pozdrowienia z placu boju.

altana.jpg

zdjecie 002a.jpg

zdjecie 004a.jpg

zdjecie 009a.jpg

zdjecie 012a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas po etapie kabelkowo - rurkowym, tynkach i wylewkach, zaczęło się wykańczanie Melodii (inwestorów również :) ). Póki co jeszcze nie ma się czym chwalić. Za to pokażę wam zdjęcia "altano - drewutni" według projektu krisa_ST :). Coś już tam z ziemi zaczęło wystawać.

Pozdrowienia z placu boju.

 

krist super projekcik :) Ty to widac ze ziemi masz sporo wiec mozesz sobie budowac i budowac he he . Prosze wrzuc pare fotek z melodii z wnetrz bo jak sie domyslasz nie dziala ao i nic nie mozna podgladnac .My lejemy chudziak no i jak moj bob budowniczy znajdzie troche czasu to moze w tym roku do stropu podciagnie budowe a z tym czasem u niego to jest kiepsko:( Pozdrawiamy wszystkich budujacych swoje gniazdka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Kris_ST super to wygląda. Czy masz poszerzoną bramę ?.

Nasz domek też rośnie w oczach, już widać jakie będą pokoje - ściany pną się do góry. Jestem na etapie wybierania dachówki. Miała być z Nelscampa ale ze sprzedawcą nie mogę się dogadać, coś kręci więc chyba wybierzemy TONDACH dachówkę STODO. Czy ktoś z tu obecnych kładł ją na dachu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po baaardzo długiej nieobecności. Miałem kłopoty z zalogowaniem się na forum, niegdyś widoczny byłem pod loginem rafaelloj7, obecnie pod rafaelloj77, dostałem kilka wiadomości na PW jednak nie mogłem ich odczytać, więc jeśli ktoś pisał do mnie to proszę pisać ponownie.

 

Pozdrawiam budujących melodię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zastanawiam się nad kupnem projektu Melodia. Miałbym kilka pytań do osób budujących ten dom. Czy ktoś może powiększał salon kosztem tarasu i czy taka opcja jest wogóle możliwa ponieważ jest to ściana nośna ? Rozmiar działki mam taki, że za domem zostanie mi 4m i myśle zrobić wyjście z tarasu na sąsiedniej stronie i wydłużyć dach. Myśle, że 4 metry to mało i nie ma co siedsizeć na tarasie i patrzyć w tuje przed ogrodzeniem. Jak wygląda sprawa ścianki kolankowej. Czy wydłużenie jej np. o 1 pustaka zmieni bardzo bryłę budynku ?

 

Może ktoś buduje Melodię na podkarpaciu i byłby tak dobry i użyczył swojej budowy na oględziny ? Będę bardzo wdzięczny za pomoc w wyborze projektu.

 

Pozdrawiam

Tom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeszcze raz. A może ktoś widział jakiś podobny projekt jak Melodia tylko z tarasem zadaszonym nie na tylnej ścianie tylko na tej ścianie co w Melodii jest wykusz ? bardzo podobają mi się domy tego typu jednak działkę mam długą na 40 a szeroką na 27m i ten taraz z tyłu tak całkiem mi nie pasuje bo będę z niego oglądał tylko tuje przy ogrodzeniu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu nowa chociaż nasza melodia już na ukończeniu.. teraz będziemy wykańczać.. dom i siebie.. :D

Tom - mysleliśmy o powiększeniu salonu kosztem tarasu, ale zrezygnowaliśmy.. za to powiększyliśmy taras.. także z tej strony co wykusz, robiąc wyjście też z wykuszu.. (w wykuszu powiększyliśmy okna, są do samej ziemi - polecam to - wyglądają super!), jednak nie wypuszczaliśmy dachu za wiele.. no i ten kawałek od strony wykuszu jest wąski.. raczej do komunikacji, żeby nie łazić przez salon zawsze.. ;) Przy budowie naszej melodii popełniliśmy błąd, którego bardzo żałujemy, a mianowicie podnieśliśmy poddasze o dwa pustaki + do tego wieniec.. bryła domu wygląda naszym zdaniem gorzej, a pokoje na poddaszu są olbrzymie.. Niestety nie mieliśmy okazji gdzieś podpatrzeć.. :(

Pozdrawiam! Projekt melodii jest super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, w takiej sytuacji to ma sens.. Nasze dzieci są jeszcze małe więc inaczej patrzymy na tę sprawę, dla nas to teraz pogorszenie wyglądu i dodatkowe, niepotrzebne koszty.. ale może rzeczywiście kiedyś spojrzymy na to inaczej.. :) A jeśli chodzi o inne zmiany to my zrezygnowaliśmy ze spiżarki i dzięki temu mamy większą kuchnię, w miejscu łazienki zrobiliśmy garderobę, a łazienka będzie tam gdzie pokój, który łączył się z łazienką w projekcie.. Nie zależało nam na tak dużej liczbie pokoi, w zamian mamy dużą łazienkę z dużym oknem, która sąsiaduje z sypialnią... No i przedłużyliśmy trochę ścianę dzielącą salon z przedpokojem - o 2 pustaki, była naszym zdaniem za krótka i nieustawna, a chcielismy zmieścić na niej kominek i tv...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślałam o podniesieniu poddasza, zresztą namawiał nas na to nasz wykonawca. Jednak pojechałam do Agi z Rąbienia i szybko ten pomysł wybiłam sobie z głowy. Pokoje bez podnoszenia są i tak duże (większych nam nie potrzeba). Ze względu na zmianę materiału na porotherm będziemy mięli wyższy parter ale mam nadzieję że niezauważalnie...z zewnątrz.

A moje mury pną się do góry. Jednak wszystko trzeba kontrolować - mój wykonawca bez mojej wiedzy chciał zamienić obniżony wieniec nad wykuszem i wsadzić tam belki L19. Dobrze że mam na niego oko (niedobrze dla niego :)). Trzeba zawsze kontrolować wszystkich i nikogo nie zostawiać samopas.

Oprócz tego nie mam większych problemów z ekipą budującą, ale to dopiero stan surowy pewnie zacznie się przy wykończeniówce.

 

Proszę was wklejajcie zdjęcia bo bez nich to jakoś smutno. Ja wkleję jak będę kładła dachówkę (już wybrana i kupiona - NELSKAMP NIBRA R10) bo na razie to wiele ciekawego nie ma do pokazania.

 

Pozdrawiam wszystkich budujących...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proxi masz rację, pokoje są wielkie, my niestety nie mieliśmy możliwości zobaczenia melodii bez podnoszenia, widzieliśmy jedną - podniesioną, aż o 4 pustaki, więc postanowiliśmy wypośrodkować.. Mąż za każdym razem mówi: "Po co my go podnosiliśmy?!".. Niestety nie wiem jak wkleić tu fotki, pokazałabym Wam jak to wygląda u nas..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...