Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TP SA: neostrada z/bez telefonu


niciacia

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 144
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Na razie jeszcze nie można. Urząd Komunikacji Elektronicznej stwierdził, że łączenie usługi nestrada z telefononem jest bezprawne. TP SA musi się dostosować w ciągu 30 dni. Za miesiąc będzie więc można zamówić samą Neostradę.

 

Co prawda TP SA może podnieść cenę Neostrady, dla klientów, którzy zamówią ją bez łącza telefonicznego, ale to też będzie bezprawne i UKE się sprzeciwi.

 

W razie niedostosowania się TP SA do decyzji UKE, grożą jej kosmiczne kary (do ok. 3% przychodu rocznego). :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafałek, masz całkowitą rację! Śmieszą mnie teksty w stylu: "nie dam zarobić TPSA, dlatego mam radiówkę". Właściciele sieci radiowych wynajmują łącza głównie od TPSA, więc posiadacze "radiówek" płacą TPSA, tylko przez pośrdnika. To samo dotyczy GPRS w Orange - ta firma jest w większości własnością TPSA :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafałek, masz całkowitą rację! Śmieszą mnie teksty w stylu: "nie dam zarobić TPSA, dlatego mam radiówkę". Właściciele sieci radiowych wynajmują łącza głównie od TPSA, więc posiadacze "radiówek" płacą TPSA, tylko przez pośrdnika. To samo dotyczy GPRS w Orange - ta firma jest w większości własnością TPSA :D

Guzik prawda. Mam linię wydzierżawionš od innej firmy niż TPSA i dzielę jš WLANem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guzik prawda. Mam linię wydzierżawionš od innej firmy niż TPSA i dzielę jš WLANem :wink:

 

Możliwe. W moim mieście (i w gminie gdzie buduję) jest kilkunastu dostawców bezprzewodowego internetu. Wszyscy mają łącza TPSA. :-?

A sam/sama nie możesz wydzierżawić takiej linii od innej firmy? Oczywiœcie zakładajšc, że cena będzie przystępna, a nie z księżyca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest z aktualnymi promocjami??? -tzn biorac promocje jest gdzies jakis paragraf ze do konca bede musial rowniez placic za telefon??TZN chodzi o ten piekny dzien kiedy tepsa sie ugnie i rozdzieli - co wtedy z osobami ktore wczsniej podpisaly promocje (gdzie szukac zapisu ze koniecznie z abo)?

 

w regulaminie promocji niczego takiego nie ma 8)

 

Jedyny internet u mnie to neo przez tepse tylko ten cholerny abonament telefoniczny.....

 

Odnosnie rozdzielenia abo i neo to mowi sie o tym od ponad roku i na razie wiadomo :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak - ale ani slowa o tym ze ten *&^_!! abonament musi byc nie nizszy niz ok 50zł... a to jest punkt programu ;-)

 

Tak, ale tańszy jest tylko "abonament socjalny", przy którym jest zapis, że nie można korzystać z neostrady.

 

Ja jednak liczę na to, że TPSA się ugnie i zacznie sprzedawać samą neostradę. W nowym domu nie zamierzam bowiem podłączać telefonu stacjonarnego. Tylko internet - albo samą neostradę, albo radiówkę. Do tego router i bramka VoIP z własnym numerem i mam tel. stacjonarny za 5 zł miesięcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam radiowke (druga z kolei) i zdecydowanie odradzam

do poczty i www od biedy - cokolwiek innego porazka niestety :x

co do pomyslu to mamy taki sam :lol:

 

 

powracajac do watku czyli wychodzi ze jak tepsa sie ugnie to dotyczyc to bedzie raczej wszystkich uzytkownikow neostrady

tzn jak podpisze teraz promocje to moze pozniej bede mogl sobie obnizyc abo za telefon ?

 

marzyciel .... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do radiówki - też kiedyś miałem, w czasach kiedy neostrada była kosmicznie droga i dostępna tylko w niektórych centralach. Nawet byłem zadowolony, ale firma się rozpadła, zmieniła właściciela i przestali dbać o klientów. Wtedy kupiłem Neo 128, potem zwiększyłem do 256 i tak mam do teraz. Ale w grudniu się przeprowadzam na wieś :-? Najchętniej wziąłbym Neo 512 bez telefonu, ale jeśli to będzie niemożliwe - spróbuję miejscowej radiówki, jest dwóch dostawców.

 

Co TPSA - ciężko powiedzieć jak zareagują na decyzję UKE i co będzie z dotychczasowymi klientami :-? Duży może więcej :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...