Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TP SA: neostrada z/bez telefonu


niciacia

Recommended Posts

W ten sposób mam internet i telefon stacjonarny za 54 zł miesięcznie przez pierwszy rok i 87 zł przez drugi rok.

no właśnie tak.........., nie było za trudno to wymyślić, ale to się nie średnio opłaca.

 

kupiłem simdata iplus i włożyłem w nienajnowszą nokię 6610i z gprs'em i właśnie przez podczerwień służy mi jako modem i na samym necie wychodzi tak

1)przeglądanie stron w kosztach, średnio 1zł za godzinę ( dokładnie 100kB = 3gr.)

2)szybkość minimalna do zakceptowania, ale to da się poprawić zakupując lepszy telefon, modem, kartę, u mnie akurat max do edge, co jest przyzwoitą predkością.

3) działało w czasie jazdy w samochodzie, pociągu

 

dlaczego kupiłem ?, bo chciałem zawrzeć umowę na iplus 60zł abonament i to potestować, gdyż to najlepsza oferta w tej chwili tego typu, jest tylko jedno ale.... limit 1gb miesięcznie(to i tak lepiej niż u konkurencji), same przeglądnie stron, gg, poczta to wystaczy na miesiąć 1gb, ale, gdybym chciał pooglądać te wielki fotograficzne wątki na forum murator, poprzesłać foto, itd, to za mało już nie wspominam o sieciach P2P.

 

ale, właśnie ale...... limit 1Gb, po czym transfer spada do prędkości (nawet w salonach tego nie wiedzą do ilu dokładnie spada)

przy której nie da nic zrobić, nawet przeglądać WWW, owszem można dokupić dodatkowe mega ale to kosztuje.

 

A więc jadę po telefon i neostradę w tepsie z modem livebox, przynajmniej nie będę przywiązany do kabla, limit 15GB jest dla mnie wystarczalny, nawet można parę filmów ciągnąć w miesiąć, a co najważniejsze to po limicie podobno transfer spada do 32kb/s, a więc nadal działa, wolno, ale działa, pocztę odbiorę stronę przejrzę.

 

 

aha neo lepiej zamówić przez stronę tpsy niż przez punkt, wtedy gratis kamera internetowa albo dodatkowe 10Gb transfertu, no i obecna promocja na neo kończy się w sobotę (30.09.2006) i pewnie będzie nowa może lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 144
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hmm, dla mnie jest to bardzo opłacalne. Teraz mam jeszcze neostradę 256kbit za 78 zł miesięcznie + abonament standardowy 43 zł. W nowym domu mogę mieć samą neostradę (z zawieszonym telefonem) 512 kbit za 54 zł w pierwszym roku i 87 w drugim. To tanio. Za tą cenę mogę mieć tylko wątpliwej jakości radiówkę lub GPRS. Nie ma porównania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, te 60 minut w abonamencie jest warte ok. 8 zł (lokalnie). Mając neostradę 512 kbit podłączam sobie bramkę VOIP i przez nią zwykły telefon. Do tego numer stacjonarny w swojej strefie numeracyjnej u jakiegoś operatura VOIP za parę zł miesięcznie.

 

No tak... tego aż tak nie liczyłem. Jednak zauważyłem, że nasi (moi i żony) rodzice preferują dzwonienie na stacjonarny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam modem edge sony ericsson do laptopa. Karte simplusa - płace 30 zł abonamentu. Prędkość prędkość pobierania danych to 256 kbs w porywach troche więcej. Prędkość wysyłania to modemowy standard czyli 56 kbs. Działa zarówno u mnie w domu jak i w pracy. Z tym, że w pracy właśnie osiągam większe prędkości. Co zaś do limitu. Plus GSM jeszcze nigdy nie obniżył mi prędkości za przekroczenie limitu. A niejednokrotnie prowadzę wideokonferencje, przesyłam dość pokaźne pliki prezentacji itp. Jestem całkowicie zadowolony z PLUSA. Teraz dostałem propozycję zakupu za grosze talerza satelitarnego do domu, co pozwala ponoc zwiększyć prędkośc pobierania danych nawet do 1 MB. Kumpel to już ma i jest zadowolony. Mało tego jeżeli do talerza zamontujemy drugi konwektor czy jak się toto nazywa moge mieć w cenie abonamentu TV Satelitarną. Trzeba jednak dokupić ten drugi konwektor bo normalnie talerz jest ustawiony na satelitę telekomunikacyjnego.

 

Jak dla mnie PLUS jest najlepszym wyjściem w przeciwieństwie do ERY czy Orange (testowałem oba) nie traci sygnału nawet w najgorszych miejscach dostępnych. W PLUSIE wystarczy nawet jedna dwie kreski zasięgu telefonu abym mógł surfować z ograniczonymi prędkościami.

 

Cena 30 abonament + 70 za modem chyba nie jest zabójcza??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam modem edge sony ericsson do laptopa. Karte simplusa - płace 30 zł abonamentu. Prędkość prędkość pobierania danych to 256 kbs w porywach troche więcej. Prędkość wysyłania to modemowy standard czyli 56 kbs. Działa zarówno u mnie w domu jak i w pracy. Z tym, że w pracy właśnie osiągam większe prędkości. Co zaś do limitu. Plus GSM jeszcze nigdy nie obniżył mi prędkości za przekroczenie limitu.

a jaki ty masz limit w simplusie ?, a simplus to chyba nie abonament tylko prepaid i się płacisz grubą kasę za korzystanie z netu, jedyny limit to gotówka w portwelu. Ściągnięcie 1GB danych w pakietach 100k w simplusie to coś około 6000zł i faktycznie brak limitu transferu :lol: , a transfer jest zabójczy nawet do 38,4 kbit/s.....

 

a może masz iPlusa a nie Simplusa i faktycznie to może działać w edgu z max realnym transferem do 115kbs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... tego aż tak nie liczyłem. Jednak zauważyłem, że nasi (moi i żony) rodzice preferują dzwonienie na stacjonarny...

 

Telefon VOIP ma numer stacjonarny, w wybranej strefie numeracyjnej. Czyli dla dzwoniącego nie ma różnicy.

 

Policz wszystkie koszty i znajdź mi kogoś oferującego strefę 0-95 jakoś nietrafiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...W nowym domu mogę mieć samą neostradę (z zawieszonym telefonem) 512 kbit za 54 zł w pierwszym roku i 87 w drugim...

A nie doliczasz tych dodatkowych 21 zł miesięcznie za zawieszenie ?? 8)

 

to są ceny z zawieszeniem, bo neo 512 (limit 15GB) z umową na:

 

2 lata = 1 rok za 33zł, drugi rok 66zł

3 lata = 1 rok za 28zł, drugi rok 56zł

 

aktywacja 12,20

 

 

ja wpadłem na inny pomysł, odległość od domu sąsiada mam 10m(ściana od ściany), biorę Neo 512 i liveboxa z tpsy i dzielę koszty łącza na pół, powinno działać, od sąsiada 40zł i będzie tanio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...W nowym domu mogę mieć samą neostradę (z zawieszonym telefonem) 512 kbit za 54 zł w pierwszym roku i 87 w drugim...

A nie doliczasz tych dodatkowych 21 zł miesięcznie za zawieszenie ?? 8)

 

to są ceny z zawieszeniem, bo neo 512 (limit 15GB) z umową na:

 

2 lata = 1 rok za 33zł, drugi rok 66zł

3 lata = 1 rok za 28zł, drugi rok 56zł

 

aktywacja 12,20

 

 

ja wpadłem na inny pomysł, odległość od domu sąsiada mam 10m(ściana od ściany), biorę Neo 512 i liveboxa z tpsy i dzielę koszty łącza na pół, powinno działać, od sąsiada 40zł i będzie tanio

 

działac to pewnię i bedzie ... ino pytanie czy sąsiad do dogadania bo sa ludzie i ludziska ... jak sie dogasz to cacy ... tylko co by nie było pozniej ze ee wolno idzie bo on całe pasmo zajął ... ja płace tyle samo co on a łacze u mnie ledwo kapie ... Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam modem edge sony ericsson do laptopa. Karte simplusa - płace 30 zł abonamentu. Prędkość prędkość pobierania danych to 256 kbs w porywach troche więcej. Prędkość wysyłania to modemowy standard czyli 56 kbs. Działa zarówno u mnie w domu jak i w pracy. Z tym, że w pracy właśnie osiągam większe prędkości. Co zaś do limitu. Plus GSM jeszcze nigdy nie obniżył mi prędkości za przekroczenie limitu.

a jaki ty masz limit w simplusie ?, a simplus to chyba nie abonament tylko prepaid i się płacisz grubą kasę za korzystanie z netu, jedyny limit to gotówka w portwelu. Ściągnięcie 1GB danych w pakietach 100k w simplusie to coś około 6000zł i faktycznie brak limitu transferu :lol: , a transfer jest zabójczy nawet do 38,4 kbit/s.....

 

a może masz iPlusa a nie Simplusa i faktycznie to może działać w edgu z max realnym transferem do 115kbs

 

brak zrozumienia tekstu :)

 

Limit wynosi w moim przypadku 500 mb płace staly abonament 30 zl karty nie używam do niczego innego bo siedzi non stop w modemie, ale mogbym jej uzywac placac dodatkowo za polaczenie czyli normalnie doładowujac. Mogłbym jej używać korzystając z telefonu z modemem edge i wtedy łaczę się np. za pomocą bluetocha. Prędkości są takie jak pisałem wyżej. Limit przekroczyłem niejednokrotnie - i uwierz nigdy nie obniżono mi prędkości ani nie kazano płacić za zwiększenie na dany miesiąc limitu.

 

Jednym słowiem dla mnie rozwiązanie idealne, nie płace abonamentu za telefon, tylko moge doładować jak chcę, karta aktywna jest cały czas bo płacę abonament za stały dostęp do internetu 30 zł miesięcznie.

 

Nie wiem czy nadal jest opcja z karta simplusa bo zmieniło się dużo od tego czasu. Być może teraz trzeba kupić normalnie kartę z abonamentem na telefon + abonament na internet. A wtedy już chyba tanio nie wychodzi, bo te 20 zł abonament za telefon napewno kosztuje. Ale i tak wybrałbym nawet te opcję, nie będąc uzależnionym od tp i inncy. Mogąc syrfować w pociągu czy na łące.

 

Żeby była jasność karta simplusa to prepaid i ja podpisując z nimi umowę na internet zażyczyłem sobie aby ta karta była do internetu, bo mam dodatkowo słuzbowy telefon. Co i jak zrobili nie wiem - wiem tylko, że koszt karty miesiecznie wynosi 30 zł i nie muszę jej doładowywać., ale chcąc zadzwonic muszę doładować normalnie jak simplusa.

 

 

Właśnie spojrzałem na iplus http://www.iplus.pl/uslugaiplus_simdata_modem.html i widzę, że teraz liczą sobie dodatkowo, więc korzystniej jest kupić normalna kartę. Ale jak dla mnie prawo wstecz na szczęście nie działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policz wszystkie koszty i znajdź mi kogoś oferującego strefę 0-95 jakoś nietrafiłem.

 

Mój kierunkowy 0-41 mają w ofercie prawie wszyscy operatorzy.

Pierwszy z brzegu - http://www.halonet.pl

Ceny:

- numer telefonu : 30 zł za rok, czyli 2,5 zł miesięcznie

- połączenia w godz. 8.00-18.00 : 10 gr za minutę

- połączenia w godz. 18.00-8.00 : 7 gr za minutę

- naliczanie sekundowe

 

Drogo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... tego aż tak nie liczyłem. Jednak zauważyłem, że nasi (moi i żony) rodzice preferują dzwonienie na stacjonarny...

 

Telefon VOIP ma numer stacjonarny, w wybranej strefie numeracyjnej. Czyli dla dzwoniącego nie ma różnicy.

 

Policz wszystkie koszty i znajdź mi kogoś oferującego strefę 0-95 jakoś nietrafiłem.

 

 

Kto szuka ten znajdzie :)

 

IPFON (http://www.ipfon.pl) dostępna strefa gorzowska 095.

Ceny:

- numer telefonu: gratis

- połączenia 9 groszy za minutę brutto

- naliczanie sekundowe

- dużo usług dodanych (więcej niż w halonet)

- najlepsza z testowanych przeze mnie jakość połączeń (dużo lepsza niż w halonet)

 

Actio (http://www.actio.pl) dostępna strefa gorzowska 095.

Ceny:

- numer telefonu: gratis

- połączenia 9 groszy za minutę brutto (USA – 5 groszy za minutę)

- naliczanie sekundowe

- jakość połączeń na poziomie halonet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>tylko co by nie było pozniej ze ee wolno idzie bo on całe pasmo zajął ... ja >płace tyle samo co on a łacze u mnie ledwo kapie ... Pozdrowionka

 

Polecam router sprzetowy który da sobie radę z dynamicznym podziałem pasma i po sprawie. Są to dosć popularne urządzenia w dość rozsądnych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam router sprzetowy który da sobie radę z dynamicznym podziałem pasma i po sprawie. Są to dosć popularne urządzenia w dość rozsądnych cenach.

 

Np. taki: http://www.wirelesslan.pl/product_info.php/products_id/182

 

Ten sie do standardowego zesstawu instalacyjnego nie nadaje - potrzebny by był jeszcze modem ADSL (mozna wziąść od TPsa ale za dopłatą - standartowo za 1 zł dają badziewny modem USB). Jesli tylko dwóch lub trzech użytkowników w miarę normalnie korzystających to wystarczy routerek bez podziału pasma (QoS) (wybrac taki z modemem ADSL koszt od 180 zł wzwyż) - jeśli zaś więcej lub jest ktoś kto eMuli łacze to wypadało by wziąśc routerek z podziałem a najlepiej Access Pointa ze switchem i wgranym oprogramowaniem APPro który zamienia takiego AP w router z zarządzanym dynamicznie pasmem (niestety też bez modemu ADSL ale za to Acces Point i kosztuje 200-300zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sie do standardowego zesstawu instalacyjnego nie nadaje - potrzebny by był jeszcze modem ADSL (mozna wziąść od TPsa ale za dopłatą - standartowo za 1 zł dają badziewny modem USB). Jesli tylko dwóch lub trzech użytkowników w miarę normalnie korzystających to wystarczy routerek bez podziału pasma (QoS) (wybrac taki z modemem ADSL koszt od 180 zł wzwyż) - jeśli zaś więcej lub jest ktoś kto eMuli łacze to wypadało by wziąśc routerek z podziałem a najlepiej Access Pointa ze switchem i wgranym oprogramowaniem APPro który zamienia takiego AP w router z zarządzanym dynamicznie pasmem (niestety też bez modemu ADSL ale za to Acces Point i kosztuje 200-300zł).

 

Oczywiście, to sam router. Są też routery z modemem ADSL i możliwością podziału pasma. Taniej chyba wyjdzie kupić oddzielnie modem z wyjściem RJ45 i do tego router. Można też znaleźć 2 w 1

 

W tym przypadku chodzi o podział Neo z sąsiadem. W takim przypadku jednak przydał by się podział pasma, żeby uniknąć wojny. Wtedy można wziąć neo 1 mbit i podzielić po połowie 2 x 512 kbit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam router sprzetowy który da sobie radę z dynamicznym podziałem pasma i po sprawie. Są to dosć popularne urządzenia w dość rozsądnych cenach.

 

Np. taki: http://www.wirelesslan.pl/product_info.php/products_id/182

 

 

Lepszym i tańszym rozwiązaniem dla „sprawiedliwego” podziału pasma jest router (z WLAN i switchem) LinkSys WTR54GL z wgranym alternatywnym oprogramowaniem opartym o Linux np. DD-WRT. Początkujący użytkownicy mogą w nim skorzystać z gotowych zasad podziału, zaawansowani mogą sami pisać skryptu HTB. Oprogramowanie DD-WRT ma dostępny język Polski ! Za 250 zł mamy super routerek oraz możliwość korzystania z sieci bezprzewodowej. Router do kupienia np. tu: http://www.allegro.pl/item129396938_linksys_wrt54gl_router_qos_nowy_fvat.html ,

oprogramowanie do pobrania tu: http://www.dd-wrt.com/, więcej informacji tu: http://openlinksys.info/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaręczam że jak podział z jednym czy dwoma sąsiadami to QoS jest zbędny a juz szczególnie przy łączu 1M. Ja dziele na 4 sąsiadów takie łącze i bez włączonego QoSa działa bardzo dobrze i nigdy sie nie zapycha . Miałem wczesniej neo256 i dzieliłem na dwóch tu już był lekki problemik i musiałem używac QoSa. Ale fakt routerek Linksysa z linuksowym sourcem jest fajny tylko znowu wada że nie ma modemu - moze ktoś wie ile trzeba tpsie dopłacić żeby dostać modem Ethernetowy zamiast tego badziewnego USB?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...