Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TP SA: neostrada z/bez telefonu


niciacia

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 144
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

państwo powinno wybudować nowa sieć i "za darmo" udostępniać internet obywatelom

 

Bzdura. Komunizmu i socjalizmu już nie ma (przynajmniej nie powinno być). Państwo to my, jeśli by zafundowało internet za darmo, to ucierpieliby ci, którzy by z niego nie korzystali. A zapłacilibyśmy za to wszyscy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe stawki są nawet o połowę niższe. W przypadku łączy z przepustowością 512 kb/s (najniższej, którą obejmuje promocja) zapłacimy abonament w wysokości 28 zł z VAT przez pierwszy rok i 56 zł przez następne dwa lata. Przy umowie na 24 miesiące abonament przez pierwszy rok wyniesie 33 zł, a przez kolejny rok - 66 zł. TP SA obniża ceny i stara się przywiązać klientów na kilka lat, bo już wkrótce - również za sprawą Urzędu Komunikacji Elektronicznej - będzie musiała udostępnić swoje łącza konkurencji (i to z dużym rabatem). Alternatywni dostawcy internetu będą więc mogli zaoferować abonentom TP SA swoje usługi. Już teraz tempo wzrostu liczby użytkowników Neostrady uległo spowolnieniu. Na koniec I kw. tego roku było ich 1,23 mln, co daje TP SA prawie 42 proc. rynku szerokopasmowego internetu (resztę rynku mają m.in. sieci kablowe). Tymczasem firma chce mieć na koniec tego roku 1,7 mln klientów, zaś na koniec 2007 roku - 2,5 mln.

Czy te stawki mają zastosowanie tylko do osób które obecnie podpisują nowe umowy?.Czy ja mogę zerwać obecnie podpisaną umowę podpisałam na 2 lata prędkość 265 oferta mistrzowska.Właśnie skończyła mi się promocja 1/2 roku za 1 zł i wchodzę w opłatę 66 zł +Vat ok.72 zł + abonament za telefon. Zbyt piękne by mogło być prawdziwe.Jeśli wybrałabym wersję z telefonem mam ku temu ważne powody np. na 24 miesiące napewno bym zyskała.Ale czy mogę tak zrobić?

 

Można. Mam neostradę w promocji i otrzymałem zawiadomienie, że jeśli zrezygnuję z usługi do 14 lutego to TP nie przysługuje roszczenie odszkodowawcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale czy Tpsa nie zabezpieczyła sie w regulaminie na taki wypadek (tj np zapis o niemoznosci skorzystania z promocji jesli np nie minął okres 24mcy) - strzelam bo nie czytałem regulaminu. Lub jak zerwę umoę i będę chciał podłączyć sie na nowo to mi przywalą taką opłatę instalacyjno-aktywacyjną - że mi bokiem wyjdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był już taki czas, że TP w regulaminie promocji nie pozwalali skorzystać tym, którzy z usługi zrezygnowali. Jednak w następnej promocji zaznaczyli, że promocja skierowana jest również do tych co z usługi zrezygnowali. Biorąc pod uwagę poważny wzrost liczby korzystających z nowej oferty (plany są ambitne) to na pewno nowe warunki będą tak skonstruowane, aby nie stracić użytkowników, którzy ewentualnie zrezygnują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co chyba to nie jest takie proste. Przydał by się ktoś kto pracuje w Telekomunikacji ale kto się przyzna . Na błękitnej linii dowiedziałam się, że nie mogę rezygnować bez bardzo przykrych konsekwencji jakie grożą za zerwanie umowy. Obowiązuje umowa lojalnościowa czyli zmiany można dokonać po wygaśnięciu umowy. Na pewno nie mogę zrobić tego w tej chwili. No przecież wszyscy by umowy zrywali i na nowo podpisywali. Przecież w sierpniu były inne stawki niż w grudniu, i inne niż teraz. W moim przypadku za ˝ roku miałam za 1 zł a teraz przez 1,5 roku winnam płacić 66 zł netto. No a ja co zerwę umowę i podpiszę na nowych korzystniejszych zasadach wiecie co na pewno to tak nie jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na błękitnej linii dowiedziałam się, że nie mogę rezygnować bez bardzo przykrych konsekwencji jakie grożą za zerwanie umowy.

Czytałem o podobnym przypadku w gazecie, więc źródle niesprawdzonym.

Niedawno zapadł wyrok w tej sprawie. Chodziło o operatora PlusGSM, który zmienił regulamin. Klient wygrał, ale stracił rok na łażenie po sądach.

Radziłbym sprawdzić na stronach UKE. Powinna być jakaś informacja. Na pewno dotyczyło to komórkowego operatora. Kiedyś miałem podobną sytuację z Ideą, ale nie zaryzykowałem.

 

Tak sobie myślę, że informacja na błękitnej linii może być błędna. W końcu nie pisaliby ludziom, że mogą zerwać umowę. Myślę, że TP chce aby abonenci zrywający umowę zaraz ją podpisali. Dzięki temu nie przechodziliby do konkurencji (umowy łączą ich na 2-3 lata).

 

A jeśli chcesz zmienić umowę na Neostardę to przepisz telefon na kogoś z rodziny. (musi być zameldowany w tym samym miejscu). Wtedy umowa na Neo jest automatycznie rozwiązywana, nie płacisz kary i podpisujesz na nowych warunkach (wg aktualnej promocji). To informacja z telepunktu, więc trzeba by się dowiedzieć szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymyśliłam tak. Jeśli nie chcę korzystać z telefonu stacjonarnego TP S.A. to składam wniosek o rezygnację z telefonu. Od 15 stycznia mogę składać na zamówienia na nową neostradę. Będę ponosiła opłata za utrzymanie łącza 36,60 zł brutto.

Oprócz opłaty za utrzymanie, będę płacić abonament w zależności od prędkości posiadanego łącza.

Ale jeśli nie chcę zrezygnować z telefonu stacjonarnego to nic nie mogę zrobić. Chyba jeszcze zapłacę za instalację. Najmniej zapłacą osoby które już mają a ok.300 nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymyśliłam tak. Jeśli nie chcę korzystać z telefonu stacjonarnego TP S.A. to składam wniosek o rezygnację z telefonu. Od 15 stycznia mogę składać na zamówienia na nową neostradę. Będę ponosiła opłata za utrzymanie łącza 36,60 zł brutto.

Oprócz opłaty za utrzymanie, będę płacić abonament w zależności od prędkości posiadanego łącza.

Ale jeśli nie chcę zrezygnować z telefonu stacjonarnego to nic nie mogę zrobić. Chyba jeszcze zapłacę za instalację. Najmniej zapłacą osoby które już mają a ok.300 nowe.

A znasz opłaty za neo przy braku analogowego dostepu do telefnu ??

http://www.tp.pl/b/binaries/PL/590389029070/cennik_neostrada_tp_365767885.pdf

Taniej wychodzi telefon plus neo niż neo bez telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki. Ponieważ przeprowadzka tuż tuż, złożyłem w listopadzie wypowiedzenie neostrady (była na czas nieokreslony, więc bez konsekwencji). Wypowiedzenie było do 31 grudnia. Tymczasem jest już 3 stycznia a ja mam neostradę. Za friko :lol: Ciekawe, kiedy TPSA się zorientuje :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co chyba to nie jest takie proste. Przydał by się ktoś kto pracuje w Telekomunikacji ale kto się przyzna . Na błękitnej linii dowiedziałam się, że nie mogę rezygnować bez bardzo przykrych konsekwencji jakie grożą za zerwanie umowy. Obowiązuje umowa lojalnościowa czyli zmiany można dokonać po wygaśnięciu umowy. Na pewno nie mogę zrobić tego w tej chwili. No przecież wszyscy by umowy zrywali i na nowo podpisywali. Przecież w sierpniu były inne stawki niż w grudniu, i inne niż teraz. W moim przypadku za ½ roku miałam za 1 zł a teraz przez 1,5 roku winnam płacić 66 zł netto. No a ja co zerwę umowę i podpiszę na nowych korzystniejszych zasadach wiecie co na pewno to tak nie jest.

witam

proponuje udanie sie do punktu obslugi klienta i podpisanie aneksu do umowy

- nie nie zrywasz

- nic nie tracisz

- aneksem wybierasz taki wariant jaki Ci odpowiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beno 11

Wiesz ja nie chcę nic zmieniać.Chcę jedynie mniej płacić.Tak jak większość wydaje mi się że 66 zł/miesięcznie za internet to lekka przesada.Więc szukam okazji by zaoszczędzić Jest szansa?A do punktu obsługi mam 30 km więc wybieram forum -internet jako źródło informacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej emocji, więcej chłodnego rozsądku. Prawo telekomunikacyjne wcale nie jest bardziej skomplikowane od budowlanego. W każdej umowie są czarno na białym określone zobowiązania każdej ze stron. Wystarczy umieć czytać.

W liście do abonentów TP dała ciała informując o zmianie w cenniku a nie podając o co chodzi. Jedyna zmiana w cenniku to dodanie pozycji "opłata za konserwację łącza" dla klientów neostrady bez telefonu. Brak tej informacji zadziałał jak czerwona płachta na byka... Możliwość wypowiedzenia jakiejkolwiek umowy bez ponoszenia konsekwencji wynika z zapisu w Prawie Telekomunikacyjnym - jest to spowodowane zmianą Regulaminu świadczenia usługi w czasie trwania umowy. Klient, który nie wypowiada umowy przed zmianą akceptuje w ten sposób nowy Regulamin. Jesto już trzecia zmiana w przeciągu 2 lat. Korzystają na tym abonenci umów lojalnościowych, którzy chcą "pozbyć się" ich bezboleśnie.

Ceny neostrady nie zmieniły się od paru lat. Zmieniają się tylko ceny promocyjne - wszystkim wydaje się że usługa tanieje a to tylko pozory. Każda promocja ma swój regulamin, który nie wzbudza na początku podejrzeń a po miesiącach, latach, zaczyna być uciążliwy. A dlatego, że wprowadzane promocje są atrakcyjniejsze od poprzednich (chyba normalne? :D ) lecz nie zawsze można z nich skorzystać nie ponosząc konsekwencji zerwania poprzedniej umowy. Zasada stosowana przez TP jest prosta. Jeżeli ktoś zrezygnował z usługi "w ciemno" przed wprowadzeniem promocji to z następnej może skorzystać. Jeżeli jest związany umową promocyjną i wchodzi promocja tańsza to nie może z niej skorzystać nie wypełniając warunków poprzedniej umowy.

To jest jak kredyt w banku. Wiążemy się na 20 lat bo 11% wydawało się atrakcyjne aż tu buch... pojawia się na rynku kredyt na 9%. Można przejść, ale poprzedni trzeba zwrócić. Może to marne porównanie ale chodzi o sam mechanizm. Z grubsza zasada ta sama dla wszystkich towarów i usług a dotkliwość dla kieszeni klienta - w zależności od ceny jednostkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję,za tak wyczerpujący opis.Swoją drogą też mi się wydawało, że to tak funkcjonuje.Ale wszyscy do okoła trąbią,że będą rezygnować więc zwątpiłam,czy ja dobrze robię,że nic w sprawie nie robię. :D Jeszcze 1,5 roku a potem kto wie,może zmienią się zasady.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...