Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

budujacy emigranci


Edzia_i_juz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 217
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 1 year później...

To i ja się przyłącze do budujących na odległość :D

Bedę budował się pod Radomiem a mieszkam w UK.

Wybrany dom to Salsa z garażem.

Narazie z żonką jesteśmy na etapie zbierania dokumentacji do PnB oraz przystosowania projektu do wymiarów działeczki. Wszystko na odległość z planami przylotów do PL na 2 - 3 dni miesięcznie + mała pomoc rodziców

w razie szybkiej potrzeby wizyty w urzędach lub u wykonawców.

Jak się troszke rozkręci to złoże dziennik budowy.

 

Pozdrawiam Wszystkich emigrantów na forum 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 1 month później...

Witam,dołączam sie do grona emigrantow budowlancow.Jesteśmy z małżonką na etapie odbioru domu i wykańczania.Kwestia odbioru to jakaś paranoja w naszym kraju.Załaczam link zebym nie był gołosłowny:

http://www.bip.pruszcz.gda.winb.gov.pl/?pid=34

I tak punkt czwarty czyli geodezja powykonawcza zajmuje 3 tyg.kosztuje 700zlMielismy zamiar załatwic to w maju na dwutygodniowym urlopie ale nic z tego.Poza tym mieszkamy w Irlandii-Maynooth,budujemy w niedaleko Pruszcza Gdanskiego.Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mieszkamy w Dublinie a na wiosnę rusza budowa naszej wymarzonej "stodoły". Jesteśmy z Mazur, a nasz dom stawiamy w małej wiosce pod naszym rodzinnym misteczkiem. Mieliśmy cichą nadzieję ruszyć już jesienią 2009, ale papierologia przeciągnęła się niemiłosiernie, głównie z powodu projektu indywidualnego. Jesteśmy w bardzo komfortowej sytuacji gdyż dom będzie budować ekipa mojego taty:) Póki co buduje sie...kibelek:)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...
Witam wszystkich budujacych na odleglosc! My mieszkamy w niemczech i rozpoczelismy budowe naszego domku oczywiscie w polsce pod Opolem. Z powodu strasznych powodzi narazie mamy wszystko wstrzymane jestesmy na etapie zerowym i dobrze ze tak prace sie mozolnie potoczyly ze nie wylalismy fundamentow bo na naszej dzialce mamy jezioro.Mam nadzieje ze watek sie troche ruszy...Dobrze by bylo powymieniac doswiadczenia.Dopiero zaczynamy nasza przygode z budowaniem ale mam nadzieje ze wszystko sprawnie przebiegnie na odleglosc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujacych na odleglosc! My mieszkamy w niemczech i rozpoczelismy budowe naszego domku oczywiscie w polsce pod Opolem. Z powodu strasznych powodzi narazie mamy wszystko wstrzymane jestesmy na etapie zerowym i dobrze ze tak prace sie mozolnie potoczyly ze nie wylalismy fundamentow bo na naszej dzialce mamy jezioro.Mam nadzieje ze watek sie troche ruszy...Dobrze by bylo powymieniac doswiadczenia.Dopiero zaczynamy nasza przygode z budowaniem ale mam nadzieje ze wszystko sprawnie przebiegnie na odleglosc!

 

Oj to kiepsko z tymi powodziami. Mam nadzieje ze wkrotce aura bedzie dla was laskawsza! Dzieki losowi ze jestesmy z Mazur i tam sie budujemy. Narazie udalo nam sie wstrzelic z kopaniem fundamentow w jedyny dzien kiedy nie padalo:) Przerazajace jest znikanie pieniedzy z konta w expresowym tempie:) A to dopiero poczatek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujacych na odleglosc! My mieszkamy w niemczech i rozpoczelismy budowe naszego domku oczywiscie w polsce pod Opolem. Z powodu strasznych powodzi narazie mamy wszystko wstrzymane jestesmy na etapie zerowym i dobrze ze tak prace sie mozolnie potoczyly ze nie wylalismy fundamentow bo na naszej dzialce mamy jezioro.Mam nadzieje ze watek sie troche ruszy...Dobrze by bylo powymieniac doswiadczenia.Dopiero zaczynamy nasza przygode z budowaniem ale mam nadzieje ze wszystko sprawnie przebiegnie na odleglosc!

 

Jak to macie jezioro...?

i podjeliscie decyzje o budowie na tej dzialce ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u nas sytuacja się klaruje.W czerwcu ruszamy dalej z nasza budowa.No wody nam przybyło po tych opadach gdyż działka jest w dołku ale myślę ze damy rade wszystko ładnie wyrównać.Działkę mamy od teściów niestety ceny nas dobiły 120tys za 8 arów w naszej okolicy to trochę kasy wiec decydujemy się na darmowej budowe.Do tej pory nie było tak źle z woda,stała na lakach i polach a le nie na naszej działce myślę ze ogólnie przez te cholerne opady tak sie zrobiło.To prawda pieniążki uciekają strasznie właśnie teraz płaciliśmy za projekt wod-kan 1600zl!!! dolanczam zdjęcie z obecnego stanu budowy juz po odpompowaniu wiekszej ilosci wody

bmw individual 004 (2).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Pozdrawiam wszystkich budujacych na odleglosc. Ja tez mam te przyjemnosc. Mieszkam w UK. Rok temu kupiona dzialka w Czestochowie, pozwolenie jeszcze cieple, przylacza w trakcie, wykonawca i kierbud wybrany Budowa rusza w pazdzierniku. Plan na ten rok - fundamenty i zasypka.

 

Mam nadzieje ze ktos podzieli sie swoimi doswiadczeniami w kwestii zakupu materialow. Szczegolnie chodzi mi o zwrot roznicy podatku VAT. Czy taki przysluguje nierezydentom podatkowym, jesli przysluguje, to jaki adres nalezy podac przy wypisywaniu faktury, do jakiego US nalezy skladac wniosek z dokumentacja ? Wszelkie uwagi mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich i podpinam sie pod temat!

Od 5(!!!) lat mieszkam z mezem i corka w UK. Na wiosne ruszamy z budowa domku w Sremie kolo Poznania. Wszystkie formalnosci zalatwia nam nasz kierownik budowy, a reszta organizacji zajma sie moi kochani rodzice! Nam pozostaje internet, telefon i forum gdzie podpatrzylam juz kilka fajnych pomysłow. :) Niestety pewien niedosyt pozostaje bo wolelibysmy sami wszystkiego dopilnowac i poczuc ta atmosfere ale taki juz los emigrantów... Dołaczam sie równiez z pytaniem o kwestie zwrotu podatku VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...