Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

budujacy emigranci


Edzia_i_juz

Recommended Posts

Witaj Karol,

mnie niekiedy jest ciezko zrozumiec, :wink: Masz racje Karol pytanie zle i nielogicznie zlozone. Lecz sie staram,chyba widac brak pisania i myslenia w jez.polskimLecz sie staram.Prawda,placisz podatek tam gdzie mieszkasz,jestes zameldowany co automatycznie upowaznia dana osobe do ulgii podatkowej.W tym przypadku moze to byc i tesciowa. :wink:Tak wiec przepraszam i juz wiecej nie bede strzelal bykow :oops:

Pozdrawiam

 

Chcesz budowac na tesciowa mimo, ze ja kochasz? :wink: . Nie wiem jak wielka jest ta ulga budowlana ale kiedys bedzie musiala tesciowa Tobie podarowac (czytaj: oddac) ten dom co napewno tez bedzie kosztowac. Trzeba by przeliczyc. A nie lepiej kupic dzialki w Polsce, ktore czekalyby na Twoj powrot . Inaczej mowiac zainwestowac pieniadze ktore pozniej mozna by uzyc do budowy.

 

Karol N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 217
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A nie lepiej kupic dzialki w Polsce, ktore czekalyby na Twoj powrot . Inaczej mowiac zainwestowac pieniadze ktore pozniej mozna by uzyc do budowy.

 

Witam,witaj Karol.Dzialka juz jest :wink: Podejrzewam ze skumales sie z moja zona,jest tego samego zdania co i Ty. :wink: Tak naprawde z jednej strony masz racje lecz z drugiej strony mnie b.ciagnie do Polski i strasznie lubie podroze,tzn jazde samochodem.Jak na razie to szpieguje,wszystko i wszedzie,moze zaoowocuje to szpiegostwo?? :D

Pozdrawiam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej kupic dzialki w Polsce, ktore czekalyby na Twoj powrot . Inaczej mowiac zainwestowac pieniadze ktore pozniej mozna by uzyc do budowy.

 

Witam,witaj Karol.Dzialka juz jest :wink: Podejrzewam ze skumales sie z moja zona,jest tego samego zdania co i Ty. :wink: Tak naprawde z jednej strony masz racje lecz z drugiej strony mnie b.ciagnie do Polski i strasznie lubie podroze,tzn jazde samochodem.Jak na razie to szpieguje,wszystko i wszedzie,moze zaoowocuje to szpiegostwo?? :D

Pozdrawiam 8)

 

Czy w domu bedzie ktos mieszkal do czasu jak wrocisz, czy to ma byc taki dom weekendowo emerytalny? U mnie niestety tak jest. Dom stoi sobie biedula pusty niszczejac i czeka na mieszkancow. Jak wyjezdzam z niego to mi sie serce kroi ale co zrobic.

Karol N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. :D

Karolu,smutna sprawa trocheNa taki krok nie moglbym sobie pozwolic aby zostawic domek pusty.Dlatego daze do zamieszkania go przez Tesciow.Tez to jest troche problematyczne lecz do rozwiazania.Mamy czas 2 lata na podjecie decyzji.Mam nadzieje ze sytuacja w Polsce sie poprawi po wejsciu do Unii i ruszymy z ta budowa.Jesli nie to dzialeczka bedzie cierpliwie czekac.

Pozdrawiam i zycze wszystkiego dobrego

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. :D

Karolu,smutna sprawa trocheNa taki krok nie moglbym sobie pozwolic aby zostawic domek pusty.Dlatego daze do zamieszkania go przez Tesciow.Tez to jest troche problematyczne lecz do rozwiazania.Mamy czas 2 lata na podjecie decyzji.Mam nadzieje ze sytuacja w Polsce sie poprawi po wejsciu do Unii i ruszymy z ta budowa.Jesli nie to dzialeczka bedzie cierpliwie czekac.

Pozdrawiam i zycze wszystkiego dobrego

8)

 

A na jakie polepszenie czekasz, pod jakim wzgledem?

 

Karol N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakie polepszenie czekasz, pod jakim wzgledem?

 

Karol N.

Witam,mam nadzieje ze przybedzie wiecej miejsc pracy a co za tym idzie polepszy sie standard zycia bo z tego co wiem to nie jest lekko.Mam polska telewizje a i ZDF ostatnio pokazywal co sie z weglem i torami kolejowymi dzieje i nie tylko.

Jesli ludzie mieli by prace nie dochodziloby do takich drastycznych dzialan dlatego mam nadzieje ze nie od razu lecz za pare lat bedzie lepiej i polepszenie stopy zycia sie podniesie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Sorrki że nie pisałem, ale mnie nie powiadamiało. Nikt też mnie nie wywołał, to nie trafiłem tutaj ;)

 

Witam.

Mam pytanie czy jest mozliwosc wziecia kredytu w Polsce mieszkajac za granica lecz budujac w Polsce?

Wiem, że są banki które udzielają kredytów takim lub podobnym ludziom. Kolega pracuje ze mną i to on w zasadzie zarabia na budowę, bo żona jest nauczycielką. Dostali kredyt. Musiał tylko dostarczyć dowody na pracę tutaj i chyba potwierdzony w US PIT. Zwróć się do poważnych banków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie czy jest mozliwosc wziecia kredytu w Polsce mieszkajac za granica lecz budujac w Polsce?

 

Nie odpowiem Ci bo nie wiem ale mam pewną propozycje. Przygotuj sobie mail z tym zapytaniem i roześlij go po prostu do polskich banków,

tutaj http://www.money.pl/banki/wizytowki/ znajdziesz namiary chyba na wszystkie banki w Polsce. Wysiłek niewielki a byc może dostaniesz wyczerpującą odpowiedź.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam! Ciesze sie bardzo, ze znalazlam te grupe, myslalam, ze tylko ja taka wariatka. Od 15 lat mieszkam w Anglii, maz Anglik, ale Polske bardzo lubi. A ja - nie ma co ukrywac, tam sie jednak czuje najlepiej.

Zdecydowalismy wracac, w zeszlym roku przez rok bylam z dziecmi w Polsce i znalazlam piekna dzialke pod Warszawa z malutkim domkiem do rozbudowy. Perspektywa budowania stad mnie przeraza... Perspektywa powrotu, utraty zarobkow stad i usilowania budowania juz na miejscu przeraza mnie jeszcze bardziej...

A propos - czy ktos z grupy ma dzieci w wieku szkolnym? Zastanawiam sie, czy ktos juz myslal na temat szkoly...

Serdecznie pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc ewaK39,

 

My po 17 latach mieszkania w UK (Hertfordshire) wrocilismy do Polski. Wczoraj zaczelismy budowe domu pod Warszawa. :) Ja wyjechalam do Anglii w wieku lat 18 (zaraz po maturze), tam skonczylam studia, pracowalam, tam urodzily sie nasze dzieci (8 i 5 lat). Cale swoje dotychczasowe "dorosle" zycie spedzilam w UK, nadal codziennie slucham BBC Radio 2 przez internet i wszystko co angielskie jest mi tak bardzo bliskie.

Nie wiem w ktorej czesci Wwy bedziecie mieszkac, ale jesli moge sluzyc pomoca, to bardzo chetnie pomoge. Mozesz napisac do mnie na priva jezeli masz jakies pytania. Tak w skrocie, nasza corcia bylaby teraz w Year 3 w UK, ale poslalismy ja tutaj do drugiej klasy, po 8 miesiacach w koncu dogonila program, choc codziennie wspomina swoja anglielska szkole (chodzila do bardzo fajnej prywatnej szkoly, polozonej w pieknym miejscu), kolezanki oraz wiele innych rzeczy. Pierwsze trzy miesiace byly dla niej koszmarem, pierwsza szkola w Wwie okazala sie niewypalem, ale po zmianie szkoly jest zadowolona (choc nadal mowi, ze chcialaby pojechac do swojej angielskiej szkoly i mieszkac w internacie... :cry:

Nas synek zaczynalby teraz Reception, ale chodzi do angielsko-jezycznego przedszkola Montessori, z ktorego jestesmy bardzo zadowoleni. On nie mial zadnych problemow z przestawieniem sie.

 

A czy my mielismy problem z przestawieniem sie... to dluga historia... Poznalismy trzy fajne angielsko-polskie rodziny z dziecmi, dopiero po 8 miesiacach mozemy z czystym sumieniem powiedziec: dobrze zrobilismy, ze wrocilismy. A do Anglii i ukochanego Hertfordshire to jeszcze wrocimy na dluzej (na razie bylismy tylko dwa razy z wizyta) Pozdrawiam

ozzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

juz jestem po pobycie w kraju.Dobrzykowice biegalem po bankach ,mialem terminy i nie zgadzaja sie na ten kredyt.Nam sie nie spieszy,mamy czas.Sytuacje pogmatwala sprawa z przekwalifikowaniem ziemi rolnej.W zeszlym roku ustawa przeszla i jest dzialka rekreacyjno -budowlana a w tym roku dowiadujemy sie ze urzad wojewodzki nie zatwierdzil.Chcielismy zlozyc wniosek o warunki zabudowy a urzednik mowi ze nie mozna bo wojewodztwo nie zatwierdzilo.Pytamy dlaczego nas nie pinformowano,mowi:urzad nie ma obowiazku informowania a i planu przestrzennego nie ma.Pomimo ze dzialki obok ,w lini prostej 150m tez byly rolne i juz stoja na niej domy.Ciekawe historie.Nie znam obecnej sytuacji w Polsce lecz myslalem ze po 15 latach na obczyznie Polska sie zmienila i nie ma korupcji...Coz,mamy jeszcze dwa lata na podjecie decyzji i jesli sami tego nie odkreca to ja nie mam ochoty na ladowanie kasy nie wiadomo komu i za co i jesli nie bedzie pozytywnej decyzji to straca potecjalnego podatnika.

:D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim,czesc Gabrielo.

Masz racje ze do stanu surowego obyloby sie bez kredytu.Po rozmowie z kolega doszlismy do takiego wniosku.Nie mam zielonego pojecia o budowaniu dlatego tak napisalem.Zbieram doswiadczenia i jestem dobrej mysli.Chcialem za jednym zamachem wszystko wybudowac lecz wiaze sie to z problemem kto by tam zamieszkal.Ok,oszczedzamy i czas pokaze co tego wyniknie.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

juz jestem po pobycie w kraju.Dobrzykowice biegalem po bankach ,mialem terminy i nie zgadzaja sie na ten kredyt. :D :D

Szczerze mówiąc to mnie to zbytnio nie zdziwiło, nie znam twojej sytuacji ale zakładam, że nie jestes zameldowany w kraju no i nie masz zatrudnienia a to są podstawy do otrzymania jakiegokolwiek kredytu. Bank chce miec gwarancję Twojej wypłacalności a Ty im tego nie możesz dac :) Podejrzewam, że nie dostałbys nie tylko kredytu na budowę ale i na zakup odkurzacza :D Swoją drogą jeżeli tylko masz cień szansy budowania się bez kredytu to tak zrób bez zastanowienia. Branie kredytu (przynajmniej w Polsce) jest ostatecznością.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...