Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

budujacy emigranci


Edzia_i_juz

Recommended Posts

Witam wszystkich budujacych na odleglosc :) My z mezem przebywamy w USA i bedziemy zaczynac budowe jak wszystko dobrze pojdzie to na wiosne przyszlego roku. Dzialka juz jest od zeszlego roku, teraz robi sie projekt. Architekt bedzie nam zalatwial od razu wszystkie pozwolenia. Dzialka jest oficjalnie na mojego ojca i to on bedzie nadzorowal budowlancow. Jeszcze nie wiemy jak to bedzie z materialami, czy bedziemy kupowac sami (przez ojca) lub czy przez firme.... Czekamy na razie na projekt i kosztorys :) Na razie bedzie budowa z oszczednosci. Jak dolar nie poleci tak mocno w dol to jest szansa ze uda sie nam bez kredytu dociagnac do stanu zamknietego. A potem domek bedzie czekal na nasz powrot do Polski. Wykonczac bedziemy juz pewnie z pomoca kredytu (wzietego w Polsce). No i prosciej bedzie juz zajac sie wykonczeniowka bedac na miejscu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • Odpowiedzi 217
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 4 weeks później...
Ja też mam dylematy, wracać na budowę czy nie. Moja mama zajmuje się wszystkimi papierami i jak do tej pory nieźle jej idzie. Już prawie projekt gotowy, jeszcze tylko pozwolenie i ruszamy. Mamy dobrego (mam nadzieję) inspektora nadzoru, to tak w zasadzie moja obecność nie jest niezbędna. Bardziej przydadzą się pieniążki, które tu zarobię (choć jakoś mało tego wychodzi w pojedynkę). Ale chciałabym być na miejscu, tak sobie myślę, że może na przyszły rok, jak już będzie wykończeniówka, wtedy bardziej się przydam, bo i tak przecież nie mam pojęcia jak cegły się układa czy dach kładzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pracuje od trzech lat w budownictwie.irlandzkim.ale mniejsza o to.

widze ile bykow moga zrobic robotnicy.dlatego moj maz poleci do polski pilnowac,a ja latem lece skontrolowac.

musze byc pewna ze wszystko jest tak jak chcialam.mimo ze mam wspanialych pomocnikow i kierownika wiem ze to ja tam bede mieszakc a nie oni.przez telefon zalatwialam sprawy z energetyka.koszmar.

a jak polecialam w grudniu na swieta do polski, poszlam tam i pogadalam -zalatwilam od reki.

to mnie sklania do powrotu.mam zdolnego meza i wiem ze poradzilibysmy sobie w polsce,ale caly czas we dwoje w irlandii zarabiamy fajne pieniadze i tylko to nas tu trzyma.TYLKO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też noszę kask w pracy, skórzane buty i kamizelkę ochronną :D Jeżdżę konno - to mój zawód.

 

A tak poważnie to tu jest właśnie różnica. Ja się kompletnie nie znam na budowie i raczej niewiele sama dopilnuję. To papierów jest moja mama i nieźle jej to idzie, a wracać tylko po to, żeby patrzeć jak dom się buduje plus wydawać na życie (bo raczej pracy w kraju nie będę szukać na razie), to chyba nie ma sensu. Prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biala-prawda.

ja natomiast moglabym sama murowac,hi hi hi prawie sama.interesuje mnie to po prostu.tak jak kocham papierkowa robote tak kocham budowlanke.

marzylam o swoim domku od dnia slubu.wiec dlatego chcialabym widziec jaknajwiecej.ale coz.nie chcemy sie pakowac w kredyt stad jedyne wyjscie nie narzekac,zakasac rekawy i zarabiac euro.

a po latach usiasc przy kominku przytulic meza dzieci i cieszyc sie ze jest sie na swoim :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...