Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaka kostka brukowa? Pokażcie swoje...


Recommended Posts

  • 5 months później...
  • Odpowiedzi 293
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Doradźcie jaką kostkę wybrać do mojego domu. Planowałam jasny szary plus grafit, kostka płukana AVanti(polbruk) lub Piccola(Libet Decco Ellegante), bo chyba najbardziej pasuje, ale zaczynam mieć wątpliwości czy to dobry wybór. Czy nie lepiej dać zwykłą, nie płukaną, w tym samym kształcie, np. Carmino z Polbruku. A najbardziej to chyba podobają mi się duże płyty Semmelrock La Linia w tych kolorach. Ewentualnie inny kolor z Libetu Colormix Piccola lub z Polbruku Carmino latte z grafitem???

 

http://images50.fotosik.pl/343/b1805d1e56abb7ac.jpg

 

http://images45.fotosik.pl/819/17726e422f2ffddd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd ja to znam... dylemat nie dający spac w nocy, co wybrac, żeby dobrze wybrać...

Jestem stosunkowo świeżo po tych rozterkach i powiem, co my zrobiliśmy - odrzuciliśmy wszystkie szlaczki, wzorki i wybraliśmy jeden kolor, ale 3 "odmiany", konkretnie z Libet Decco w torfowym brązie Romano, Natulit i Terrano.

Uważam, że wybór był idealny, jest neutralnie a jednocześnie w żadnym razie nie nudno, bo na dobra sprawę każda kostka ma odmienny odcień a ponieważ całosc jest stonowana, to nie gryzie się ani z elewacją ani z tym wszystkim, co jest w ogrodzie i nie przytłacza zieleni ale się z nią komponuje.

 

Nieobiektywnie powiem, że przy Twoim domu Libet decco w tym kolorze też by pasował:-)

 

To tak przy okazji pokażę, jak wygląda ta kostka po ułożeniu.

DSCF1221.jpg

DSCF1058.jpg

Edytowane przez Basiaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nieco poza tematem głównym:

Basiaw, jaki masz kolor elewacji? Jakiej firmy tynk?

Szukam fajnych zieleni, a na moim monitorze Twoja mi się podoba (bo to zieleń, prawda?) :)

 

Frelka, to rzeczywiście zieleń, nazwałabym ja jasną oliwką.

Co do producenta, to kupowaliśmy w tej firmie:

http://www.chemstan.pl/index.html

 

ale czy oni działają tylko na rynku lokalnym czy mają filie, to nie mam pojęcia.

Z koloru jesteśmy bardzo zadowoleni, na domu tynk jest od 4 latach, na budynku garażowym ten sam położony tej wiosny i wyglądają identycznie. Jak ptak narobi, to bez problemu się zmywa, mchu od północnej strony się nie boję, to był naprawdę dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Lutca możesz napisać jaka grubość kostki i jeśli to możliwe i nie jest tajemnicą to jaka cena i producent. Czy przy dużych autach pow. 3.5 t nic się nie dzieje z kostką. Ja mam ponad 300 m2

 

Cześć,cześć.

Najpierw kostka miała być z Libetu ale nie mieli w hurtowni takiej ilości koloru o który nam chodziło więc zdecydowaliśmy się na Polbruk 6cm.

Jeszcze nikt mi nie wjeżdżał dużymi autami więc nie mogę ocenić czy pod tym względem jest wytrzymała ale ja przewiduję tylko szambiarkę przy wjeździe i auto z węglem.

Wykonawca zapewniał że będzie ok. Jak patrzyłam jak to robią to myślę że ma rację.

Jeśli chodzi o cenę to umawialiśmy się na koszty liczone materiał + robocizna i wyszło średnio 110zł/m2 ale trzeba przyznać że w tej cenie są obrzeża, krawężniki, palisada przy wjeździe do garażu i dwie pokrywy na szambo. A to są dość drogie elementy. O tyle dobrze że firma która nam to robiła ma własny skład, jak zabrakło to dowieźli a jak zostało to zabrali bez wliczania w koszty.

Pozdrawiam Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już wiadomo skąd taka atrakcyjna cena :)

 

Wiesz co, nie będą po tej kostce jeździć 10,15 czy więcej tonowe samochody.

Na autko z węglem i szambiarkę ma wystarczyć. Tak zapewniał wykonawca i ja mu wierzę:) a ta cena wcale nie jest taka bardzo atrakcyjna.

Edytowane przez lutca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...