Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaka kostka brukowa? Pokażcie swoje...


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 293
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ile Cię to kosztuje ?

jaki ma sens podgrzewać podjazd masz stromo czy niechęć odsnieżania.

zastanawiam sie nad takim rozwiązaniem tylko nie mogę tego sobie wyobrazic.

 

pada snieg włączasz ok

2 godziny i co ? sucho ?

nastepnego dnia znowu pada snieg i tak dalej....

nie lepiej odsniezyc ?

 

myslałem nad matą w garazu ale grzejnik powinien wystarczyć.

czas pokaże bo jeszcze nie mieszkam więc jestem teoretykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś tu na forum dyskutowaliśmy na ten temat. Konkluzje były takie, że trzeba cały czas grzać bo jak nie, to woda z rozpuszczonego śniegu zamienia się natychmiast w lód i jest jeszcze gorzej niż było. Same maty są w cenie zwykłego grzejnika na ścianę ale używanie ich jest drogie.

Osobiście miałem do czynienia z matami grzejnymi pod kostką a pod płyty na schodach dawaliśmy klientowi drut grzejny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam libet picolla, własnie się kładzie, do tego zamiast krawężników dałem ekobordy, bo sporo łuków, nie wiem jak to się sprawdzi i czy nie będzie się rozjeżdżać ale jakoś obrzeża betonowe mi się nie podobają. Przy wyborze "przeleciałem" paru producentów kostek płukanych, libet był około 8 zł droższy na m2 od konkurencji, pytałem różnych sprzedawców i każdy jak jeden mówili że libet jest impregnowany przy produkcji a inne nie i przez to jakość jest trochę lepsza, do tego faktura też trochę się różni od np polbruku czy awbud-u. Jakoś najbardziej nam odpowiadała.

Układamy sami około 120 m2, sprzęt z wypożyczalni.

 

Mam jedno pytanie, czy wykonawcy kładali wam kostkę na drobnym kamieniu czy może na pisku, ponoć na pisaku już się nie układa, ale zostało mi go z 20 ton i chciał bym pod kostkę trochę zużyć, jak to u Was było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja mam pytanie do kolegi, jak to jest z płytami granitowymi np 60x30x3cm oczywiście płomieniowane. Widziałem u Ciebie w galerii płytki ale nie widziałem połaczenia z kostka granitowa.

 

Konkretnie chodzi mi o to ze mam ścieżkę szerokości 1m , w środku ciąg płyt granitowych ok 15mb, po bokach zwykłe kostki granitowe, zapewne po szerokości 2sz z każdej strony płyty. Ale płyta ma 3 cm a kostka 7. Jak wy to robicie?

 

Inna sprawa, że mam taki pomysł aby pod płyty dać ogrzewanie, a pod kostki już nie. Wtedy nawet gdyby sie nie dało od razu ogrzewania (względy finansowe) można by je dać później :)

 

I jeszcze jedno, jakiej grubości płyty dajecie pod wjazd samochodowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieszaj piasek z cementem 3 lub 5 łopat piachu do 1 cementu, wtedy uzyskasz stabilną podbudowę, ale to oczywiście tylko część całej podbudowy... Przy prawidłowym wykonaniu 120 m2 - 20 ton piachu znika szybko i trzeba domawiać....

 

Cement do pisku pod kostkę granitową – tak, jak najbardziej, OK.

Cement pod kostkę betonową – nie, nie, nie. Rozumiem intencje, stabilność ostatniej warstwy podbudowy. Ale cement w piasku pod kostką betonową to prawie „gwarancja” wykwitów. Nikt tego nie zniesie spokojnie na swojej posesji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autorus - płyty kładziemy najpierw. Plan ściągamy deską tak jak pod betonówkę. Układamy płyty. Dobijamy gumowym młotkiem. Gotowe. Teraz po bokach rozsypujemy świeży suchy beton. Wbijamy weń najczęściej po dwa rządki kostki po każdej stronie płyt. Obmurowujemy boki kostki. Gotowe.

Grubość materiału nie ma tu znaczenia, bo kładziemy to dwoma różnymi technologiami jedna po drugiej.

Maty grzejne topimy w suchym betonie. Nie ma możliwości kłaść ich w drugim etapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wytlumaczenie. I tak myslalem abyscie jednak wy to robili ale czasem zdarzaja sie jakies wyprzedaze plyt granitowych i skoro jest sporo czsu moznaby przynajmniej ten element zgromadzic bo troche bedzie tego potrzeba. Pozdrawiam i jeszcze raz dzieki za wytlumaczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cement do pisku pod kostkę granitową – tak, jak najbardziej, OK.

Cement pod kostkę betonową – nie, nie, nie. Rozumiem intencje, stabilność ostatniej warstwy podbudowy. Ale cement w piasku pod kostką betonową to prawie „gwarancja” wykwitów. Nikt tego nie zniesie spokojnie na swojej posesji.

 

hmmm, na razie robię opaskę w koło domu, wiec tam obciążenia żądne, kamienia jest sporo bo dreny są na wysokości ławy fund. później daje kruszywo 0-16mm żeby to zagęścić jakieś 3-5 cm i na to piasek 2 cm, na nim ustawiam spadek, teraz zamierzam się zabrać za podjazd do garażu i parking (auta osobowe) do tego spadek dość znaczny, kamienia mam sporo w pierwszej warstwie, później zagęszczony 0-16, no i też myślę układać na piasku, ale chciał bym to czymś wzmocnić....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...