Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaka kostka brukowa? Pokażcie swoje...


Recommended Posts

dzieki za wytlumaczenie. I tak myslalem abyscie jednak wy to robili ale czasem zdarzaja sie jakies wyprzedaze plyt granitowych i skoro jest sporo czsu moznaby przynajmniej ten element zgromadzic bo troche bedzie tego potrzeba. Pozdrawiam i jeszcze raz dzieki za wytlumaczenie.

 

Jeżeli budujesz to co budujesz to znaczy, że jesteś przy kasie :)

Gdybym ja był przy kasie, to bym zrobił z kostki granitowej ciętej. Tak jak w okolicach krakowskiego rynku. Wygląda to super, jest równe. Płyty to się na taras nadają najwyżej. Podjazd, chodniki moim zdaniem już nie. Zbyt duże elementy. Będą klawiszować, ciężko czymś takim się dostosować do nierówności w terenie itp.

Poza tym brzydko to wygląda, gdy jest układane z dużych elementów - moim zdaniem oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 293
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

blechert.pl mam jeszcze jedno pytanko, jeśli dajecie na chodnik płyty granitowe np 30x60cm to jeśli chodnik jest kręty czy tniecie płyty czy, ewentualne szczeliny wysypujecie po prostu żwirkiem granitowym?

 

grzegorz_si o ile chodnik z płyty mi sie jeszcze podoba o tyle ten wjazd to jest faktycznie problematyczna sprawa. Zona też mnie od tego odwodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blechert.pl mam jeszcze jedno pytanko, jeśli dajecie na chodnik płyty granitowe np 30x60cm to jeśli chodnik jest kręty czy tniecie płyty czy, ewentualne szczeliny wysypujecie po prostu żwirkiem granitowym?

 

grzegorz_si o ile chodnik z płyty mi sie jeszcze podoba o tyle ten wjazd to jest faktycznie problematyczna sprawa. Zona też mnie od tego odwodzi :)

 

A widziałeś taki chodnik z wielkich płyt i na dodatek jeszcze kręty? Ja przyznam się szczerze nie. Jedyne co to najwyżej z wielkich płyt betonowych chodnikowych, jakie za komuny robiono. Duże elementy nie pasują do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ładną kostką żółtą od zawsze były problemy, bo to rzadki towar, ale ja ją mam w ofercie. Wiele razy kładliśmy to u klientów. Mogę sprzedać albo w formie kostki albo w formie przebieranych łupków na płoty i mury. Mam też płyty żółte. Spłomieniowane dają efekt różowy a śrutowane zachowują żółty kolor.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autorus - ostatnio klient brał ode mnie płyty rozmiar 50x120cm i kładł z tego ścieżki po dużym łuku. Miedzy płytami siał trawę. Na szkicu z lotu ptaka, ładnie to wyglądało:)

 

HIHI no jest to jakieś rozwiązanie, ale ja bym chciał jednak bezpośrednio pod dac ogrzewanie przeciwoblodzeniowe. Powiem tak, obecnie mam takie ogrzewanie i jestem świadomy komfortu i oczywiście też minusów. I jednak bym chciał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
A my mamy na tarasie kostkę Libet, obijana 7 cm: Natulit i Romano.

Dla nas super i nic się nie dzieje. :yes:

 

[ATTACH=CONFIG]138443[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]138445[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]138446[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]138447[/ATTACH]

 

sama kostka jest piękna i rewelacyjnie pasuje do domu i otoczenia:rolleyes:

podkłady są naturalne czy betonowe robione na drewno? drewniane nawet solidne dębowe, mocno nasączone niezbyt długo w kontakcie z ziemią wytrzymują ale wygląda to super! chociaż ten pasek szarej to może niekoniecznie

Edytowane przez Amelia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzecz gustu..............

nowoczesna do tradycyjnego domu? odcienie szarości do beżowo-brązowego budynku?:eek:

 

Nie rozumiem co to znaczy "tradycyjny dom" to że pomalowany na beżowo? wiele jest nowoczesnych domów w takim kolorze.

a może wszystkie domy z poddaszem i 2 spadowym dachem są tradycyjne? Kolor elewacji faktycznie trochę nie pasuje i dlatego jest przemalowywana i rozumiem że koleżanka unika jak ognia połączenia brązu z szarością, chyba widziałam szarą kostkę pomiędzy beżową???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście dom z poddaszem to tradycyjna bryła, nowoczesne to np. kanciaste kostki...

raczej unikam połączenia brązu z szarością, masz rację, wolę go z beżem, lubię harmonię i kolory natury zwłaszcza poza miastem:rolleyes: ale nie tylko o kolory chodzi, o wzory z kostki również..... w naturze nie ma nic kanciastego.....

z całą pewnością to nie u mnie widziałaś szarą kostkę między beżową, akurat mam brązową :D

 

strasznie drażliwa jesteś na krytykę ale wstawiając swoje zdjęcia na forum musisz liczyć się z różnymi ocenami...

Edytowane przez Amelia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

ma do położenia kostkę przed domem - nie wiem jaką...?

wchodzi w grę klinkier lub betonówka. Mieszkam przy piaszczystej drodze, a po drugiej jej stronie las min z brzozami i sosnami z których leci teraz sporo "śmieci".

Do położenia ok. 80m. Elewacja brązowo - beżowa, schody wpadające w brąz. Załączam zdj. i proszę o wskazówki, co do kostki - jaki kolor i jakiego rodzaju?

http://images68.fotosik.pl/214/18eae9c1a3e7c246gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaak, to tylko przejsciowe rozwiązanie

 

Drogie to "przejściowe rozwiązania". Ja bym robił klinkier, ewentualnie granit łupany drobny. (kostki 8x8 mi się nie podobają).

Biorąc pod uwagę jakość obecnie produkowanych w Polsce kostek betonowych (sprawdzone organoleptycznie) nie widzę innej alternatywy.

 

Klinkier by tu fajnie wyglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...