Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaka kostka brukowa? Pokażcie swoje...


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 293
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jaki kolor klinkieru proponujesz - biorąc pod uwagę zanieczyszczenia z drogi piaszczystej lub błotnistej w zależności od aury oraz z drzew -sosny, brzozy)?

 

Nie wiem. Sama musisz dobrać do dachówki, albo elewacji. Mnie się podoba naturalny czerwony. To czy Ci się klinkier spodoba jako bruk musisz się sama naocznie przekonać i pojechać gdzieś zobaczyć go na podjeździe. Koniecznie na większej powierzchni, bo różne są gusty i guściki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile tam jest m2 - gdy robilem podjazd klinkier w kalkulacji wyszedł najdrożej - to będzie drogi podjazd - bardzo drogi.

zdecydowałem sie osobiscie na granit

 

ok.80m, z klinkieru mam taras, więc wiem jak wygląda. Granitu nie chcę, mam opaskę i to wystarczy mi do czyszczenia z zanieczyszczeń lecących z drzew. Gładką powierzchnię łatwiej się czyści. Klinkier mogę kupić za 72zł/m, za ułożenie 30 zł/m, więc chyba tragedii nie ma..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok.80m, z klinkieru mam taras, więc wiem jak wygląda. Granitu nie chcę, mam opaskę i to wystarczy mi do czyszczenia z zanieczyszczeń lecących z drzew. Gładką powierzchnię łatwiej się czyści. Klinkier mogę kupić za 72zł/m, za ułożenie 30 zł/m, więc chyba tragedii nie ma..

 

jesli klinkier mozesz kupic po 72 zł to ok

moj klinkier kosztował 2,85 zł brutto sztuka x 48 sztuk /m2 daje kwotę 136 zł/m2

patoka crh

http://www.klinkieronline.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=52&category_id=6&option=com_virtuemart&Itemid=83

 

plus ułozenie niwelacja piasek cement

 

tak czy siak zdecydowałem sie na granit bo wyszło taniej

acha i ogrodzenie mam czerwone i dach czerwony wiec za duzo by było tego czerwonego

 

http://images51.fotosik.pl/493/54b37931e395ca4dmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam strasznie posraną sytuację z wodą.

sąsiadzi sie podnosili o 30 - 40 cm moja działka jest na koncu a cała droga lokalna do posesji nie ma deszczówki i wszystko leci do mnie.

podjazd 80 m2 jak to powiedzieli jest w kopertę i na srodku jest odwodnienie moja deszczówka czyli cała woda z deszczu leci do tego srodka.

 

nie wiem czy piaskiem sobie nie zasyfie swojej deszczowki ale to czas pokaze.

robiła mi to lokalna firma koszt z tego co pamietam około 15 K granit po 400 zł tona 11/9 cm

 

dodatkowo mam problem z bramą piasek z fugi z gramitu wchodzi mi w bramę od spodu a tam są rolki i nie wiem czy nie zdupcę sobie rolek bo podobno rolki są podatne na takie rzeczy i mogą sie uszkodzic.

 

https://picasaweb.google.com/114780603567233739312/20082013Podjazd?noredirect=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • 3 weeks później...
to nasza, libet piccola, obrzeza plastikowe na równo z trawa, łatwiej kosić, kostka płukana chropowata mniej śliska w zimie, no i fajne łuki można z niej układać. Po 2 latach nic się z nią nie dzieje, mogła być trochę tańsza, dziś już można kupić płukaną o 1/3 taniej. Pomysł i wykonanie we własnym zakresie...

20140726_174631.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...
  • 1 year później...
  • 8 months później...
  • 2 weeks później...
Najbardziej mi się podoba naturalny kamień, a nie kostka brukowa. Myślę nawet o tym, żeby położyć sobie na podjeździe kocie łby, bo to fajnie wygląda. Ścieżki też mam zamiar tak zrobić.

 

Kocie łby szczególnie polecam do odśnieżania. Przy gołoledzi też jest bardzo miło. No i w szpilkach kobiety na niej fajne wygibasy robią, jest kupa śmiechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...