Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaka kostka brukowa? Pokażcie swoje...


Recommended Posts

Witam wszystkich mam pytanie co do tego granitu znajoma mi mówiła ze panią na obcasach ciężko chodzi sie po tym granicie w momęcie kiedy jest on mokry od deszczu. Czy jest on naprawde taki śliski? Nie miałem na sobie nigdy szpilek i hmm trochę głupio byłoby gdybym poszedł do sklepu ogrodniczego przetestować granit w szpilkach :lol: :lol:

 

wszystko zależy jak nierówna jest powierzchnia kostki. Z granitem jest jeszcze inny problem, - odśnieżanie - nie jest to idealnie równa powierzchnia i bardzo ciężko się odśnieża - tak mówili nam znajomi- no ale na to tez jest rozwiązanie - podgrzewany podjazd i chodniki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 293
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

tez jestem zdecydowaną zwolenniczka granitu, za około miesiąc bede mogła sie wypowiedzieć na jego temat więcej i zaprezentowac jakies zdjęcia...

 

co do obcasów, ...w Bydgoszczy jest nim wyłozona spora częśc starego miasta...nie jest jakims nadwyraz trudnym przeciwnikiem do pokonania... 8)

 

przed domem, w obcasach nie biegamy 2-3 godziny, np. z konewką :wink: wiec mysle, ze przejscie do samochodu, wejscie, wyjście nie jest w stanie zniechęcić zadnego gościa-gościówy :wink: ...co do odsniezania....hmmm....wypowiem się dopiero po zimie, jezeli ktos tyle moze czekać :wink: ...natomiast estetyka, jakosc, trwalosc przemawia do mnie w 100% ....na korzyść granitu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam pytanie co do tego granitu znajoma mi mówiła ze panią na obcasach ciężko chodzi sie po tym granicie w momęcie kiedy jest on mokry od deszczu. Czy jest on naprawde taki śliski? Nie miałem na sobie nigdy szpilek i hmm trochę głupio byłoby gdybym poszedł do sklepu ogrodniczego przetestować granit w szpilkach :lol: :lol:

 

wszystko zależy jak nierówna jest powierzchnia kostki. Z granitem jest jeszcze inny problem, - odśnieżanie - nie jest to idealnie równa powierzchnia i bardzo ciężko się odśnieża - tak mówili nam znajomi- no ale na to tez jest rozwiązanie - podgrzewany podjazd i chodniki :wink:

 

Właśnie z takich powodów zamiast kostki granitowej położyliśmy kostkę z granitową posypką.

Jest równa, nie haczy przy odśnieżaniu, nie jest śliska, a wygląda moim zdaniem bardzo ładnie, no i można po niej chodzić na obcasach.

Mogę pstryknąć fotki.

Bardzo podoba mi się granitowa - nie powiem, ale jest niepraktyczna właśnie przez to chodzenie, czy odśnieżanie - chyba, że ma się bardzo równą, albo tylko jakieś wstawki z niej zrobione.

 

Moim zdaniem całość tylko z nierównej granitowej będzie stwarzać problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się podobała kostka granitrowa, ale względy praktyczne przesądziły o betonowej ( codzienie do pracy na wysokich obcasach, a b kostce granitowej chodzenie jest baaardzo niewygodne- mam nawet na obcasach pokrytych skórą zadrapania :evil: ).

 

Sonika widziałam w sklepie taka kostkę betonową z granitową posypką- bardzo mi się podoba i jest równa jak betonowa :D z tym , że cena była dośc wysoka - 75-79 zł za m2 :o to prawie 2 razy drożej niż za pozostałe kostki ( łącznie z granitową). Mogłabyś powiedzieć z jakiej firmy masz te kostkę ( w jakiej cenie kupiłaś?) i pokazać kilka fotek :wink:

 

P.S.

Pokażcie prosze wasze podjazdy wyłożone kostkami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam pytanie co do tego granitu znajoma mi mówiła ze panią na obcasach ciężko chodzi sie po tym granicie w momęcie kiedy jest on mokry od deszczu. Czy jest on naprawde taki śliski? Nie miałem na sobie nigdy szpilek i hmm trochę głupio byłoby gdybym poszedł do sklepu ogrodniczego przetestować granit w szpilkach :lol: :lol:

 

wszystko zależy jak nierówna jest powierzchnia kostki. Z granitem jest jeszcze inny problem, - odśnieżanie - nie jest to idealnie równa powierzchnia i bardzo ciężko się odśnieża - tak mówili nam znajomi- no ale na to tez jest rozwiązanie - podgrzewany podjazd i chodniki :wink:

 

Właśnie z takich powodów zamiast kostki granitowej położyliśmy kostkę z granitową posypką.

Jest równa, nie haczy przy odśnieżaniu, nie jest śliska, a wygląda moim zdaniem bardzo ładnie, no i można po niej chodzić na obcasach.

Mogę pstryknąć fotki.

Bardzo podoba mi się granitowa - nie powiem, ale jest niepraktyczna właśnie przez to chodzenie, czy odśnieżanie - chyba, że ma się bardzo równą, albo tylko jakieś wstawki z niej zrobione.

 

Moim zdaniem całość tylko z nierównej granitowej będzie stwarzać problemy.

 

Jak mogę cię prosić wstaw fotki chętnie sobie obejrzę jak to wygląda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda tak:

 

http://images29.fotosik.pl/52/c08f8463f4fd7186med.jpg

 

 

http://images27.fotosik.pl/52/2a2c9937c92f9d15med.jpg

 

Niestety nie pamiętam ani ceny, ani producenta.

Wiem tylko, że jest robiona na białym cemencie na czym bardzo mi zależało, bo chciałam mieć jak największy kontrast z bazaltową na obrzeżach.

Chyba tania nie była, ale u mnie na szczęście nie trzeba było jej dużo.

 

Mamy jeszcze Via Castello z Libetu:

 

http://images30.fotosik.pl/52/41e267c88e14f62dmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak:

również chodzę w butach na obcasach do pracy, jak większość kobiet ...

Tylko mam taką zasadę, że nie prowadzę samochodu w szpilkach, ponieważ w sytuacjach ekstremalnych nie ufam swoim umiejętnościom zaopatrzona w takie szczudła .... Mam na pokładzie dwoje malych dzieci, więc dla ich bezpieczeństwa jeżdżę samochodem w płaskich butkach a szpilki biorę w rękę i rzucam pod siedzenie pasażera.

Jeżeli chodzi o inne buty niż szpilki, to chodzi się normalnie - tam gdzie jeszcze mieszkam jest starobruk poniemiecki - ul. nazywała się niegdys Moltkeplatz i była otoczona pięknymi międzywojennymi kamienicami - i niejednokrotnie zdarzyło mi się chodzić na wysokich obcasach po kocich łbach. Jakoś dałam radę bez wywrotek.

Odrębną kwestią jest rzeczywiście cena za kostkę, którą ciężko przełknąć. Sama kostka to pikuś, ale wykonanie podłoża, podsypka, kruszywo, etc. - to jest wyzwanie! Ale wygląd - ekstra - dlatego zdecydowanie jestem za.

Ja wybrałam małą kostkę szaro-rudą (4/6), a na obrzeżach tą trochę większą w tym samym kolorze. Panowie właśnie kładą i widzę już, jak będzie pięknie. Dodatkowo, przy samych drzwiach i oknach położyli mi dużą kostkę robiąc coś w rodzaju skarpo-gazono-klombików na moje ukochane skalniaki. Zapowiada się świetnie - pokażę, jak skończą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...
  • 3 months później...
Troche przerażają mnie te informacje nt wykwitów na kostkach. Będe miała i kostke z posypka Semerloka i troche kostki i palisad Jadarowskich. Macie wiedzie czy takie wykwity jak juz sie pojawia to czy one faktycznie same tez znikają, ewentualnie po jakim +/- czasie? A może trzeba cos robić z taka kostka by wykwity nie pojawiały się lub może jakos pomóc im znikać jak juz się pojawią...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

polecam libet-colormix-piccolo-pastello

sliczna jest kolorystycznie ladnie pasuje do brazow, pomaranczow, zołtego

kupilismy juz

i juz zaczynaja ale teraz mam dylemat

chcielismy normalnie prosto klasc ale pan nam proponuje wachlarzami ale powierzchnia nie jest strasznie duza i nie wiemy co teraz zrobic?

czy ktos na szybko pokaze zdjecia?

prosze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy Libet nostalit. Zachowuje sie bardzo dobrze i doskonale pasuje do naszej wizji otoczenia domu.

Dodam, że jest niedroga. Podobały nam się "z posypką" ale na wieś się nie nadają ;-)

 

http://lh6.ggpht.com/_Wh2D7U9e_pU/TK45bsdBwMI/AAAAAAAABWI/Ay2RfbVAyjU/kostkax1.jpg

 

http://lh3.ggpht.com/_Wh2D7U9e_pU/TK45cLgwOHI/AAAAAAAABWM/eJDT00bV5WY/kostkax2.jpg

 

http://lh5.ggpht.com/_Wh2D7U9e_pU/TK45clXMdJI/AAAAAAAABWQ/QYGNGYH-jG8/kostkax3.jpg

 

http://lh4.ggpht.com/_Wh2D7U9e_pU/TK45dvezHcI/AAAAAAAABWY/ODzRcV5Ls4E/kostkax5.jpg

 

Ważne jest aby przed użytkowaniem, zagruntowac dobrym środkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...