Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaka kostka brukowa? Pokażcie swoje...


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 293
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Będzie semmelrock szaro-piaskowe castello antico + bradstone.

 

To ja poproszę o zdjęcia jak położą kostkę. Wprawdzie my zdecydowaliśmy się na Libet antico, ale one w tych antycznych klimatach chyba dosc podobne i chętnie oglądam wszystkie realizacje z tego typu płytek.

Trzymam kciuki za ładny podjazd i chodniczki.

 

pozdrawiam

Basia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja poproszę o zdjęcia jak położą kostkę. Wprawdzie my zdecydowaliśmy się na Libet antico, ale one w tych antycznych klimatach chyba dosc podobne i chętnie oglądam wszystkie realizacje z tego typu płytek.

Trzymam kciuki za ładny podjazd i chodniczki.

 

pozdrawiam

Basia

 

 

 

A w jakiej cenie Libet antico? A ile za transport?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też właśnie kładą kostkę z Libetu.Antico Romano piaskowo-beżowa i Natulit też w tym samym kolorze.

 

Weigela, plisss, pokażesz jakieś zdjęcia? Jak nie chcesz na forum, to mogę maila podać. Czy robisz wszystko w jednym kolorze? Ja chcę położyć Natulit i Romano ale te ciemne, torfowy brąz a na alejki Terrano, ale takiej kompozycji to chyba nigdzie na zdjęciach nie znajdę, więc chętnie zobaczę te same kostki jasne ułożone u Ciebie.

 

pozdrawiam

Basia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
a u mnie dzisiaj panowie ruszyli z kostką :) tzn robią póki co totalną rozpierduchę wokół domu... wykopy do kolana... już się nie mogę doczekać efektu końcowego bo już mam dość piasku wnoszonego do domu. Będzie semmelrock szaro-piaskowe castello antico + bradstone.

 

Witam i ładnie proszę o fotki tego semmerlocka - też będę kładł tą kostkę brukową i każda informacja i sugestia na ten temat jest cenna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem posiadaczką kostki granitowej od 12 lat i powiem szczerze że wymieniam z radością.Nie chodzi tu o wygląd-ten już się znudził ale przede wszystkim o odśnieżanie.Wkurzające,szczególnie jak są same kobiety w gospodarstwie.Mimo że położona dobrze to naturalne krzywizny są uciążliwe bardzo.

Zmieniam na Libet piccolę.Śliczna.

 

Pierwszy raz słyszę aby ktoś zmieniał kostkę granitową na betonkę! Bo sie znudziła i źle się odśnieża!

Ja mam podjazd ok. 30 metrowy z kostki granitowej i nie mam z tym żadnych problemów. Oczywiście trzeba się zdrowo namachać aby odśnieżyć 120m2 ale gdy się ma kostkę położoną przez fachowców na odpowiednim podłożu to w zimie w dni słoneczne ciepło gruntowe i sama kostka pomagają w odśnieżaniu co widać na poniższym zdjęciu. DSC00570.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiaw - u mnie w dobrej cenie betonówka ale z Polbruku po rabacie.

Dodałem na moja stronkę zdjęcia kostki betonowej, niektóre nawet w bardzo dużych powiększeniach.

Osobiście najbardziej podoba mi sie Napoli i sposób w jaki robią oni zwykły starobruk - mianowicie powierzchnia jest jakby "powygryzana", co powoduje, że gdy jest brudna wtedy jest ładniejsza o dziwo. Ale klienci i tak wolą kostki z posypką inaczej zwane płukanymi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiaw - u mnie w dobrej cenie betonówka ale z Polbruku po rabacie.

Dodałem na moja stronkę zdjęcia kostki betonowej, niektóre nawet w bardzo dużych powiększeniach.

Osobiście najbardziej podoba mi sie Napoli i sposób w jaki robią oni zwykły starobruk - mianowicie powierzchnia jest jakby "powygryzana", co powoduje, że gdy jest brudna wtedy jest ładniejsza o dziwo. Ale klienci i tak wolą kostki z posypką inaczej zwane płukanymi. Pozdrawiam

 

No proszę, to juz nie bronisz tak stanowczo granitu, czy rynek wymógł elastyczność?;-)

U mnie decyzje zapadły, w czerwcu układamy nawierzchnię z kostek w typie antico, wszystko w ciemnym kolorze (torfowy brąz), bez paseczków i zdobników, do ozdabiania i rozjaśniania będą rosliny.

Gro powierzchni będzie stanowiło terrano (widoczne na zdjęciu) a na podjeździe kostka grubsza, natulit, ale ten sam kolor i wygląd podobny.

 

pozdrawiam

Basia

kostka1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiaw - nie rynek jako taki, tylko panie w szpilkach wymogły na mnie zainteresowanie się bardziej płaskimi materiałami niż granit

 

 

Blechert a można u ciebie liczyć na naprawdę dobrą cenkę dla kostki NOVA GRANIT bądź PICCOLA ok 120 mb z dostawą w okolice Łodzi. Nie mam jeszcze dopracowanego projektu. Ale w grę wchodziłyby kolory: Grafit, szary, żółty(najmniej)

Proszę o propozycje na PRIV - ewentualnie prośba o kompleksową wycenę całości usługi jeśli obejmujecie terenem działania łódzkie i bylibyście zainteresowani. Jeśli coś służę zdjęciami terenu.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...