Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dachówka/gonto bitumiczne na pape z podkladkami


Recommended Posts

Ekipa polozyla mi na wydeskowany dach , pape wierzchniego krycia przybita papiakami z podkladkami. czy na tak zrobiony dach moge klasc gonto bitumiczne?? czy nie bedzie ono odstawalo na tych podkladkach ??? Czy musze zmieniac pape wierzniego krycia ktora juz jeden sezon zimowala ??? i jakie macie jeszcze uwagi na temat gont bitumicznych .

Dzieki za odpowiedzi i pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie kiepskie rozwiązanie - koszty podobne jak w przypadku każdego innego pokrycia (nawet dachówki), wygląd trochę gorszy a moje doświadczenie nauczyło mnie, że najczęściej pojawiają się problemy (np. takie jak w Twoim przypadku - z wyglądem ale także poważniejsze - częste przecieki - trudno robi się obróbki)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blaszki trzeba wszystkie usunąć przed połozeniem gontów. Nie zgadzam się co do kosztów dachówka mimo wszytskich zalet ma jedną najważnieszą wadę: cenę. Nie wiadomo jaka jest więźba dachowa, bo tak naprawadę ona wymusza rodzaj pokrycia.

Mam pytanie co do jakości papy, czy powybrzuszała Ci się?

U mnie po zimie wyglada mało elegancko i dlatego cały czas myślę czy aby nie zdecydować się na blachodachówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego problemu z podkładkami papiakowymi, jak też z pofalowaną papą!!!. Po prostu gont bitumiczny jest dosyć gruby, i nierówności nie są zauważalne. Ja mam taki gont już od 10-u lat, jest bardzo dobrze. Co innego, że jest to gont fiński. Wybudowałem teraz garaż, i też położę dachówkę bitumiczną. Mnie się sprawdziła!!!:smile:

Marek.

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: Marek K dnia 2003-03-26 09:58 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Marka K.

Możesz powiedzieć jakie masz gonty. Jak patrzę na niektóre dachy i równe pasy nierównosci na gontach spowodowane przez warstwę zakładów z papy, to nie przekonuje mnie argmunet o wygładazaniu nierówności przez gonty. Wg mnie jest raczej odwrotnie - gonty uwypuklają każde nierównosci na dachu. W końcu muszą dokładnie przylegać do dachu po samozwulkanizowaniu. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że rozpętałem burzę, i dobrze. Praktycznie na dachu to są trzy warstwy!!!, a to grubość ok. 1.5cm. Na jaką wysokość wystaje papiak z podkładką. Oglądam dach z odległości min 10m, i nie widzę żadnych nierówności. Może jak przyjrzę się z 0.5m- to coś zobaczę- jutro podzielę się wiedzą na ten temat. Gonty są chyba- Icopal, ale nie jestem pewien. Musiałbym szukać w starych rachunkach, nie chce mi się. Teraz kupiłem Ikopal, położyłem na małym daszku nad drzwiami wejściowymi i jest ok. Na garażu położę za 3 mies.

Dom stoi pod Warszawą. Naprzeciw jest bardzo duży dach- w kształcie stożka, też pokryty czymś podobnym; nie widać żadnych nierówności!.

Jakby co to proszę pytać!!!.

Marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co mówi Marek K. Jakie trzy warstwy?

Jeśli gontów bitumicznych - to po pierwsze w jakim celu, a pod rugie ile to kosztuje.

Jeśli dwie warstwy papy i gonty i to tak nie rozumiem po co dwie warstwy papy.

Być może deski (bądź płyty OSB) liczysz jako jedną warstwę; w takim przypadku płyty OSB typu pióro-wpust mozna liczyć jako jedną warstwę, ale w przypadku desek nawet typu pióro-wpust nie ma co mówić o jakieś warstwie.

Wracając do nierówności jestem gotowy pokazać ci kilka dachów, na których położone są gonty a nierówności są tak szpetne, że nie ma oczym mówić. Chociaż widzę też dachy z gontami, które są OK.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2003-03-27 10:46, Marek K wrote:

Jak położysz dachówkę prawidłowo- to uzyskasz 2-3 warstwy. Patrzyłem, obecnie kupiłem Katepal.

Marek.

 

I jakie wrażenia?

Też mam gonty tej firmy, wrażenie wizualne jest niesamowite.

Ktoś kto mówi że taki gont wygląda gorzej niż ohydna i sztampowa dachówka chyba w życiu porządnych gontów nie widział.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dyskutujemy o konstrukcji i technologii budowania. A nie o gustach. Można zrozumieć, że innym się nie podoba.

Dla mnie jest wspaniale!!!:smile:

Nawet z bliska nie widzę nierówności, możliwe że to zależy od dokładności ułożenia, lub jakości dachówki!!!. Dobra dachówka bitumiczna, jest o ok. 50% droższa od dachówki z blachy.

Marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O gustach się nie mówi, jakby wszystkim podobało się to samo ,to byłoby nudno i sztampowo. Gont bitumiczny to po prostu gruba papa zewnętrznego krycia z posypką inaczej pocięta i zakładana. Jak na materiał stosunkowo mało trwały przedstawione wyżej koszty są wysokie. Ja płaciłam za folię ok. 2zł/mkw i ok. 30zł/mkw dachówki ceramicznej angobowanej. Wychodzi, że koszt ten sam a trwałość i efekt chyba lepsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...