Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dachówka/gonto bitumiczne na pape z podkladkami


Recommended Posts

On 2003-03-28 19:06, pyrka wrote:

O gustach się nie mówi, jakby wszystkim podobało się to samo ,to byłoby nudno i sztampowo. Gont bitumiczny to po prostu gruba papa zewnętrznego krycia z posypką inaczej pocięta i zakładana.

 

Co już powoduje że robi się tak nie bardzo "po prostu".

Wytrzymałość przy dobrych producentach też zbliżona do innych materiałów.

A dachówkę łatwiej spaprać - w domu moich rodziców dachówka sprzed parunastu lat była naprawiana chyba co rok.

Dalej kapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fachowiec- wszystko potrafi spieprzyć, to nie argument. Jeżeli porównywać dachówkę ceramiczną, do gontów to cena 30PLN, jest bardzo atrakcyjna!!!. Oczywiście jeżeli jest to dobrej klasy materiał. Raz wybrałem i muszę się tego trzymać. Jak to by wyglądało, każdy kawałek daszku czym innym kryty!.

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months później...
O gustach się nie mówi, jakby wszystkim podobało się to samo ,to byłoby nudno i sztampowo. Gont bitumiczny to po prostu gruba papa zewnętrznego krycia z posypką inaczej pocięta i zakładana. Jak na materiał stosunkowo mało trwały przedstawione wyżej koszty są wysokie. Ja płaciłam za folię ok. 2zł/mkw i ok. 30zł/mkw dachówki ceramicznej angobowanej. Wychodzi, że koszt ten sam a trwałość i efekt chyba lepsze.

a koszt gąsiorów, dachówek wentylacyjnych itp. akcesoriów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

mam znajomego fachowca, który akurat kryje gontem i zdecydowanie poleca mi krycie najpierw płyta OSB, potem papa, a potem dachówką, po pierwsze kryjąc OSB unika się nierówności nadmiaru gwoździ, oraz czasu, nieco droższe rozwiązanie, ale ponoć lepsze... jakoś mu wierzę.... potem papa podkładowa, chyba tak na wszelki wypadek, w zależności od marki pokrycia własciwego... oraz sam gont... powiem wam ze jezdziłem nieco po kraju i moim zdaniem najlepiej prezentuje się gont prostokątny, bądż pokrewny (moze dlatego ze najłatwiej ukryc nim pewne niedociągnięcia wykonawcy - zresztą skutecznie) ... osobiście jestem przekonany do tego rozwiązania, gdyż:

1) oszczędziłem około 3m sześciennne drewna na konstrukcję dachu czyli około 2 tyś zł, przy połaci około 300m2,

2)dach jest lżejszy od innych pokryć,

3) robocizne mam "po kosztach" około 8 zł m2, bez obróbek blacharskich 4) koszt całkowity nie jest zbyt wysoki, gdyż odpadaja drogie "systemowe" wykończenia kalenicy, okapu, zakup śrub itp, wszystko mozna wykończyć zakupionym materiałem pokryciowym

5) wymieniłem poglądy z ludźmi którzy w tej technologii wykonali dachy i w większości są oni zadowoleni...

6) dach nie "dudni" jak w przypadku np blachy podczas deszczu, czy gradobicia 7) łatwe są ewentualne uszkodzenia... 8) nie ma prawie zadnych odpadów, każdy zakupiony metr jest skutecznie wykorzystany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...