Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do podwórkowych marzeń


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 328
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A propo Twoich wyliczeń to tu porównaj sobie swoje koszty wybudowania tego domu gdybyś zlecił to firmie zewnętrznej (pierwszej z Google :wink: ). Nie wiem jaka jest powierzchnia Twego domu więc porównaj sam:

 

http://www.dombud-3.com.pl/oferta.php

 

Przykładowy koszt wykonania domu - dotyczy domów z poddaszem użytkowym na dzień 14 marca 2008.

 

Wyszczególnienie

Stan surowy (Robocizna + Materiał)

 

Prace deweloperskie (razem ze stanem surowym)

 

Pod klucz (razem ze wcześniejszymi etapami)

 

 

Dom pow. użytk. 130 m2

pow. całk. 193 m2

140 000 zł

270 000 zł

376 000 zł

 

Dom pow. użytk. 174 m2

pow. całk. 269 m2

188 000 zł

376 000 zł

497 000 zł

 

Dom pow. użytk. 249 m2

pow. całk. 383 m2

257 000 zł

517 000 zł

690 000 zł

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Słyszysz jak wiatr życzenia niesie?

Hula po polach i szumi w lesie,

Jak stuka w okna, wchodzi w kominy

I obserwuje dziecięce miny?

Jeśli to słyszysz, to zamknij oczy,

Niech świat z dzieciństwa znów w życie wkroczy.

http://republika.pl/blog_ti_267886/392270/tr/carteneige005.gif

Z najlepszymi życzeniami Świątecznymi i Noworocznymi -Dagmara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
"jaro'71" gratulacje, świetny dziennik budowy - domek również bardzo fajny!

Mam do Ciebie pytanko czy możesz polecić nam wykonawcę tynków, namiary i ewentuanie komentarz jak ich oceniasz ?

Pozdrawiam

Dzięki. Jeśli mówisz o tynkach gipsowych to ekipa w porządku. Trzeba tylko dokładnie z szefem i z pracownikami ustalić czego oczekujesz, bo pozostawieni sami - obniżą loty do "średniej krajowej" :wink: Wysyłam namiar na priva. Podejrzewam, że terminy dość odległe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

cześc Jarku!

Przeczytałam Twój dziennik bardzo dokładnie i gratuluję, bardzo się mi domek podoba. Mam pytanko. Otóz mój problem, to także podmokły teren działki, oraz jej zaniżenie względem drogi. Ławy na ziemią były podniesione na wysokość 90 cm czyli do poziomu drogi. nadsypywaliśmy tej ziemi no chyba już kilkanascie jeśli nie kilkadzieścia aut ziemi, co do wyrównania terenu to w tej chwili jest ok, poziom sie podniósł, ale ciągle jest błoto, większe auto nie wjedzie, porażka, czym utwardzałeś teren wokół domu?

Druga sprawa to kwestia tynków. Widzę, że wybrałeś tynki gipsowe. Własnie zastanawiamy się nad tynkami, bo gipsowe ładniejsze, ale droższe i na podmokłe tereny nie polecane, a cementowo-wapienne tańsze, sprawdzone ale brzydsze. Czym kierowałes się w wyborze tynków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...