Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do podwórkowych marzeń


Recommended Posts

Jaro, myślałam o takich płytach betonowych u siebie. Mam ogrodzoną działkę (drewniane sztachety), ale u dołu dziura - tak wyszło, trochę, a raczej mocno nie w kolejności, jak osadzasz te płyty ?

Będę wdzięczna za odp.

PS

Cieszę się, że budowniczych z Mińska coraz więcej.

Pozdrawiam

 

e-mandzia, nie wiem jak tam u ciebie z tymi sztachetami. Może dało by się pod nimi wzdłuż zrobić wykop i wstawić płyty. Ja robiłem najprościej jak się da. Wąski wykop między słupkami na pół metra głębokości, wsuwałem płytę (plecy mnie bolą do dziś), ustawiałem równo według sznurka i zasypywałem ziemią ubijając solidnie warstwami. Najważniejsze żeby jakieś psisko się nie podkopało pod siatką i chyba taka płyta tę rolę spełni :wink: A jaki będzie po kilku sezonach wpływ "czynników obcych" (ludzie, zwierzęta, mróz, uprawa pola po sąsiedzku itd) na moje ogrodzenie, to się okaże...

ps. płyty brałem chyba od Twojego przyszłego sąsiada z Gliniaka. Niby niedrogo (20 zł za sztukę) ale za kilkusetmetrowy transport :x i 5-minutowy rozładunek :evil: zdzierca krzyknął sobie 70 zł. Dałem, bo ja mięTki jestem, niezdety :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 328
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

jaro, dzieki za odpowiedź - wszystko jasne. U mnie chyba będzie większa "rzeźba w gumnie" :) trzeba chyba zalać betonem, zamiast ubijania ziemi warstwami. Jestem pod wrażeniem, że tak równiutko zakopałeś te płyty.

Też myślałam, coby kupić je na Gliniaku - ale zedar z Ciebie za ten transport - dzięki za info, będę czujna.

PS

A nie myślałeś, żeby tę część płyty, która jest w gruncie obmazać jakimś Dysperbitem, czy innym wynalazkiem, coby Ci nie skrusała :-?

 

Współczuję z powodu bólu pleców - wiem jak to jest, ja do tej pory ćwiczyłam ładowanie piachu na taczki, mąż miał gorzej, bo jeszcze z nimi jeździł, raz w jeden róg działki, raz w drugi - oj lataliśmy tak sobie przez cały sierpień w ubiegłym roku - było cudownie :lol:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dawno tu nie zaglądałem a tu wielkie postępy, widzę że ogrodzenie mamy podobne... :D http://images21.fotosik.pl/193/f03a3824b43ebb2b.jpg http://images21.fotosik.pl/193/a5ea6e943f0941fc.jpg http://images21.fotosik.pl/193/f4c4c371af0c86d6.jpg

 

tylko ja miedzy płytami mam też gotowe słupki betonowe a najgorszy ból był przy ich wkopaniu bo dołek trzeba było kopać prawie na 1 metr choć z płytami też było trochę kombinacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, Tomik78. Ogrodzenia rzeczywiście podobne. Twoje jakby sporo wyższe? Będziesz podnosił działkę trochę? Pewnie miałeś mniej gimnastyki z tymi słupkami, bo ja teraz musze każdy osobno szalować i zalewać. A miało być tak prosto :( Zanim to skończe to mi siatka zardzewieje w hurtowni :D Co to za rejony Mińska jeśli możesz zdradzić na priva? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teren mam zamiar podnosić tak gdzieś do połowy płyty teraz miejscami płyta leży na gruncie, w jednym rogu jest trochę wkopana a w rogu 5 cm. ponad poziomem ziemi ...:( ogólnie niezłe zawirowania....

 

z ustawieniem troszkę było kombinacji jeżeli chodzi o pion poziom ( ale chyba wszystkie takie prace potrzebują troszkę kombinacji ) i dopasowanie płyt do słupków nie do końca to tak wszystko grało do płyt nie miałem zastrzeżeń ale słupki mogły być lepsze co niektóre..

 

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Jaro

 

Zauważyłem Twój dziennik i z racji tego, że też zamierzam się budować w okolicach Mińska Maz. (konkretnie Dębe Wielkie) mam prośbę: czy mógłbyś mi przysłać na priva namiary na swoją projektantkę budynku? Czy ona za wykonaną pracę nie bierze zbyt dużo i czy nie było problemów przy uzyskiwaniu pozwolenia na budowę?

 

Dzięki z góry i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Mam jeszcze pytanie o prąd. Gdy składałeś wniosek o zwiększenie mocy prądu na działce to ile wpisałeś we wniosku? Ja planuję wpisać 7kW, ale sam jeszcze tego nie jestem pewien.

 

Co wpisałeś we wniosku w rubryce z zapytaniem o moc całkowitą zainstalowanych odbiorników jedo i trójfazowych?

 

Z góry dziękuję za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Mam jeszcze pytanie o prąd. Gdy składałeś wniosek o zwiększenie mocy prądu na działce to ile wpisałeś we wniosku? Ja planuję wpisać 7kW, ale sam jeszcze tego nie jestem pewien.

 

Co wpisałeś we wniosku w rubryce z zapytaniem o moc całkowitą zainstalowanych odbiorników jedo i trójfazowych?

 

Z góry dziękuję za odp.

Z teo co pamiętam to nie występowałem o zwiększenie mocy. Zanim postanowiliśmy się pobudować, pisaliśmy we wniosku różne urządzenia "ogrodnicze" i od razu braliśmy 7 kW, żeby już było okej na czas ewentualnej budowy. Potem, jak będziemy wykańczać, to się zobaczy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Jaro - nie chcę Cię wnerwiac, ale jak na razie w Warszawie trochę pada więc majster może nie być zbyt chętny na przyjście do pracy...

 

Ale nic się nie martw - na pewno już niedługo zaczniesz, przecież to niemożliwe by było inaczej. :wink:

 

Dzięki za wsparcie duchowe :wink: Nie wyobrażam sobie inaczej. Przecież materiał już czeka. Kwestia dni. Odliczanie się zaczęło. No, ale to odliczanie trwa od Wielkanocy, kiedy to obiecał wejść :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w pewnym sensie sąsiada :) Ja dzisiaj odebrałem uprawomocnione pozwolenie na budowę "Domu w Winorośli 3", który będziemy z żonką budować w Kolonii Janów. Prawdopodobnie do fundamentów majster przystąpi za ok. 2 tygodnie. Teren u mnie jest podobny do Twojego bo i odległość niewielka. Trzymam kciuki za Twoją i nasza budowę. Pozdrawiam serdecznie.

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w pewnym sensie sąsiada :) Ja dzisiaj odebrałem uprawomocnione pozwolenie na budowę "Domu w Winorośli 3", który będziemy z żonką budować w Kolonii Janów. Prawdopodobnie do fundamentów majster przystąpi za ok. 2 tygodnie. Teren u mnie jest podobny do Twojego bo i odległość niewielka. Trzymam kciuki za Twoją i nasza budowę. Pozdrawiam serdecznie.

Jarek

Dzięki, również Ci życzę, powodzenia w tych ciężkich dla nas - inwestorów czasach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, zajrzałem dzisiaj przez płot na Twoją posiadłość. Materiały czekają, tylko się brać za robotę :)

Miejsce bardzo fajne pod względem komunikacyjnym (do stacji to chyba ze 3 minuty). Czy nie dokucza Ci sąsiedztwo torów kolejowych? Jak mieszkałem z rodzicami w Elblągu w bloku 10m od torów tramwajowych to nie zwracałem na hałas uwagi, ale znajomi często się pytali, jak my tam dajemy sobie radę. Pewnie to kwestia przyzwyczajenia a zresztą teraz to zupełnie inne okna są produkowane.

Czekam niecierpliwie na rozpoczęcie kolejnego etapu budowy i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, zajrzałem dzisiaj przez płot na Twoją posiadłość. Materiały czekają, tylko się brać za robotę :)

Miejsce bardzo fajne pod względem komunikacyjnym (do stacji to chyba ze 3 minuty). Czy nie dokucza Ci sąsiedztwo torów kolejowych? Jak mieszkałem z rodzicami w Elblągu w bloku 10m od torów tramwajowych to nie zwracałem na hałas uwagi, ale znajomi często się pytali, jak my tam dajemy sobie radę. Pewnie to kwestia przyzwyczajenia a zresztą teraz to zupełnie inne okna są produkowane.

Czekam niecierpliwie na rozpoczęcie kolejnego etapu budowy i pozdrawiam.

Jutro z rana majstry zwalają się do mnie na dobre i robota ruszy z kopyta. Tory kolejowe na początku mnie przerażały, ale przez 15-20 min gdy nie jedzie pociąg jest fajna cisza i spokój. Ale jak już przejedzie to łomot niezły. Miejscowi mówią że już nie zwracają na pociągi uwagi. Wygłuszy się kiedyś tujami i będzie ok. A Ty w Janowie masz działkę przy trasie W-wa Siedlce czy gdzieś w cichej okolicy? Pewnie tam ceny też nieźle skoczyły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...