Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do podwórkowych marzeń


Recommended Posts

witam...

pisales o potopie na dzialce..

my tez okazalo sie ze mamy od ok. 50- 60cm..glinę,,im głębiej tym kolor czerwieńszy i bardziej lita ta glina...., miedzy 30- a 50 mieszkanka...: iłu, gliny, kamienie troche, ziemia, piasek żólty...takie cuda..rózne..

ale wody nie było na wiosne,..

teraz wykopaliśmy dól 150cm. i obserwujemy kiedy pojawi sie woda..

nawet po deszczach to jakoś wsiąka...

Znaczy szczęściara jesteś, że woda nie stoi, a na glinie jak rozsypiesz warstewkę żyznej gleby to będzie ładna trawka i róże... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 328
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

tym potopem to sie nie martw, chociaż potrafi uprzykrzyć życie...- a nie masz takiej pompy do brudnej wody??? bo jakbys wypompował, 3-4dni aby troche przeschło i przysypiesz te swoje fundamenty...????

(moii rodzice mają taką pompę to jak bardzo bedzie wodniście i nie zdążysz zrobić przez najbliższe dni to ew. możemy Ci pożyczyć)...

u nas w nocy też padało, ale wody na działce nie ma...nawet w tym dołku- testerze na 150cm wody nie ma...ale np. przy jednym słupku który wykopany jest na głębokość ok. 50cm..to tam zebrało się troche, jak przyjechaliśmy o 12 to była woda, ale juz około 17 wody tam nie było...czyli pomimo gliny to jakoś szybko wsiąka....

 

 

dzięki za rady!!!!

pozdrowienia z "KRAINY GLINOWEJ"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym potopem to sie nie martw, chociaż potrafi uprzykrzyć życie...- a nie masz takiej pompy do brudnej wody??? bo jakbys wypompował, 3-4dni aby troche przeschło i przysypiesz te swoje fundamenty...????

 

Mam, tylko strasznie długo schodzi taką pompką. Trzeba by ją zostawić na cały dzień. Majstry jak lali fundamenty to załatwili szambonurka i w pół godziny wessało całą wodę. Zapowiadają słońce więc może tym razem się uda, żeby tylko mnie majstry w końcu odwiedzili. Bo już chyba strop leją na inne budowie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarasik ładniutki, jakbyś drożdży podsypał :)

:D :D :D

No faktycznie, wygląda jak wyrośnięta drożdżówka...

Ale nie mogę cholercia tego wyrównać i uwibrować, bo majstry nie kwapią sie, żeby przyjechać i wymurować wyżej. Pogrywają sobie z nami. Mam przeczucie że w miłej atmosferze to się nie rozstaniemy, choć ja, ugodowy człowiek jestem i wolałbym grzecznie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ JARO..

i jak tam ten potop przy Twoim tarasie??? zmniejszył się??

a tymczasem krecik i żabka na urlopie pozdrawiaja serdecznie (z GIŻYCKA)>>

tutaj na 4dni padało tylko 1noc-ale za to całą noc..a reszta piękne słonko, jeśli takie słonko u Ciebie to taras powinien schnąć dobrze???? daj znaczka bo jesteśmy ciekawi???

 

pozdrawiamy jeszcze raz bardzo słonecznie......GIŻYCKO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ JARO..

i jak tam ten potop przy Twoim tarasie??? zmniejszył się??

a tymczasem krecik i żabka na urlopie pozdrawiaja serdecznie (z GIŻYCKA)>>

tutaj na 4dni padało tylko 1noc-ale za to całą noc..a reszta piękne słonko, jeśli takie słonko u Ciebie to taras powinien schnąć dobrze???? daj znaczka bo jesteśmy ciekawi???

pozdrawiamy jeszcze raz bardzo słonecznie......GIŻYCKO

 

Hejka

woda opadła tylko o 2 bloczki :cry: . Musiałoby być bardzo gorąco i sucho jeszcze z tydzień, to może zejdzie do samych ław.

Pozdrowienia z kurortu Mińsk Mazowiecki dla wypoczywających w Giżycku!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Widzę, że macie pełne deskowanie dachu, zresztą tak jak my, mam w związku z tym pytanie: Co będziecie dalej dawali na dach...?

 

Prosiliśmy architekta by dach (więźba) zaprojektowany był pod dachówkę. I chyba przy niej zostaniemy. Natomiast pełne deskowanie wybraliśmy po wielu rozmowach/namowach i lekturze forum odnośnie zalet :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam...

macie fajne pomysły na ogród!! PODOBA mi się rozmieszczenie i rady które dajecie...DZIEKI!!!

(ps. tylko troszke dużo tego betonu na froncie domu....-ale fakt- będzie za to czyściej)....

 

pozdrawiamy

 

Rozumiem, że komentujesz dziennik "Agusia i Marco"? :wink:

Pozdrowko

ps. a pomysły mają rzeczywiście fajne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro'71, jak zapewne pamiętasz nasze warunki geologiczne są chyba niemal identyczne. Ja mam identycznie po deszczu, ale chyba trochę szybciej schodzi ta woda. Czy myślałeś o drenażu?

W obrębie swojej działki na drenaż nie mam szans bo to taka moja "mini dolina". Natomiast liczę, że gmina kiedyś oczyści rów wzdłuż drogi asfaltowej, wtedy może uda się jakoś wodę tam odprowadzić po dogadaniu z sąsiadem. Chociaż ciężka sprawa bo rowów samemu kopać nie wolno, ale jakbym wrzucił rurę wzdłuż ogrodzenia i zasypał... może by się udało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ Jarek...

fakt.....rzeczywiście komentowałam inny dziennik na Twoich komentarzach...SORKI>....ale z Ciebie bystrry chlopak więc załapałeś szybko!!!

widzę że powysychało wszystko i coś niecos też się u ciebie zmienilo

!!!!

więc już nie bedziesz miał zmartwienia co z tą wodą przy glinie przy fundamentach..i SUPER!!!!. ale pamiętaj..pewnie teraz nastąpi lekki okres stagnacji ale racz nas swoimi zdjęciami na bieżąco!!!!!!!!!

u nas przerwaaaaaa....narazie czekamy dalej na styropian a potem do wiosny na belki....drewniane!!!

 

p.s. drenaż na glinie-...... trochę dużo zachodu, dużo pieniązków a i tak nie wiem jak będzie wyglądał za 5lat..czy to nie kasa utopiona w glinie...!!!???

my mieliśmy w projekcie a nie robimy...-....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ Jarek...

fakt.....rzeczywiście komentowałam inny dziennik na Twoich komentarzach...SORKI>....ale z Ciebie bystrry chlopak więc załapałeś szybko!!!

widzę że powysychało wszystko i coś niecos też się u ciebie zmienilo

!!!!

więc już nie bedziesz miał zmartwienia co z tą wodą przy glinie przy fundamentach..i SUPER!!!!. ale pamiętaj..pewnie teraz nastąpi lekki okres stagnacji ale racz nas swoimi zdjęciami na bieżąco!!!!!!!!!

u nas przerwaaaaaa....narazie czekamy dalej na styropian a potem do wiosny na belki....drewniane!!!

 

p.s. drenaż na glinie-...... trochę dużo zachodu, dużo pieniązków a i tak nie wiem jak będzie wyglądał za 5lat..czy to nie kasa utopiona w glinie...!!!???

my mieliśmy w projekcie a nie robimy...-....

Na razie sucho i oby tak juz zostalo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...