Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do podwórkowych marzeń


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 328
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj Jaro'71

Gratuluję postępów w budowie, taras piękny i duży, szkoda tylko, że pękła szlichta :cry: Jak grubą masz wylewkę na tarasie ?, może lepiej ją skuć, zagęścić porządnie i dopiero zalać, bo jak dojdą pozostałe koszty typu izolacje, jakieś terakoty, koszty układania, to może bardziej boleć :cry: zapytam jescze, czy pod tarasem wybierałeś glinę i czy grubą masz warstwę zasypową pod wylewką, bo jak nie ma gliny, to może nie warto nic robić tylko nadlać :roll:

 

Mam pytanie w kwestii hydroizolacji, też muszę ją zastosować, stoję przed dylematem doboru środków - czy słyszałeś coś o systemie Maxit 5020 ? lub hydroizolacje, które oferuje Deitermann np. Superflex D1 ?, tyle się o tym naczytałam i nadal nie wiem, którą wybrać :roll: Może coś podpowiesz, dlaczego wybór padł na WM, WL - poproszę o info.

 

My dopiero ławy szalujemy, a deszcz ma padać do końca tygodnia :cry:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Jaro'71

Gratuluję postępów w budowie, taras piękny i duży, szkoda tylko, że pękła szlichta :cry: Jak grubą masz wylewkę na tarasie ?, może lepiej ją skuć, zagęścić porządnie i dopiero zalać, bo jak dojdą pozostałe koszty typu izolacje, jakieś terakoty, koszty układania, to może bardziej boleć :cry: zapytam jescze, czy pod tarasem wybierałeś glinę i czy grubą masz warstwę zasypową pod wylewką, bo jak nie ma gliny, to może nie warto nic robić tylko nadlać :roll:

Mam pytanie w kwestii hydroizolacji, też muszę ją zastosować, stoję przed dylematem doboru środków - czy słyszałeś coś o systemie Maxit 5020 ? lub hydroizolacje, które oferuje Deitermann np. Superflex D1 ?, tyle się o tym naczytałam i nadal nie wiem, którą wybrać :roll: Może coś podpowiesz, dlaczego wybór padł na WM, WL - poproszę o info.

My dopiero ławy szalujemy, a deszcz ma padać do końca tygodnia :cry:

Pozdrawiam

Dzieki za gratulacje :wink: ale majstrowi ich nie przekaze bo znowu uciekli...

Pod tarasem jest zebrana wierzchnia warstwa, glina zostala dosc nisko, na nia poszlo ok 0,5 m podsypki zwirowej, a pod sam beton, ktory ma ok. 10 cm, poszla warstwa piachu. Na pewno bede chcial skuc spekany beton i naprawic mocna zaprawa, bo podbudowy to bym juz nie ruszal. Odnoscnie hydroizolacji, ktos na forum doradzal system WM WL, no i zaczalem drazyc temat. W efekcie stosuje to u siebie, bo ma dobre opinie i spelnia moje trudne warunki. System wlasnie przechodzi pierwsza probe obciazeniowa :wink: bo po wczorajszych calodziennych opadach znowu stoi woda :cry:

O wymienionych przez Ciebie systemach nic nie wiem. Zbyt szeroki wybor firm z izolacjami to za duzy bol glowy, bo kazda ma swoje izolacje do wszystkiego. To tylko kwestia poprawnego ich zastosowania. Skupilem sie na firmie Izohan. Czy dobrze, czas pokaze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro'71, dzięki za odpowiedź. My też sami będziemy wykonywać hydo. Faktycznie jest gigantyczny wybór, więc chyba skupię się na cenie :wink:

 

Z tego co napisałeś, masz bardzo dobrze wykonaną podstawę pod taras, więc przyczyną może być chyba tylko sam beton. Myślę, że Twój pomysł na poprawienie tarasu będzie wystarczający - czego serdecznie życzę.

 

PS

Podobno przez dłuższy czas ma nie padać :D i chyba wszystko na to wskazuje :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno przez dłuższy czas ma nie padać :D i chyba wszystko na to wskazuje :D

Pozdrawiam

e-Mandzia, jestem juz chyba uzalezniony od wszelkich prognoz. Wszedzie sprawdzam pogode :lol: Mam nadzieje ze po budowie mi to przejdzie :wink: Ale poki co potrzebuje kilku ladnych dni zeby skonczyc te izolacje, zasypac i zapomniec. Pozdrawiam serdecznie i niech Twoje mury szybko do gory !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro'71, ja znowu o hydroizolacji, też zdecydowałam się na System Izohan W i też będę z mężem robiła to sama. Mam pytanie gdzie kupowałeś to ustrojstwo, czy w Konstansie ? i powiedz proszę jakie miałeś zużycie ?, czy rzeczywiście jest ono takie jak mówi producent ? - powiedz, że nie :-? , bo ja, jak policzyłam swoje ściany fundamentowe, to mi wypadła szczęka :wink: , oczy też :wink: U mnie to koszt ok. 10 tys. :o :o :o

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro'71, ja znowu o hydroizolacji, też zdecydowałam się na System Izohan W i też będę z mężem robiła to sama. Mam pytanie gdzie kupowałeś to ustrojstwo, czy w Konstansie ? i powiedz proszę jakie miałeś zużycie ?, czy rzeczywiście jest ono takie jak mówi producent ? - powiedz, że nie :-? , bo ja, jak policzyłam swoje ściany fundamentowe, to mi wypadła szczęka :wink: , oczy też :wink: U mnie to koszt ok. 10 tys. :o :o :o

Pozdrawiam

Bralem w konstansie, na stanie nie mieli, musialem zamawiac. Na swoj fundament wzialem 4 wiadra 20-kilowe. Tak na szybko to moge powiedziec ze sciany mialem nierowne, z dziurami w ktore pakowalem ten WM, wyszlo mi ok 2,5-3 kg na m2, ale moze wyjsc i 1kg i 4kg. Zalezy od rownosci sciany, no ale przede wszystkim jak gruba chcesz miec izolacje (a to z kolei zalezy od wody na dzialce). Po prostu im grubiej tym lepiej ale i drozej rzecz jasna :wink:

 

ps. 4 wiadra to 600 zl, styro 800, klej 400 - gdzie te 10 000? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jaro'71, za tak szybka odpowiedź, mi producent, przy moich warunkach gruntowych zalecił 3 mm, a na wewnętrzne ściany fundamentów BR jako podkład i izolacyjną masę szpachlową, której nazwy teraz nie pamiętam. A jako grunt polecił dysperbit - nie wiem dlaczego nie WL - jutro ich dopytam.

 

A Tobie zalecał jakieś konkretne grubości hydroizolacji, przy Twoich warunkach wodnych ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jaro'71, za tak szybka odpowiedź, mi producent, przy moich warunkach gruntowych zalecił 3 mm, a na wewnętrzne ściany fundamentów BR jako podkład i izolacyjną masę szpachlową, której nazwy teraz nie pamiętam. A jako grunt polecił dysperbit - nie wiem dlaczego nie WL - jutro ich dopytam.

 

A Tobie zalecał jakieś konkretne grubości hydroizolacji, przy Twoich warunkach wodnych ?

Pozdrawiam

nikogo nie pytalem :oops:

sam sobie zalecilem :wink:

Tak na marginesie na wewnetrzne sciany nie wydalbym ani zlotowki. To nie basen, nie mam piwnicy a wigloc i tak tam wlezie, chocby od dolu. Dobra izolacja na chudziaku to wszystko. Przy pionowej z zewnatrz chodzilo mi raczej zeby spowolnic zamakanie bloczkow i podciaganie wody w gore do suporeksu

 

ps. e-Mandzia, tylko nie pisz ze zalecili Ci tez styro od wewnatrz fundamentu... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, styropianu nie zalecili :-? ale zapewne dlatego, że go nie sprzedają :wink:

 

Jaro'71, jak masz izolację poziomą, to na podciąganie kapilarne, nie ma szans. Ja hydro stosuję po to, żeby ściany fundamentowe nie stały bezpośrednio w wodzie wiosną, bo teraz to mam bajkę. Tak czy inaczej susza nam nie grozi :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, styropianu nie zalecili :-? ale zapewne dlatego, że go nie sprzedają :wink:

 

Jaro'71, jak masz izolację poziomą, to na podciąganie kapilarne, nie ma szans. Ja hydro stosuję po to, żeby ściany fundamentowe nie stały bezpośrednio w wodzie wiosną, bo teraz to mam bajkę. Tak czy inaczej susza nam nie grozi :-?

I tak trzymać, dobrze będzie. Oboje dmuchamy pewnie na zimne, kiedyś nikt niczym nie izolował i mury stoją :wink: Czysty mur betonowy lubi wodę. Chyba że coś się w ziemi żyznej zalęgnie i wlezie na ściany, wtedy może być zielono i niemiło. A to ani Ciebie ani mnie już nie dotyczy. No i żeby ta wilgoć trzymała się jak najdalej w linii prostej od pomieszczenia mieszkalnego, a to załatwi zarówno izolacja pozioma jak i pionowa

Pozdrawiam gorąco :D

ps. Już nie mogę się doczekać kiedy przestane siedzieć w temacie fundamenty. Chcę zasypać i już mieć to z głowy, myśleć o kolejnych rzeczach. Dekarz by się przydał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...