Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile potrzeba cementu na m3 betonu?


Recommended Posts

Geno

 

Czy ja naprawdę niezrozumiale piszę.

 

350 kg cementu, prymitywne warunki - to jasne.

 

Geno - to nie forum polityczne.

 

Aby, tak czy siak, wyszło na to, że masz rację, niedługo napiszesz, że Pan Józio może bez nadzoru w ogóle nie nasypać cementu.

 

wystarczajco się naogladałem Jóźiowych* betonów ,które się rozłupywały po uderzeniu młotkiem :o

 

*Jóżio w rozumieniu Pan, który budowlańcem stał się zraza po tym jak wyremontował pokój - nie mówię so starych fachowcach co niejedno widzieli a o takich teraz cholernie trudno.Znajdź teraz dobreg zbrojarza,murarza albo cieślę - dosyc trudno.

Tak przy okazji w tym samym laboratorium z przyczny mi nie znanych mielismy małę problemy z uzyskaniem B60 samozagęszczalnego - wszystkie próbki ponizej 60MPa niestety ywszły 57,58 itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak polityk.

 

Sprawa dotyczyła 350 kg cementu a nie Pana Józia.

 

A jesli chodzi o beton samozagęszczalny- tu mogę się pochwalić tym, że mnie zwykle wychodzą wytrzymałości większe niż zakłada recepta.

W tym przypadku adekwatne będzie porównanie do kucharza.

Dwóch kucharzy ugotuje potrawę według tego samego przepisu a różnie będzie ona smakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak polityk.

 

Sprawa dotyczyła 350 kg cementu a nie Pana Józia.

 

A jesli chodzi o beton samozagęszczalny- tu mogę się pochwalić tym, że mnie zwykle wychodzą wytrzymałości większe niż zakłada recepta.

W tym przypadku adekwatne będzie porównanie do kucharza.

Dwóch kucharzy ugotuje potrawę według tego samego przepisu a różnie będzie ona smakować.

Masz rację i Twoja racja dokłądnie dotyczy również Pana Józia, który może nawet nie być kucharzem a gotuje i mu nie wychodzi......

 

Zresztą kilka lat temu podczas praktyk, mimo zaprzęgnięcia kucharza (betoniarnia) 600 m2 posadzki poszło do skucia - nie uzyskali B30 tylko B15 choć nie wiem co oni wycudowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...