Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

HURA !!! DOPŁATA DO KREDYTÓW


marcin_budowniczy

Recommended Posts

Jeśli chodzi o rozliczenia, to z tego co zrozumiałem, kredytobiorca ma od razu płacić "odchudzoną" ratę, a bank udzielający kredytu sam będzie rozliczał dopłaty na podstawie umowy BGK (który ma za zadanie je finansować).

Czyli będzie to dobry system rozliczeń. Chyba będę jako jeden z pierwszych, który taki kredyt weźmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

dzis juz dostalem gotowy projekt zaadoptowany i zlozyc tylko wnioski na pozwolenie i na projekcie mam napisane ze powierzchnia uzytkowa to 144,6m2 Oczywiscie jest to metraz calego budynku lacznie z garazem i pomieszczeniem gospodarczym. Mam nadzieje ze oni beda tylko to brac pod uwage ale przelicznik bedzie inny, ze np garaz bedzie odliczony itd. Co wy o tym myslicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misbe nie odliczą Ci garażu i pomieszczenia gospodarczego, poniewaz wliczają sie do powierzchni użytkowej, możesz natomiast odliczyć komunikacje...

 

Niestety o uldze nikt nic nie wie, mam tu na mysli urzedy skarbowe...trzeba poczekacaż ustawa wejdzie w zycie, tylko kiedy to nastapi..ciezko cokolwiek zaplanować... :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic już nie rozumiem.

Niech mi ktoś podpowie - czy jeśli posiadam projekt w którym jest podane:

pow. użytkowa 139m2 (w tym są wszystkie pomieszczenia) + garaż 21m2,

to mieszczę się w 140m2 powierzchni uzytkowe czy nie?

A jeśli nie, to co nie wlicza sie do powierzchni użytkowej.

Proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak zinterpretują mój przypadek

Stawiamy dom tzw. jednorodzinny dwupokoleniowy (nie jest to bliżniak) , który posiada 2 odrębne wejścia, w środku nie ma połączenia komunikacyjnego z drugą częścią. Mamy notarialnie podpisany akt co do kogo należy, ale mimo wszystko jest to jeden budynek przedzielony na pół i dwóch współwłaścicieli.

My posiadamy 132.9 m2 + garaż 36m2 + piwnica 20.80m2

Druga cześć 57.30m2 + 33m2 garaż + 25.30m2 piwnica

 

Czuje, że będzie niezła walka.

Może sądownie podzielić budynek, ale notariusz to przecież jest jakimś tam przedstawicielem sądu i może niektóre sprawy załatwić sam.

Mam to wpisane w księdze wieczystej, więc może się jakoś wybrnie z tego.

Co wy na to?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam własnie sie rozczytuje w tekscie ustawy ktora poszla do senatu,

 

bardzo mnie zaciekawil sposob naliczania podstawy do doplaty,

 

generalnie wynika ze jak ktos buduje domek 140 m2 to podstawa wyniesie 50 % kredytu, a potem zwrocą od tej polowy kredytu polowe odsetek, wiec 1/4 calych odsetek.

Dodatkowy niuansik to taki, ze zwracają odsetki wedlug oprocentowania sredni vibor +2 procent, nasuwa mi sie pytanie jakie oprocentowanie bedą stosowaly banki dla kredytów preferencyjnych (standart wedlug mnie to vibor +1% i obecnie mozna taki kredyt uzyskac, ale czy banki nie spróbuja skubnac czesci doplat dla siebie, i np nie podwyższa stopy do wibor +3% ), oczywiscie zawsze lepszy rydz niz nic ale....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie powierzchni użytkowej: nie chcę nikogo wprowadzać w błąd ale ja interpretuje to tak, ci którzy mają więcej niż 140m2 też mogą się ubiegać o umorzenie odsetek, tyle że umorzenie obejmie procentowo tylko te część do 140m2.

Natomiast moja sytuacja wygląda tak, że kredyt musieliśmy wziąć z rodzicami i w takiej sytuacji nie wiem czy w ogóle będziemy mogli się ubiegać o umorzenie, jak ktoś wie to proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba dzis robie za czarnego poslanca, w ustawie jest wyszczegolnione ze stronami umowy kredytu referencyjnego poza uprawnionym bankiem moga byc małzonkowie lub osoba wychowujaca samotnie dziecko, no chyba ze rodzice robia za małżonków (ale wtedy nie mogą miec praw wlasnosci do innych mieszkan czy domów)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...