Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile zapłaciliście za projekt zjazdu z drogi  

  1. 1. Ile zapłaciliście za projekt zjazdu z drogi

    • do 500z
      0
    • 2
      0


Recommended Posts

"Dowiadywalem sie juz tak na razie ustnie w Zarzadzie Drog Wojewodzkich czy bede mogl tam zrobic wjazd i powiedzieli mi, ze oni dążą do tego zeby bylo jak najmniej zjazdow ze wzgl. na bezpieczenstwo"

 

ze względu na bezpieczeństwo - jak to słysze to i się nóż w kieszeni otwiera ,u nie o bezpieczeństwo chodzi a o koszty , jak przyjdzie im remontować wymieniać powierzchnię drogi a przy tym często poprawiają rowy a co za tym idzie mostki,przepusty zjazdy , to im więcej zjazdów tym więcej dla nich roboty i wieksze koszty inwestycji .

a człowiek jak przyjdzie coś zalatwic to bzdury w żywe oczy wciskają że dla bezpieczeństwa - chyba własnego

 

tzw. przyjazne państwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 154
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 year później...

Witam

Mam pytanie dotyczące rozpoczecia budowy domu.

W tej chwili mam już pozwolenie na budowę (nieprawomocne) w którym jest napisane że projekt zjazdu do działki która przylega bezposrednio do drogi powiatowej, będzie rozpatrywany w odrębnym postępowaniu.

Posiadam również decyzję powiatowego zarządu dróg o lokalizacji w/w zjazdu.

 

W tej chwili szukam kierownika budowy i w czasie rozmowy z jednym z nich padło pytanie czy mam zatwierdzony projekt zjazdu razem z pozwoleniem na jego budowę.

Tu mnie trochę zaskoczył gdyż projektant który robił adaptację projektu twierdzi że po uzyskaniu pozwolenia na budowę ( i jego uprawomocnieniu ) mogę rozpocząć budowę domu a projekt zjazdu i całe jego zatwierdzenie można przeprowadić w czasie budowy.

Dojazd do działki jest bezpośrednio z drogi ( granica działki przebiega ok 5m od krawędzi drogi, nie ma żadnego rowu )

 

Moje pytanie jest takie czy mogę zaczynać budowę bez tego projektu zjazdu czy musze składać wniosek o pozwolenie na budowę zjazdu i czekać znowu miesiąc na papierek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest w przypadku drogi powiatowej, moja działka leży przy drodze wiejskiej. Wystąpiłam do gminy o pozwolenie na zjazd z drogi i od ręki mi wydali z wytycznymi jak ma ten zjazd wyglądać; szerokość , głębokość, jakie przepusty, że mają być położone na wylewce..... ważne 2 lata, opłata 10zł. Przy składaniu dokumentów do odbioru budynku do PINB sprawdzali czy w pozwoleniu nie ma zapisu o konieczności wybudowania zjazdu a że też u mnie to oddzielnie załatwiane to przyjęli nie wnikając czy już ten zjazd jest zrobiony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu mnie trochę zaskoczył gdyż projektant który robił adaptację projektu twierdzi że po uzyskaniu pozwolenia na budowę ( i jego uprawomocnieniu ) mogę rozpocząć budowę domu a projekt zjazdu i całe jego zatwierdzenie można przeprowadić w czasie budowy.

Dojazd do działki jest bezpośrednio z drogi ( granica działki przebiega ok 5m od krawędzi drogi, nie ma żadnego rowu )

 

Moje pytanie jest takie czy mogę zaczynać budowę bez tego projektu zjazdu czy musze składać wniosek o pozwolenie na budowę zjazdu i czekać znowu miesiąc na papierek.

 

Tak , projektant ma rację- natomiast projekt zjazdu rozpocznij zaraz po otrzymaniu prawomocnego pozwolenia na budowę to ukierunkuje Cię na wielkość i umieszczenie wjazdu na Twoją posesje.

 

Ja uzyskałem równocześnie, tzn na etapie uzyskiwania pozwolenia na budowę zatwierdzony został również projekt zjazdu ale decyzja ostateczna co do jego umieszczenia i wielkości zapadła ok 3 miesięcy po rozpoczęciu budowy..

Przez cały okres budowy korzystałem z innego wjazdu na działkę (ok 10 m obok wjazdu docelowego) natomiast obecnie wjazd jest już przygotowany docelowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

witam serdecznie

 

 

Przepraszam ze odgrzebuje archaiczny temat. mam male problemy ze zjazdem na działkę z drogi wojewódzkiej. W związku z tym prosiłbym kogoś kto juz przez to przechodził o przesłanie mi przykładowych skanów projektu takiego zjazdu i jesli ktoś ma to proszę o plan zabezpieczenia ruchu. Będę naprawdę bardzo wdzięczny. podaje mojego mejla: [email protected]

 

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam. Mam już pozwolenie budowlane i dostałem też zgodę na lokalizację zjazdu na działkę. Niestety, każą mi "opracować projekt budowlany na przedmiotowe zamierzenie", który "winien być opracowany przez osobę posiadającą uprawnienia budowlane w zakresie projektowania dróg ...." Paranoja, ale do rzeczy.

 

Działka na razie jest po prostu łąką (nie ma na niej nic) i jest oddzielona od gruntowej drogi gminnej rowem melioracyjnym. Mam takie pytania:

 

Jaka jest kara za zrobienie takiego zjazdu bez wymaganego projektu - czyli po prostu za samowole?

 

Wyczytałem tutaj, że jeśli się zgłosi budowę ogrodzenia z bramą, to gmina musi taki zjazd zrobić na własny koszt. Czy tak jest? Jaki termin ma wtedy gmina na zrobienie zjazdu?

 

Bardzo proszę o odpowiedź.

 

Pozdrawiam

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Szlag jasny mnie trafił, bo okazało się, że kochany ZIKiT wskazał mi w piśmie, że nie mogę zrobić zjazdu z działki tam, gdzie planowałam, tylko po drugiej jej stronie. Taka lokalizacja w ogóle mi nie pasuje i sprawia, że stracę pół działki na zrobienie dojazdu do garażu...

Czy można się odwołać od takiej niekorzystnej decyzji?

Jak się do tego zabrać i jak argumentować, żeby pozwolili mi zrobić zjazd tam, gdzie zamierzałam (i przy okazji tam, gdzie logika nakazuje :evil: )?

Edytowane przez .:migotka:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co dostałaś ? jakieś pismo czy decyzję administracyjną ? od decyzji administracyjnej można się odwołać stosując procedurę, o której w tejże decyzji jest napisane. Jeśli masz odmowę uzgodnienia lokalziacji zjazdu wystąp z wnioskiem o decyzję o lokalizacji zjazdu. Od odmownej decyzji bedzie mozna się odwołać do SKO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikolayi, ja nie mam odmowy wykonania zjazdu, tylko oświadczenie Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu o możliwości podłączenia do dróg lądowych - ale szkopuł w tym, że wskazana przez nich lokalizacja (łopatologicznie opisując: po prawej stronie działki) nijak mi nie odpowiada (garaż mam położony wg projektu 4m od lewej granicy działki. W ten sposób albo muszę kupić inny projekt (koszty i beznadziejny układ pomieszczeń względem stron świata) albo przeznaczyć pół działki na dojazdy od bramy do garażu. Żadna z opcji mi nie odpowiada...

Z tego, co się dowiedział mój mąż chodzi o to, że zjazd zlokalizowany po stronie lewej (czyli tak, jak chcemy) będzie za blisko innego zjazdu i to wpłynie na bezpieczeństwo ruchu. Moim zdaniem to bzdura, bo droga, o zjazd z której chodzi jest droga o małym natężeniu ruchu: ślepą i prowadzącą do łącznie kilkunastu domostw.

 

Tak, czy siak napisałam odwołanie, jutro je składam i zobaczymy, co mi odpowiedzą. Mam nadzieję, że będzie po mojej myśli, bo inaczej to mi ręce opadną i chyba zacznę się zastanawiać nad budowaniem na tej działce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadla nie wim jak nazywa się formalnie ten dokument, którym dysponujesz. Co to jest ? Oświadczenie, uzgodnienie ? Jedynym definitywnie wiążącym dokumentem jest DECYZJA ADMINISTRACYJNA, od której przysługuje procedura odwoławcza, o której w treści tej decyzji wnioskodawca zawsze powinien być pouczony. Żeby zdziałać sokolwiek musisz wystąpić z wnioskiem o decyzję, administracyjną, do którego załącznikiem bedzie mapa z wrysowaną przez Ciebie, pożądaną przez Ciebie lokalizacją zjazdu. Zarządca drogi na podstawie tego wniosku wyda decyzję zezwalającą albo odmawiającą. Nie znam uwarunkowań terenowych więc na ten moment nie mogę odnieść się to takiej argumentacji zarządcy drogi.

SKO - samorządowe kolegium odwoławcze.

 

czy w tym piśmie którym dysponujesz jest informacja o jakiejś procedurze odwoławczej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załącznikiem do wniosku o wydanie decyzji administracyjnej winna być mama zasadnicza, na której wnioskodawca nanosi pożądaną przez siebi lokalizację zjazdu. Organ wydaje decyzję zezwalającą bądź odmawiającą zezwolenia na lokalizację zjazdu w tymże konkretnym miejscu na okreslonych warunkach (odpowiednie parametry zjazdu). Projektant projektuje zjazd zgodnie z tą decyzją. Ta decyzja jest analogiczna do uzyskania wzzit na budowę domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...