Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile zapłaciliście za projekt zjazdu z drogi  

  1. 1. Ile zapłaciliście za projekt zjazdu z drogi

    • do 500z
      0
    • 2
      0


Recommended Posts

A tak w ogóle - do czego mi jest (oficjalny) zjazd potrzebny.

Mam odebrany budynek.

Mam pozwolenie na budowę (wymianę) płotu (brama wjazdowa będzie tam gdzie jest teraz).

Mam pozwolenie na budowę zjazdu (4 m do asfaltu, bez rowu).

Natomiast by móc zrobić zjazd (tzn posypać trawę tłuczniem - bo tak chcę zrobić) muszę zrobić PROJEKT ZJAZDU co kosztuje 1200 zł netto! :mad:Czy to nie jest śmieszne? Co mi mogą zrobić jeśli nie zrobię projektu i nielegalnie posypię trawę tłuczniem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 154
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość zibik_eng
Natomiast by móc zrobić zjazd (tzn posypać trawę tłuczniem - bo tak chcę zrobić) muszę zrobić PROJEKT ZJAZDU co kosztuje 1200 zł netto! :mad:Czy to nie jest śmieszne? Co mi mogą zrobić jeśli nie zrobię projektu i nielegalnie posypię trawę tłuczniem??

 

Nie nie jest śmieszne... A co ci mogą "zrobić"? Władować kilkanaście tysięcy kary za samowolkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
To, że "nikt" nie robił, nie oznacza, że "nikt" ma rację. Zauważ, że kierownik (były) nie powiedział Ci, nie rób, nie ma potrzeby, lecz "nikt nie robił". To pewna, nawet nie subtelna lecz ogromna, różnica. Ty ponosisz ryzyko samowoli budowlanej. A propos, taki projekt można wykonać znacznie taniej. Poszukaj w necie, nie ma z tym problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 year później...

Witam, prosze te bardziej doswiadczone osoby o pomoc, moze ktos mial podobny przypadek.

Mam dzialke, na ktorej staram sie o pozwolenie na budowe. Do dzialki przylega droga publiczna gminna. Wystapilem do gminy o uzgodnienie lokalizacji zjazdu i otrzymalem ja. Teraz zlozylem wszystkie dokumenty do startostwa celem uzyskania pozwolenia. Od startostwa otrzymalem punkt do poprawy, ze oprocz lokalizacji powinienem otrzymac zgode wlasciciela dzialki na ktorej lezy droga na dysponowanie.

Gmina mowi, ze nie moze takiej zgody wydac, bo jest we wladaniu ale jest tylko zarzadca a status wlascicielski nie jest uregulowany i odsyla do starostwa, aby taka zgode wydalo. Startostwo mowi, ze takiej zgody nie moze wydac, bo ich nie wydaja.

Czy jest jakis przepis na podstawie ktorego gmina jako zarzadca drogi ma obowiazek wydania takiej zgody?

 

Art. 29 ustawy o drogach:

 

1. Budowa lub przebudowa zjazdu należy do właściciela lub użytkownika nieruchomości przyległych do drogi, po uzyskaniu, w drodze decyzji administracyjnej, zezwolenia zarządcy drogi na lokalizację zjazdu lub przebudowę zjazdu, z zastrzeżeniem ust. 2.

 

I znalazlem jeszcze taki artykul internetowy:

 

[Proces inwestycyjny związany z budową zjazdów regulują przede wszystkim Ustawa z dnia 7 lipca 1994 roku – Prawo budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2003 r. Nr207, poz. 2016 – z późn. zm.) oraz Ustawa z dnia 21 marca 1985 r.o drogach publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2004 r. Nr 204, poz. 2086 – z późn. zm.).

Różnice między klasycznym procesem inwestycyjnym a procesem inwestycyjnym w przedmiocie budowy zjazdu powodowane są przede wszystkim nakładaniem się obu powołanych regulacji. Do odrębności tych w szczególności zaliczyć należy:

- konieczność uzyskania przez inwestora od zarządcy drogi publicznej zezwolenia na lokalizację (przebudowę) zjazdu

- konieczność uzgodnienia projektu budowy (przebudowy) zjazdu z właściwym zarządcą drogi publicznej

- konieczność uzyskania przed rozpoczęciem robót budowlanych zgody zarządcy drogi na zajęcie pasa drogowego.

 

Gmina jest zarzadca, co mam na pismie w uzasadnieniu lokalizacji zjazdu. Jaki przepis jednak o tym mowi, ze zarzadca moze wydac taka zgode?

Edytowane przez Agral
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie podpowiem ci za wiele ale moja różnica polega na tym ,że zarządcą drogi jest u mnie Rejon Dróg Powiatowych.Czyli robiąc zjazd z drogi powiatowej musiałem uzgodnić właśnie z nimi.Musiałem zrobić projekt zjazdu o czym ty np. nic nie mówisz.W Starostwie mi go zatwierdzono i procedura ruszyła.Wszystko już było tylko miedzy mną a wyżej wspomnianym rejonem.Potem przyjechali sprawdzili wzięli ustawową opłatę i finito.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam,

 

Czy do odbiorów domu wymagany jest projekt zjazdu z drogi ? Droga jest powiatowa. Działka nie jest zlokalizowana przy samej drodze. Do działki biegnie droga prywatna która ma trzech właścicieli w tym ja. W pozwoleniu na budowę mam napisane że projekt zjazdu w oddzielnym postępowaniu. I teraz pytanie czy ten zjazd wymagany jest przy odbiorze domu. Jak wiadomo droga nie jest tylko moja i zjazd nie biegnie tylko do mojej działki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Podbijam temat. Mamy identyczny problem.

 

sugeruje dopytać ale wg mnie odbiór budynku nie ma nic do zjazdu - zjazd i jego wykonanie odrębnym postępowaniem w drodze decyzji o pozwolenie na budowę...

u siebie wykonywałem zjazd z drogi do posesji i występowałem o pozw. na budowę - a wcześniej wykonywałem i odbierałem budynek mieszkalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale nawet jak nie trzeba w sensie prawnym chyba prędzej czy później zrobienie tego zjadu będzie konieczne.

 

Znam urząd, gdzie wystarczy zaświadczenie od zarządcy drogi o warunkach PRZEBUDOWY ISTNIEJĄCEGO zjazdu (to w wypadku, gdy zjazd jest 'z dziada pradziada', a nikt go legalnie nie zrobił). Taki papier robi za potwierdzenie, że zjazd istnieje i nie robią dodatkowego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

złożyłem papiery o wydanie pozwolenia na użytkowanie budynku do PINB. Dziś dostałem telefon od Pani inspektor. Problem ze zjazdem z drogi powiatowej. Okazuje się, że muszę go wybudować w oparciu o projekt, wystąpić z wnioskiem o wydanie pozwolenia na budowę....itd. Otrzymam pozwolenie na użytkowanie budynku. Budowa zjazdu jest całkowicie osobnym tematem. Można mieć odebrany budynek bez zjazdu.

Każdy zjazd z drogi publicznej wymaga pozwolenia na budowę - info z wydziału budownictwa w powiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...