Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Granitowe parapety 2 cm...-czy to się sprawdzi? czy ktoś ma?


kasieńka

Recommended Posts

No właśnie -pytanie jak w temacie: czy ktoś ma u siebie parapety granitowe o tak małej grubości? -chodzi mi zarówno o wewnętrzne jak i zewnętrzne.

Byliśmy wczoraj u kamieniarza i zamówiliśmy właśnie takie, jednak jak zaczęłam czytać posty to naszły mnie wątpliwości :-? -czy ktoś mógłby je rozwiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie -pytanie jak w temacie: czy ktoś ma u siebie parapety granitowe o tak małej grubości? -chodzi mi zarówno o wewnętrzne jak i zewnętrzne.

Byliśmy wczoraj u kamieniarza i zamówiliśmy właśnie takie, jednak jak zaczęłam czytać posty to naszły mnie wątpliwości :-? -czy ktoś mógłby je rozwiać?

 

Ja wybrałem 3cm ale z tego względu ze nie mam mniejszych niz 1.5m

Bałem sie ze z 2cm moze sie cos stac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a duzo musisz dopłacić??

 

to już nie chodzi o to ile muszę dopłacić, tylko ten granit który nam się spodobał występuje wyłącznie w grubości 2cm! (bynajmniej u mojego kamieniarza) -i tu jest pies pogrzebany...

 

rozumiem....a dowiadywaliscie się u konkurencji?? a jaki rodzaj-nazwę granitu chcecie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dowiadywaliscie się u konkurencji?? a jaki rodzaj-nazwę granitu chcecie??

na naszym obszarze tylko tam mają tak szeroki wybór -nazwy nie pamiętam... myśmy już wlasciwie zamówili te parapety, a na forum chciałam się upewnić czy to był dobry krok; po wszystkich postach uczucia mam wciąż mieszane, zatem pozostaje mi tylko wierzyć że wszystko będzie z nimi ok :-?

W każdym razie bardzo dziękuję wszsytkim za zabranie głosu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie martw się, nic się nie stanie.

 

Na zewnątrz przeważnie stosuje się gr. 2 cm bo taki zew. parapety niewiele wystają poza mur (około 4 cm). Wewnątrz standardem jest 3 cm (choć w marketach budowlanych proponują gr. 2 cm ze względu na cenę).

 

Jeśli do wewnątrz też masz gr. 2 cm to uważaj tylko podczas stawania na parapecie (np. podczas mycia okien), żeby całym ciężarem nie stanąć na tym wystającym elemencie poza murem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...