Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kryształ - Komentarze do Dziennika Budowy


Recommended Posts

Nasz wątek kryształowy chyba zanika :cry: U mnie praca wre.Górale mam nadzieję, ze wszystkie błędy po poprzedniej ekipie wyprowadzą na poziomie piwnic(to się zasypie ziemia)i nie będzie widać.Powiedzieli ,że wykonawca fundamentów chyba zaskoczył, ze spier.... i dlatego się nie pojawił.Wczoraj był kierownik i ustalali front robót jakby z tego wyjść.Okazało się ,że trzeba zdjąć 2 warstwy bloczków z garażu,a to dla górali obciach.Oj odstresowali się wczoraj wieczorem :wink: ,ale dziś skoro świt zaczęli działać :D .Pozdrawiam -wykończeniówki mi brak,a nie jakieś kominy,poziomy 0,stropy itd. :o

 

Oj Basiu , Basiu - a ja ostatnio z rozrzewnieniem wspominałam etap 0 i początki budowy. Wtedy jeszcze byłam święcie przkonana, że wystarczy nam kredytu na calutką budowę i jeszcze na meble będzie 8) :lol: Teraz zostałam przywrócona do rzeczywistości :p

Bardzo się cieszę, że idziecie z budową do przodu - moze uda się nadgonić te stracone tygodnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 169
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Asiu domek już całkiem ,całkiem.Kafle są super,a ocieplany domek bardzo miło wygląda-tak cieplutko.Patrząc na postęp robót to przeprowadzka tuż,tuż.Zazdroszcze.My mamy przerwę-polewamy strop nad piwnicą,troche deszcz nas wyręcza.Za kilka dni dalej,ale efekty widoczne i z całkiem innym nastawieniem jeżdzimy na budowę.Tylko gdzie koniec?A co do kasy to mnie już w tym momencie budżet przekroczył to,co zakładałam :evil: :cry: Nie wiem jak to będzie dalej.Kasa się kończy,a nowa nie chce się pojawić.Ale nie pierwsza jestem i nie ostatnia :D Damy radę jak wszyscy.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu - mam tylko kilka zdjęć schodów - nie wiem czy ci one pomogą:

http://images24.fotosik.pl/60/4d630992067ea58cm.jpg

http://images25.fotosik.pl/60/ec1e4b10908c02bam.jpg

http://images29.fotosik.pl/60/bd6780b068d224c6m.jpg

http://images26.fotosik.pl/60/80d5ed5f9d286f61m.jpg

 

Niestety nie miałam czasu, żeby zrobić teraz na budowie choć kilka fotek (zresztą schodów prawie nie widać pod tym bałaganem :wink: ).

 

Aga - obiecuję, że w weekend wrzucę jakieś zdjęcia. :D Niestety przedurlopowa gorączka w pracy skutecznie mi to w tym tygodniu uniemożliwiła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zdjęcia,ale jak byś przy okazji wrzuciła nowe już z tynkami byłoby super.Unas przerwa ,ale od poniedziałku wchodzą i zaczną robić parter.Mam mieszane uczucia co do wysokości.Poprzednia ekipa spier....ła i w efekcie całość wyjdzie o 0.5 m wyżej niż przewidywałam-tzn .piwnice będą bardziej widoczne niż chciałam.Mąż jest na mnie zły jak mówię,że to będzie wieżowiec,ale nia mieliśmy już wyjścia-trzeba brnąć dalej -może coś z tego wyjdzie.Podobno lepiej,że dom jest wyniesiony wyżej-tym się pocieszam.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc .Zdjęcia obiecuję wkleić ,jak już zacznie się robić parter.Na razie niewiele widać poza stropem.Dzisiaj przywiezli maxy a w poniedziałek zaczną murować.Sama jestem ciekawa,na razie te pomieszczenia bez ścian są takie maławe,ale może to tylko złudzenie?Oby tylko pogoda dopisała.Jak będzie lało to...nie wjadą nowe maxy-auto się utopi,górale pojadą do domu,a mój syn będzie miał nieudany wyjazd-dzisiaj pojechał pożeglować łódką po Mazurach.Mam tym sposobem tydzień odpoczynku od zbuntowanej,nastawionej na "nie"16-letniej latorośli-ufff :roll: Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Asiula .Domek prezentuje się super.Tej ziemi to musieliście nawieżć straszne ilości ,ale całkowicie zmieniło się otoczenie.Trawki do koszenia troszkę będzie,ale coś za coś.Ja też będę potrzebowała trochę ziemi,ale mój kierownik zadzwonił dziś z wiadom.,że na innej budowie mają dużą ilość i chcą się pozbyć więc oczywiście biorę.Złożyć mam gdzie,a potem się to rozplantuje.Dzisiaj zaczęły się piąć mury :D .Troche inaczej już to wyglada.Ale to wszystko nic -ja wczoraj wieczorkiem na budowie nieświadoma niczego ,a mój syn walczył o życie na Mazurach.Na szczęście po godzinnej walce udało się im cało i zdrowo dopłynąć,ale podobno było to niesamowite przeżycie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

producentem naszych okien jest Oknoplast Kraków.

Wymiary okna balkonowego: szer. 890 mm, wys. 2.280 mm, okna tarasowego: szer. 2710 mm, wys. 2230 mm.

Domyślam się, że przewiązka to taka poprzeczka wzmacniająca okno? Pytałam o to jak zamawialiśmy okna. Każdy producent ma podobno jakieś wartości graniczne wielkości tafli, do której takiej poprzeczki nie trzeba. U nas właśnie nie trzeba było ich robić. Oczywiście nigdy nie zaszkodzi dać te poprzeczki bo to oczywiste, że wzmacniają okno, ale musielibyśmy dopłacić, więc jeśli nie było to konieczne, nie daliśmy poprzeczek.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuchnia bardzo mi się podoba, chociaż panowie jeszcze nie skończyli :-? . Podobno w magazynie zamienili im część uchwytów i teraz czekamy do jutra na transport. Wymieniamy też blat nad piekarnikiem, bo nasi murarze przestawili ściankę o 5 cm i żeby nie było szpary musi być większy kawałek blatu. Generalnie ten montaż idzie jak po grudzie bo ekipa ze względu na urlopy ma czas tylko od 18.00 i pracują tylko 2 osoby. Ale sama kuchnia bardzo mi się podoba. I nawet płytki na ścianie mi się już podobają :lol: - fugę wybrałam idealnie pod kolor mebli - a tak nijak wyglądały same na ścianie... :roll: :D

Zdjęcia wstawię, jak tylko znajdę wolną chwilkę - przez to malowanie na nic nie mamy czasu a tu tyle innych spraw na głowie... W końcu za tydzień chcemy się przeprowadzać a tu wszystko w proszku :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...