Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kryształ - Komentarze do Dziennika Budowy


Recommended Posts

Aga - jako grunt dajemy najtańszą białą farbę (22 zł za 10l), którą dodatkowo rozcieńczamy wodą. Tylko pod farbę lateksową w salonie, klatce schodowej i wiatrołapie kupiliśmy grunt tej samej firmy, czyli Tikkurili. Farby lateksowe mamy mieszane komputerowo, a w pozostałych pokojach dorabiamy farbę akrylową. Przez znajomego kupiliśmy białą akrylową Tikkurilę (20l po 48 zł) i do tego barwniki. Trochę obawiałam się tego mieszania, ale na razie jest ok :wink: . Chłopcy stanęli na wysokości zadania :D Dzisiaj właśnie wróciliśmy po malowaniu dwóch pokoików.

 

Basiu - bardzo dziękuję - te siły mi się przydadzą bo już ledwo zipię. Miałam mieć dzisiaj skończoną kuchnię, to nie dojechały blaty i panowie nie przyjechali. A przecież nie pokażę Wam takiej niedokończonej kuchni! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 169
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

U mnie murują się ścianki działowe parteru.Po południu pytali o szerokośc ścianki miedzy kuchnią i salonem.Ustaliłam,ale po powrocie do domu zastanawiałam się czy nie pojada do góry.Pędem na budowę-okazało się ,że miałam rację,ale świeża zaprawa i dało się zdjąć.Okazało się , ze musi być 0.5 m wzdłuż ściany na wysokośc ,bo na tym opiera się belka i ma to związek ze słupami (szkody górnicze),ale to jest do przyjęcia.Mąż dziś stwierdził,że to wszystko jakeś małe :roll: ,ale mnie wreszcie zaczyna się podobać.Pozdrawiam i czekam na zdjęcia kuchni-jestem na tym etapie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiu kuchnia piękna,cudna itd!

Ale jakie rury wentyl. masz po prawej stronie zasłonięte KG?Ja czegoś takiego nie mam.Będę miała normalny komin went. po lewej stronie kuchni.Wrzuć jeszcze parę zdjęć.Miłej przeprowadzki i nie zapomnij o forum-podziel się póżniej wrażeniami z zamieszkania w domku.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asiula kuchnia wyszła bardzo ładnie. Naprawdę mi się podoba :D

Pomęczę Cię pytaniami odnośnie kuchni:

1. Wiszące szafki (pierwsze zdjęcie) - jaką mają wysokość i na jakiej wysokości je powiesiłaś.

2. Szafki od podłogi (z blatem) jaka mają wysokość?

3. Uchwyty jakie są długie - czy wszystkie mają tę samą długość?

4. Jaki masz zlew i baterię - symbole i ... cenę (jeśli moge prosić :D ).

5. Te szuflady pod płytą - jaką mają szerokość, wysokość (zewnętrzne wymiary)?

6. Piekarnik jak wysoko jest od podłogi?

 

Odnośnie drzwi DRE - jakie wybraliście? z ościeżnicami i montażem?

 

Pozdrawiam i wracaj szybko :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asiula kuchnia wyszła bardzo ładnie. Naprawdę mi się podoba :D

Pomęczę Cię pytaniami odnośnie kuchni:

1. Wiszące szafki (pierwsze zdjęcie) - jaką mają wysokość i na jakiej wysokości je powiesiłaś.

2. Szafki od podłogi (z blatem) jaka mają wysokość?

3. Uchwyty jakie są długie - czy wszystkie mają tę samą długość?

4. Jaki masz zlew i baterię - symbole i ... cenę (jeśli moge prosić :D ).

5. Te szuflady pod płytą - jaką mają szerokość, wysokość (zewnętrzne wymiary)?

6. Piekarnik jak wysoko jest od podłogi?

 

Odnośnie drzwi DRE - jakie wybraliście? z ościeżnicami i montażem?

 

Pozdrawiam i wracaj szybko :D :D :D

 

Aga, przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam, ale jutro się przeprowadzamy i nawet do netu nie ma kiedy wejść. Teraz jestem w pracy :lol:

ad. 2: szafki z blatem mają wys 85 cm

ad. 1: szafki wiszące są w odległości 50 cm nad szafkami stojącymi (ich wymiary podam później po ich nie mierzyłam niestety)

ad.3: uchwyty maję tę samą długość - jaką? - też muszę zmierzyć

Przepraszam ale na pozostałe dwa punkty też w tej chwili nie potrafię odpowiedzieć. Postaram się dziś to pomierzyć i może gdzieś się dorwać wieczorem do internetu.

Drzwi DRE braliśmy z montażem i ościeżnicami - model Standard 40 chyba się nazywają, kolor calvados oczywiście :wink: Montaż kosztuje nas aż 210 za 1 szt drzwi bo trzeba je skrócić o ok 6 cm - wyobrażasz sobie? Nasi murarze mieli dużo fantazji, bo każde drzwi mają inną wysokość.... :evil:

 

Pozdrawiam

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Witam

Czekam na pozwolenie budowy... Prawie się dowiedziałem, że mają termin 65 dni... i raczej nie będzie wcześniej bo mają dużo pozwoleń tak więc zgodę dostanę pod koniec października;-(

Z tego co zapowiadają... to ma zima ma przyjść wcześnie.... więc w tym roku nie uda się już nic zrobić...

Mam jednak pytanko... ile Was wyszła budowa na dzień dzisiejszy? Czy robiliście już jakieś podsumowanie? Chodziło by mi o koszty stanu surowego zamkniętego, koszty instalacji, itp...

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

No cieszymy się przeogromnie z tego powrotu w skromne forumowe progi :D

 

Ty bardziej, ze już od roku sprawdzacie Kryształa w praktyce - jesteśmy głodni wszelkich wieści - jak sie mieszka, co się sprawdza, co można ulepszyć itd. itp. :D

 

We wrześniu 08 - jak widzę ze zdjęć - prezentował się domek nader okazale - ciekawe jak tam jest w środku

 

Pozdrawiamy przy okazji cieplutko

pozostali kryształowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...