Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kryształ - Komentarze do Dziennika Budowy


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 169
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W tym roku planujemy jeszcze tylko dokończyć ściany działowe, wylać podłogę na gruncie (na razie jest piach), zrobić schody. I kończymy na tym etapie. Może jeszcze zrobimy porządek z ziemią (musimy jej sporo nawieźć). Przez zimę chcę kupić okna, pozamawiać wykonawców na wykończenie, rozejrzeć się za kotłem. Startujemy dalej na wiosnę a w lato planujemy przeprowadzkę - nawet jak będzie wszystko w proszku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Garaż mamy wydłużony o 1,5 m.

Na piętrze mamy 3 pokoje (więcej nam nie trzeba). Pokój nad kuchnią wydłużyliśmy tak, że oba okna są teraz w tym pokoju (to będzie sypialnia). Ten pokój, który w projekcie jest częściowo na garażem, będzie naszą garderobą (baaardzo dużą :lol: ). Zlikwidowaliśmy tam okno połaciowe. Reszta raczej bez zmian, z tym, że garderoba, która była w projekcie przypisana do pokoju nad garażem, u nas będzie połączona z małym pokojem nad gabinetem.

Hmm, mam nadzieję, że nie namąciłam?? :roll: :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
HEJ Asiula daj spokuj co za facet gdyby nie jego pracownik który ma bardzo chore dziecko to bym go już dawno wywaliła ale w piątek ma skończyć dużo mu już nie zostało.Byli u nas Darek i Ania czyli Par fajni ludzie .Jak kupowaliśmy projekt myślałam że nikt nie buduje tego domu a tu się okazało że tyle świetnych ludzi go buduje .pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metrix - szkoda, że nie mieszkamy bliżej siebie - mielibyście jeszcze większą częstotliwość odwiedzin Kryształowiczów :wink: :lol: .

No ale musimy zadowolić się zdjęciami waszego domku - dlatego proszę o jak największą ilość zdjęć. Tak jak pisałam - jak oglądam wasz domek to od razu mam więcej energii do działań, żeby i nasz tak wyglądał 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny domek!! Układ części mieszkalnej i garażu (względem siebie) tak jak u nas :D , tylko nasz dach jest w drugą stronę, no i dodatkowo architekt namówiła nas na pokój nad garażem. I widzę, że - tak jak my - sporo wynieśliście dom w górę. Nie zapomnijcie przed zimą nawieźć ziemi, zeby fundamenty nie przemarzły :wink:

 

Aha - czy ścianka kolankowa jest u was wyższa niż w projeckie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny domek!! Układ części mieszkalnej i garażu (względem siebie) tak jak u nas :D , tylko nasz dach jest w drugą stronę, no i dodatkowo architekt namówiła nas na pokój nad garażem. I widzę, że - tak jak my - sporo wynieśliście dom w górę. Nie zapomnijcie przed zimą nawieźć ziemi, zeby fundamenty nie przemarzły :wink:

 

Aha - czy ścianka kolankowa jest u was wyższa niż w projeckie?

 

Faktycznie podwyższyliśmy ściankę kolankową o 1 pustak. Nad garażem będziemy mieli taki stryszek na rupiecie 8) , do którego przejście będzie z garderoby (zakamuflowane :lol: ).

Co do ziemi to suszę już Kacemu głowę na ten temat od dawna. Przed zimą chcemy przykryć chociaż same fundamenty, a na wiosnę nawieźć ziemi już na całą działkę.

 

Miło nam, że tu zajrzałaś. Powiedz, jaki ty budujesz dom? Bo nie znalazłam linku do projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiu, nasz projekt to jest projekt indywidualny. Po podłogach ma ok. 200 m2 (chyba :roll: ), razem z garażem. Sam garaż jest spory, bo 27 m2.

Na dole jest salon - 31 m2, obok gabinet ok 13 m2, kuchnia ma 14m2 i jest zamknięta. Jest mała (chyba ok 4m2) łazienka, i pomieszczenie gosp. Przejście z garażu bezpośrednio do wiatrołapu.

 

Na półpiętrze pokój nad garażem (tam bedzie pokój męża do pracy i kino domowe). Na poddaszu nasza (spora ok. 20m2 po podłodze) sypialnia i 2 pokoje dzieci (po ok. 14,5 m). Jest duża (długa) garderoba, którą podzieliliśmy na pół. W ten sposób my mamy garderobę z wejściem z sypialni, a dziewczynki mają wspólną garderobę z wejściem z holu. No i łazienka - nie za duża, chyba ok. 8 m2 po podłodze.

 

Może uda mi się zeskanować rzuty, to wrzucę do dziennika.

 

Pozdrawiam,

Dominika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

No, współczuję tych waszych batalii z murarzami. Co za &*^(#*$^ !!!

Mam nadzieję, że nowa ekipa spisze się o niebo lepiej.

 

My też walczymy z wycenami okien. Właściwie to prawie decyzja podjęta, skąd bierzemy, no i na pewno ustaliliśmy kolorystykę i inne techniczne sprawy. Daj znać jak u was wypadło, ja tez postaram sie wrzucić wyceny do dziennika.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam nadzieję, że teraz już będzie lepiej. Najgorsze jest to, że to ja naciskałam żeby zatrudnić tych "fachowców". I nawet nie mogę być zła na męża :roll: :wink:

 

Z oknami to jeszcze trochę - zostały mi dwie firmy, od których weźmiemy wycenę. My bierzemy kolor jednostronny - podoba mi się orzech. No ale zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia1112: przedłużyliśmy tylko garaż. Taka zmiana nie wiązała się z wielkimi zmianami konstrukcji dachu. Mieliśmy tylko na to papierek od projektanta.

Co do okien nad wejściem, to my też nie robiliśmy takich balkonowych do podłogi. Są umieszczone wyżej i nie są tak wysokie, będzie można pod nimi dać grzejnik. Na zewnątrz planujemy taką barierkę jak mają Metrix czy Reksio i myslę, że nawet nie będzie widać od zewnątrz, że jest jakoś inaczej. Zdecydowaliśmy się na taką zmianę, bo mamy podwyższony dach nad garażem (będzie tam dodatkowy stryszek) i nie wyglądałoby to najlepiej.

Muszę przyznać, że trochę żałuję, że nie podnieśliśmy ścianki kolankowej o jeszcze jeden bloczek - no ale obawiałam się, że dom nie będzie już tak ładnie wyglądał a nie miałam gdzie zobaczyć tego w realu. Teraz to pojechałabym na oględziny na drugi koniec Polski do Metrixa :lol: ale trochę za późno się pojawił na forum :D

Dom mamy tak usytuowany, że wejście jest od strony wschodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia dzięki za podpowiedż-człowiek uczy się całe życie.Chyba się udało.Co do tych okien ,to coraz bardziej się przekonuję-chyba pokój będzie bardziej ustawny no i doświetlony-u mnie to południe.Nie wiem co na to architekt?Okno tarasowe też chcę przenieść na ścianę lewą ,żeby było na zachód.Muszę jeszcze pojechać raz do Metrixa i zobaczyć to .Ostatnio nie mogłam się odnależć z tym projektem a rzeczywistością.Teraz jak są już tynki może zobaczę te realne przestrzenie.Mnie się wydaje,że mały ten dom,a mąż krzyczy,że dla 3 osób wystarczy aż nadto.Zobaczymy.Dzieki i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...