Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TARAS - materiały wykończeniowe - dyskusja, opinie, zdjęcia, pomysły


PEDROS

Recommended Posts

  • 3 months później...
  • Odpowiedzi 501
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Proszę o radę co dać na powierzchnię tarasu -położony na parterze, 20m.kw. żeby nie zbankrutować? :) Ogromnie podobają mi się deski egzotyczne- ryflowane, ale odpadają ze względu na koszt. Płytki jakoś nie bardzo mi pasują... Słyszałam o jakiejś specjalnej wylewce betonowej z jakimiś drobinkami kamieni czy coś takiego, że tanie i trwałe- przewertowałam inet i nie znalazłam (wiem o niej od znajomej, której znajoma itd...). Poradźcie -może beton stemplowany? Ile takie coś kosztuje? Już zupełnie nie wiem co robić i gdzie szukać -pomóżcie! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...

Witajcie!

Czy moglibyscie pochwalic sie waszymi tarasami i schodami?

Szukam pomyslow na wykonczenie tarasu i schodow wejsciowych.

Czy najczesciej uzywany do wykonczenia jest gres..czy macie moze inne rozwiazania? Poszukuje czegos, co bedzie oczywiscie trwale, ale rowniez antyposlizgowe.

 

 

Pozdrawiam

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jest tani jak borszcz :lol:

 

Liczyłem mój taras podniesiony o 45cm nad gruntem w 3 wersjach, kostka betonowa +palisada, kostka + murek z elementów galanteri betonwej (takie bloki imitujace kamien) i z kostki graniowej - róznica w cenie zakupu materiału wiosna ubiegłego roku na całość była minimalnie korzystniejsza dla kostki granitowej. Troche drożej kosztwoało ułożenie w stosunku do koskti betonowej. Na początki kierując sie obiegową opinia że mnie na to nie stać wogóle tego nie brałem pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma płytek antypoślizgowych w zimie które są bezpieczne jeżeli chodzi o śnieg zwłaszcza ten pod butami . Co do tarasu to chyba płytka nie ma takiego znaczenia bo tarasu w zimie nie użytkujemy a trzeba zastanowić się jak utrzymać taras i schody w czystości i z czego to zrobić a tu już kłania się zasobność portfela na schody mam na myśli kształt schodów i ile będzię stopni narożnych i Prawie każdemu podobają się płytki z kapinosem ale cena za narożne zbija z nóg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My będziemy robić taras z płytek betonowych 40x40x4 z fakturą płukanego żwiru. Jest kilka kolorów do wybrania.

No i są bardzo antypoślizgowe :p

 

Klinkier, który mamy na stopniach przed wejściem, mimo ryflowania krawędzi nie jest zbyt pewny zimą. Szczególnie jeśli "zarośnie" zmrożonym śniegiem.

Miotła stale w pogotowiu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam, poszukuje porady, z czego można zrobić podłoze tarasu, zeby było tanio i ładnie.

taras zadaszony o pow. 30 mkw. Myśłałem o kostce brukowej, ale dośc drogo wychodzi zwaszcza, ze tzreba jeszcze do tego kamień i piasek. Co możecie mi zaproponować?

Z góry dziękuje za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod ten wątek ze swoim pytaniem. Otóż po budowie pozostała mi kupka gruzu - budowlańcy zaczęli rzucać odpadki w miejsce przyszłego tarasu. Oprócz betonu i dachówek betonowych jest w niej sporo potłuczonych porothermów a zatem ceramika. Czy taki gruz nadaje się pod taras i pod schody wejściowe? Taras jest częściowo zadaszony, schody zadaszone całkowicie. Podłoże piaszczyste i bardzo przepuszczalne. Czy istnieje jakieś niebezpieczeństwo pochłaniania i gromadzenia wilgoci przez ceramikę pod tarasem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam.

Chciałem dokończyć nasz taras, który jest wykonany z bloczków betonowych jako taka nazwijmy to ścianka oporowa, wypełniony piaskiem etc. ubity i zalany chudym betonem. Chcieliśmy położyć np. płytki, ale... jak to zawsze, okazało się, że same z tym problemy, bo płytki będą pękać na łączeniach bloczek- beton a poza tym jak to płytki będą odpadać po dwóch zimach. Czy ktoś ma jakiś pomysł i radę?

 

Pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...