Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TARAS - materiały wykończeniowe - dyskusja, opinie, zdjęcia, pomysły


PEDROS

Recommended Posts

Witam,

 

ja tam u siebie na tarasie mam położone płytki i już 4 rok się trzymają. Nic nie odpada nic nie pęka. Ale całość kładłem osobiście, Co do desek chyba nie zdecydowałbym się. Ale decyzja należy do Ciebie. Ja jednak przystawałbym przy płytkach (dobrze położone przetrwają długo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 501
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

Świetne tarasy, Materiał ważna rzecz ale powiecmy sobie to jest kwestia wyboru ten albo ten taka kostka albo taka płytka, to każdy średniorozumny wybierze.

Ja osobiście uważam że ten ostatni taraz pokazany przez kris_ST jest poprostu zajebisty dlatego jako średnio rozgarnięty wybieram kostkę.

Ale drodzy foerumowicze, co dalej jak to ugryść czyli - jak się robi taras.

Mam kostę wybraną i co dalej zrobić żeby było ladnie szybko i tanio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WitamPo przeczytaniu wszystkich wpisó nie znalazłem odpowiedzi na swój problem. Posiadam mianowicie taras (10x4m)a pod spodem garaż. Powierzchnia tarasu z lastryka , która po jakimś czasie zaczęło przepuszczać wod, leje się do garażu. Może ktoś już skutecznie rozwiązał podobny problem , czym pokryć teraz powierzchnę tarasu? chodzi mi jakiś nie za drogi sposób. Proszę o pomoc.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po przeczytaniu wszystkich wpisów nie znalazłem odpowiedzi na swój problem. Posiadam taras (10x4m) a pod spodem garaż.Powierzchnia tarasu z lastryka, które po kilku latach zaczęło przepuszczać wodę, leje się do garażu.Może ktoś juz skutecznie i niedrogo rozwiązał podobny problem i zechce podpowiedzieć czym teraz pokryć powierzchnę tego tarasu?Proszę o pomoc. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WitamPo przeczytaniu wszystkich wpisó nie znalazłem odpowiedzi na swój problem. Posiadam mianowicie taras (10x4m)a pod spodem garaż. Powierzchnia tarasu z lastryka , która po jakimś czasie zaczęło przepuszczać wod, leje się do garażu. Może ktoś już skutecznie rozwiązał podobny problem , czym pokryć teraz powierzchnę tarasu? chodzi mi jakiś nie za drogi sposób. Proszę o pomoc.Pozdrawiam.

 

Jaki jest przekrój podłogi nad garażem, co jest nad nim ułozone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po przeczytaniu wszystkich wpisów nie znalazłem odpowiedzi na swój problem. Posiadam taras (10x4m) a pod spodem garaż.Powierzchnia tarasu z lastryka, które po kilku latach zaczęło przepuszczać wodę, leje się do garażu.Może ktoś juz skutecznie i niedrogo rozwiązał podobny problem i zechce podpowiedzieć czym teraz pokryć powierzchnę tego tarasu?Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

 

Witaj.

 

Ja teraz jestem na etapie hydroizolacji tarasu nad garażem.... niestety nie jest to tanie - i pochłania spoto pracy....

 

mam następujące warstwy :

 

1. wylewka betonowwa B20 ( strop garazu)

2. cienka warstwa betonu z betoniarki ( wyrównanie nierówności

3. papa

4 folia

5 styropian

6 folia

7 właściwa wylewka

na to pójdą płytki ( terakota lub coś innego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witaj.

 

Ja teraz jestem na etapie hydroizolacji tarasu nad garażem.... niestety nie jest to tanie - i pochłania spoto pracy....

 

mam następujące warstwy :

 

1. wylewka betonowwa B20 ( strop garazu)

2. cienka warstwa betonu z betoniarki ( wyrównanie nierówności

3. papa

4 folia

5 styropian

6 folia

7 właściwa wylewka

na to pójdą płytki ( terakota lub coś innego)

 

Chyba nie będzie to prawidłowo. - Brak uszczełnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w naszym przyszłym domu jest jest już niestety wylany taras...dom jestw stanie surowym zamkniętym wiec dojda jeszcze wylewki ktore wg projketu ze wszystkimi bajerami maja byc 17 cm czyli o tyle jeszcze powinien sie podnieśc taras, chcemy go tez troche powiekszyc i ...wyłożyc czyms innym niż płytki...czy macie jakies sugestie co by było odpowiednim rozązaniem dającym sie zastsosowac przy tej narzuconej juz nieco formie.. Edytowane przez ivy17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w naszym przyszłym domu jest jest już niestety wylany taras...dom jestw stanie surowym zamkniętym wiec dojda jeszcze wylewki ktore wg projketu ze wszystkimi bajerami maja byc 17 cm czyli o tyle jeszcze powinien sie podnieśc taras, chcemy go tez troche powiekszyc i ...wyłożyc czyms innym niż płytki...czy macie jakies sugestie co by było odpowiednim rozązaniem dającym sie zastsosowac przy tej narzuconej juz nieco formie..

 

[ATTACH=CONFIG]135013[/ATTACH]

 

witam albo ładny taras drewniany..albo kompozyt popatrz na taras u nefer..u ciebie wyjdzie podobny..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuję...moze głupie pytanie ale czy pod deskami na betonie nie bedzie robił sie "syfek" z wody i innych takich ??

masz dokładnie taką samą sytuację jak ja w tej chwili.

Pierw sobie przelicz na jaki taras Cie stac - chodzi o materiał

drewno jest dosc drogie

plytki wcale nie tansze i mogą odpadac po czasie.

 

zerknij sobie na ten temat masz odpowiedz co i jak.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?12948-TARAS-DREWNIANY-jak-zbudowa%C4%87-jakie-drewno-jak-piel%C4%99gnowa%C4%87-co-polecacie/page63

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Zachciało mi się, żeby dać w kuchni drzwi z wyjściem na taras, no i zaczęły się problemy jak to wyjście połączyć z salonem..Balkonu nie możemy zrobić, bo mamy spadek terenu i siedzielibyśmy wysoko z 1,5m nad ziemią, wszyscy by nas widzieli co jemy hehe i my wszystkich dlatego chemy zrobić tylko jakiś podest i schody. Kuchnia jest po prawej stronie, a salon po lewej. Jak to zaprojektować?? Możecie coś doradzić, bo już głupieje..

projekt.jpg

strop.jpg

elewacja południowa.JPG

projekt.jpg

strop.jpg

elewacja południowa.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

 

to mój pierwszy post w tym wątku ale nie znalazłem nigdzie wcześniej interesującej mnie informacji więc postanowiłem rzucić hasło :

 

"Buduję" właśnie własnoręcznie taras z modrzewia i nie wdając się zbytnio w szczegóły zbliżam się do momentu olejowania tegoż. Chciałbym zapytać czy ktoś z szanownych forumowiczów używał lub ma jakieś wieści jak się sprawuje i czy do czegoś się nadaje olej sprzedawany w markecie Jula ? Kosztuje toto 40 zł za 3 L i cenowo jest nie do pobicia, kupiłem na próbę i na deskach które przeleciałem wszystko wygląda dobrze, wsiąka, wysycha, nie zostawia plam jak się nie wytrze ( specjalnie napaćkałem za grubo w jednym miejcu i tak zostawiłem aż wyschnie )

Interesuje mnie czy ktoś ma jakieś dłuższe doświadczenia z tym produktem ? Jakie wrażenia ?

 

I druga sprawa - kolor - poszukuję zdjęć tarasu modrzewiowego ( ja mam krajowy ale i syberyjski może być, sosna także) olejowanego na ciemny brąz ( orzech, palisander )

najbardziej mi pasuje kolor jaki ma olej Sadolin palisander, ale nigdzie nie trafiłem na fotki jak to na żywca na modrzewiu wyjdzie.

Pomożecie :) ?

 

przeglądałem wszystkie dostępne wątki i tam gdzie ktoś miał modrzew i umieszczał zdjęcia, to już ich nie ma dostępnych lub nie ma opisów jakimi olejami osiągnięto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...