Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TARAS - materiały wykończeniowe - dyskusja, opinie, zdjęcia, pomysły


PEDROS

Recommended Posts

Kostaka bruowa to bardzo dobre rozwiązanie dające szeroki zakres mozliwości. Rozwiązanie z kosti można w każdej chwili zmienić, poprawić co niestety z żelbetem może być trochę kłopotliwe.

Minus kostki polega na tym że trzeba od czasu do czasu zrobic oprysk na mchy i inne zielone badziewia, lub bawić sie w jej plewienie. Problem z opryskiem pojawia się wtedy kiedy na tarasie bawią się małe dzieci , a nasz pies odczuwa nieodparta chęć pochłqnia swoich ulubionych przysmaków z owgo tarasu. Alternatywą jest ukłądanie kostki na podsypce piaskowej silnie wzbogaconej w cement, wtedy przez kilka lat będziemy mieli spokuj z chwastami i mchami. Jednak prędzej czy później i tak sie pojawią.

 

Bardzo fajne rozwiązanie tarasu mają znajomi, którzy wykonali coś na kształt zewnętrznego pokoju nizadaszonego. Poszycie tarasu wykonane jest z desek heblowanych, odpowiednio zaipregnowanych, spoczywających na ruszcie zelbetowy. Cały taras ogrodzony jest poręczą z furtką. Pytacie po co ? A o po to, aby ich mała córka mogła pobawić się na dworze, na przyjaznej dla niej powierzchni : drewno nie kaleczy tak jak beton, jest ciepłe, a nawet jak się mała przewróci, to uderza w bardziej delikatny materiał od betonu czy płytek. Kolejna zaletą ich ogrodzonego tarasu jest to, że mała mając 4 lata może bawic się na dworze nie obsorbując za natto matki, matka podczas np robienia posiłku jest pewna że progenitura nie oddali się poza wydzielony taras, ponieważ furtka ma odpowiednie zamknięcie którego dziecko jeszcze pewnie długo nie rozgryzie, a nawet po co skoro taras to jej ulubione miejsce zabaw latem, rodzice nie obawiają się rónież że do dzieka dotrze np jakiś wałęsajacy sie pies, ponieważ balustrada jest doś gęsta.

 

Mam nadieję że pomysł ten się wam podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 501
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co do porastania kostki brukowej mchem i trawą , a raczej pojawiania się tych roślinek w szczelinach między kostkami ,to osobiście widziałem u mojego braciszka przed domem takie zjawisko. Moim zdaniem dodaje to tylko uroku całej powierzchni. Ale oczywiście zależy co kto lubi. Drewno na tarasie jak najbardziej ...super pomysł ...tylko żeby toto trochę poleżało ,należy zastosować bardzo dobry gatunek drewna .Ponoć jakieś egzotyczne się do tego nadają ....Jedyny mankament to :roll: cena. No ...ale jaki wygląd ........ :D

 

Pozdrawiam :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli hodzi o gatunek dren to może być najzwyklejsza sosna. Trwałośc w duzym stopniu zalezy od impregnacji. Oczywiście że po może osmiu, może 10 latachbędzie trzeba poszycie wymienić. Pmomo tego poszycie z sosny kosztuje grosze w porównaniu z kostką cementową, że nie wspomnę o bruku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o drewnie egzotycznym. Chciałbym w tym roku użyć tego drewna

( niestety nazwy nie pamiętam - Castorama ) do wykonania odeskowania metalowej

konstrukcji balustrady. Cena nie jest specjalnie przyjazna :( ale drewno wygląda

dobrze (brak sęków ).

 

I tu mam pytanie. Czy to drewno trzeba jakoś konserwować, przez nasączanie, malowanie itp.

czy nic nie trzeba robić, bo samo zawiera jakieś "konserwanty". Nie ukrywam że chciałbym

zrobić rzecz bezobsługową (takie lubię najbardziej ;).

Sprzedawcy o tym drewnie wiedzą tylko że jest......... z daleka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taras zadaszony z podłogą z desek sosnowych w domku letniskowym i wytrzymuje już 10 lat.Deski strugane były tylko od strony wierzchniej i przymocowane do legarów z pewnym odstępem(ok 1 cm).Dopiero póżniej zabezpieczałem powierzchnię chyba sadolinem.Bałem się ,że niezabezpieczona spodnia część tarasu szybko ulegnie zniszczeniu ale okazuje się że dobre wietrzenie i zabezpieczenie tylko powierzchniowe sprawdziło się.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

CZYM POKRYĆ PÓŁOKRĄGŁE SCHODY I TARAS??????????????????????????????????

 

WITAM

 

myslałam o stopnicach i płytkach ale jest to dosc problematyczne ze wzgledów wykonawczych....

b. duzo docinek i wiele małych kawałków

 

jak macie u siebie rozwiązany ten problem

 

łączna powierzchnia schodów , tarasu i balkonów ( wszystkie półokragłe wynosi ponad 60 m2 )

 

prosze o pomoc ponieważ nie wiem jak sie za to zabrać...

myślałam jeszcze o granicie, ale obawiam się ,że zima bedzie sliski

 

milena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie się podłączę do tematu bo mam ten sam dylemat

Powoli będziemy się przymierzać do zrobienia schodów zamiast tarasu, będą one tutaj

http://dolasie.photosite.com/~photos/tn/241_348.ts1142439786000.jpg

Mamy podobny problem, piewrszy stopień wychodząc z domu miałby wymiary 2200x800, w sumie będą cztery stopnie a na samym dole pozbruk. W grę wchodzą trzy koncepcje:

- schody prostokątne - łatwiejsze w wykonaniu, mozna kupić gotowe płytki na nie.

- schody łukowe - co wówczas z płytkami ????

- schody z kostki brukowej - tylko teoretyczna koncepcja, o tyle dobra moim zdaniem że nie będzie ryzyka odpadania płytek no i jęśli będzie to kostka współgrająca z tą na samym dole to wszystko będzie miało ręce i nogi :wink: . Tylko jak to wykonać ?? czy ktoś robił schody z kostki brukowej ??? Może jakieś fotki ... polecam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wejście do domu po łukowych schodach 3 stopnie o długości łuku ok.4 m każdy stopień. Schody są wykonane ze stopnic firmy "korzilius" - płytki klinkierowe. Niestety robota jest pracochłonna i wymaga na łuku docinania i szlifowania każdej stopnicy z dwóch stron. Mój fachowiec robił te schody prawie miesięc - oczywiście ceny usługi była wyższa od normalego kładzenia płytek. Polecem bo efekt jest super.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej link do zdjęcia pięknie (w mijej opinii) zrobionego tarasu z kostki.

 

http://www.domnahoryzoncie.pl/klub/index.php?s=Galeria_63

 

My również rozpatrywaliśmy różne opcje wykończenia tarasów i zdecydowaliśmy się na kostkę, przede wszystkim ze względu na to, że w zimę nie jest śliska i nie ma konieczności jej odśnieżania (na terakocie nie powinien zalegać śnieg).

Pozdrawiam

Syma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej link do zdjęcia pięknie (w mijej opinii) zrobionego tarasu z kostki.

 

http://www.domnahoryzoncie.pl/klub/index.php?s=Galeria_63

 

My również rozpatrywaliśmy różne opcje wykończenia tarasów i zdecydowaliśmy się na kostkę, przede wszystkim ze względu na to, że w zimę nie jest śliska i nie ma konieczności jej odśnieżania (na terakocie nie powinien zalegać śnieg).

Pozdrawiam

Syma

Faktycznie zrobione bardzo ładnie

A co w przypadku tak jak u nas gdy potrzebne jest kilka stopni ?

Właśnie wpadłem na moim zdaniem bardzo ciekawe rozwiązanie :lol: o coś podobnego właśnie mi chodziło :wink:

http://www.dobrakostka.pl/zal_fs/FZd_1363.jpg

Chciałbym jeszcze dodać że szukam stopni i tarasu z kostki ze względu jak piszesz braku poślizgu i także wiekszej trwałości. W sumie nie widziałem tarasu z płytek gdzie po czasie płytki by nie zaczęły odchodzić. Woda zawsze z czasem znajdzie sobie jakąś sczelinę a to już jest początek odpażania :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wpadłem na moim zdaniem bardzo ciekawe rozwiązanie :lol: o coś podobnego właśnie mi chodziło :wink:

 

"Yes, yes, yes" - właśnie mniej więcej tego i ja pożądam :D, może ktoś zna wykonawcę (jak zwykle solidnego i nie nazbyt drogiego, czyli ogólnie godnego polecenia), co by się podjął realizacji w ok płn-wsch Warszawy (Legionowa konkretnie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja też interesuję się schodami półokrągłymi.

Będą na 100% z kostki, prawdopodobnie "Nostalit" z Jadaru

 

Będą na pewno łagodniejsze niż te na zdjęciu ale coś w tym stylu.(Bez tych bocznych gazonów)

 

http://ipr.pl/www/brukbud/zdj30_1.jpg

 

 

Zaginęły mi gdzieś zdjęcia, jeśli znajdę wstawię więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...