Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TARAS - materiały wykończeniowe - dyskusja, opinie, zdjęcia, pomysły


PEDROS

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 501
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A mnie ciągle interesuje wykonawstwo schodów z kostki. Te kołki palisadowe u różnych producentów występuja nawet ok 1m długości. Czy ktoś wie może ile stopni można wykonać taką metodą jak na fotce i ważne by wykonanie było trwałe i z biegiem nie siadało i nie rozłaziło się.

http://www.dobrakostka.pl/zal_fs/FZd_1363.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie pieknie .... tylko moja wątpliwość polega na przeznaczeniu tego powiedzmy systemu. Jest to niby przeznaczone do palisad i zazwyczaj takie schody są badzo niskie. U nas chciałbym zrobić cztery stopnie o standardowym wymiarze stopnicy ok. 28 cm i wysokości stopnia ok 18 cm i nie wiem czy takie wymiary są możliwe do wykonamia przy jednoczesnym zachowaniu prawidłowej technologi a co za tym idzie późnijszej trwałości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku, myślę, że trzeba szukać "polecanych" brukarzy i niech oni się wypowiedzą czy podejmą się takiego zadania i jakie ewentualnie rozwiązania widzą. A ich recepty można przecież pod osąd "forumowych wyjadaczy" oddać :wink: . Tak sobie myślę (chociaż tego nie wymyśliłem, bo ktoś inny o tym już pisał), że w przypadku "bardzo wysokich" schodów można najpierw wykonać "palisadowo-betonową" konstrukcję nośną (żeby się te palisadowe krawędzie nie zapadały i nie rozjeżdżały) i wypełnić ją brukiem (klinkierem, kamieniem) jak sztuka brukarska nakazuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny taras proponuję wykonać z kostki brukowej. My właśnie taki zaplanowaliśmy z uwagi na duży rozmiar i ciekawy kształt zachodzący na dwie strony domu. Przy obecnej ofercie w zakresie różnorodnych form i kolorów kostki wydaje się to być rozsądne rozwiązanie - dodatkowo nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych podczas użytkowania a całość można ładnie wkomponować w ciągi komunikacyjne na działce (chodniczki, podjazdy, place etc.). Polecam pod rozwagę z uwagi na jednorazowy koszt zakupu i ułożenia, bez koniecznosci późniejszego martwienia się o warunki atmosferyczne, konserwację, naprawy.

H.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny taras proponuję wykonać z kostki brukowej. My właśnie taki zaplanowaliśmy z uwagi na duży rozmiar i ciekawy kształt zachodzący na dwie strony domu. Przy obecnej ofercie w zakresie różnorodnych form i kolorów kostki wydaje się to być rozsądne rozwiązanie - dodatkowo nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych podczas użytkowania a całość można ładnie wkomponować w ciągi komunikacyjne na działce (chodniczki, podjazdy, place etc.). Polecam pod rozwagę z uwagi na jednorazowy koszt zakupu i ułożenia, bez koniecznosci późniejszego martwienia się o warunki atmosferyczne, konserwację, naprawy.

H.

 

ja mam takowy i gorąco polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...
Poszukuję koncepcji ( a właściwie zdjęć)m tarasów drewnianych. Ale nie chodzi mi o takie wypaśne , egzotyczne z galerii firm które robią podłogi czy tarasy. Zależałoby mi na czymś bardziej swojskim , polskim, takim sielskim- wiejskim, z różnymi zabudowaniami , daszkami może pergolami Chodzi mi o coś w stylu dworskim wiejskim. Do wiosny mam czas, bo na razie kupuję drewno .Ae gdybyście wiosną gdzieś podróżowali, albo jeszcze zimą gdzieś na nartki - i uda się jakąś fotkę pstryknąć -to nie zapomnijcie o mojej potrzebie :wink: a może widzieliście takie cóś w ifternecie -też byłabym wdzięczna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie wersja opisowa (bo jeszce nie zrealizowane):

trzy tarasy wzdłuż sciany skierowanej na południe, połaczone ze soba: jeden pod dachem, drugi na tym samym poziomie ale pod pergolą, trzeci o stopień niższy przed sypialnia z mniejsza wersja pergoli.

Przewidywane różne powierzchnie na kazdym z nich tzn drewno pod dachem i kamień na odkrytych ale kładziony w inny sposób tak aby każdy taras był w pewien sposób niepowtarzalny.

taras z pergolą ma przygotowane miejsce na posadzenie winnej latorośli aby zapewnić ekstra cień dla okna do salonu

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

bikosa Co ułożyłeś na tarasie, bo ja jeszcze nic, wracam do tematu.

Co sądzicie o wyrobach firmy BRUK-BET. Mają w swojej ofercie płytki z rodziny Realit (kamień posadzkowy)

Nadaje się na tarasy, tylko słyszałem, że trzeba układać je na suchą zaprawę, a ja mam wylaną posadzkę cementową pod płytki i co z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...