Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TARAS - materiały wykończeniowe - dyskusja, opinie, zdjęcia, pomysły


PEDROS

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 501
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jeżeli szukasz materiału antypoślizgowego i estetycznago , a przy tym trwałego i w cenie terakoty to jest taki- nie znam jego dokładnej nazwy handlowej( dowiem się jak wyzdrowieję i podam), mam takim czymś wyłożone schody przy wejściu do sklepu.

Jest to drobny grysik w dowolnym kolorze, zalany żywicą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamien musi byc zaimpregnowany preparatami z silikonami (zeby w razie poplamienia dalo sie go oczyscic). Zamowic mozna albo w Zakladach kamieniarskich lub firmach sprzedajacych kamien.

Bloki sa ciete na plyty gr 5 cm i szlifowane na gladko. Czesto stakimi plytami oklada sie budynki uzytecznosci publicznej. Najtaniej to kupic go w kamieniolomie (np rejon Szydlowic k. Kielc) i dac do szlifowania.

Na pewno drozsze niz terakota ale tez nie ma porownania. Lupanka kopulak kosztuje ok. 90 PLN, szlifowany 150-200 PLN/m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danjot

scieła mnie grypa ,jak wrócę do pracy to wszystkiego się dowiem i powiadomiem. Kilka lat temu szukałem coś aby położyc na schody przed wejściem do sklepu,najbardziej obawiałem się aby jakis klient nie przewrócił się i nie połamał. przypadkowo spotkałem ten materiał, dostałem namiary na wykonawcę i zamówiłem usługe. lezy już kilka lat i jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta cegiełka za 65 gr to nie przypadiem "magma" ?

 

Mam z tego ściakę - wygląda ładnie, ale jest tylko jednokrotnie szkliwiona - na podłogę się nie nadaje - starłaby się :sad:

 

Bo jeśli to co innego to poproszę namiar - mam zamiar zrobić spory taraz z klinkieru. Sporo bym zaoszczędził :smile:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiu, to cegła pełna z gliny, zwykła(cyt. z ulotki). Jak zapewniał mnie właściciel cegielni nadaje się doskonale jako bruk, Choć wg mnie ma porowarą powierzchnię i może się brudzić. Cegielnia niestety koło Wrocławia. Jeśli jesteś nadal zainteresowany wyślę folder mailem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano wyślij - zobaczymy co to jest i moze znajdę coś podobnego.

To o czym ja pisałem to też pełna cegła (a właściwie dziurawka, albo kratówka) o szkliwionej powierzchni. Na wygląd wszyscy ją biorą za klinkier, ale IMHO nie wytrzymałaby jako posadzka tarasu.

 

Możesz ją sobie zobaczyć tu: http://www.naszdom.erb.pl/index.htm?page=37&beg=5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...