Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

LUNA - archipelag - RolandV TORUŃ


Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 116
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
Mam pytanie do kinkieru na kominach. Na jednej z fotek jest coś jakby obramowanie z drewna na kominie. Czy od tego miejsca dopiero jest klinkier? Jak to jest technicznie rozwiązane. Bo u mnie też kominy z podobnych pustaków, ale gdy robiłam wywiad i zgodnie z tym co potwierdził mój kierbud to obmurowanie powinno być od stropu bo inaczej nie ma się na czym klinkier trzymać. Więć trzeba murować naokoło najpierw cegłą a na samej górze nad dachem z klinkieru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miecze są obrobione na heblarce ( nie na super gładko, ale tak żeby wygladały dobrze), poza tym miecze są konieczne nad tarasem i wejściem bo tam okap jest na tyle duży że muszą go podpierać. Co do schodów to umiesciłem je w innym miejscu niż przewiduje projekt ponieważ w oryginale jest tak że są one praktyczenie na przeciwko wejscia, ja u nas zaprojektowałem je tak jak widać na 1 schemacie w 1 poście w dzienniku budowy. schody są 100cm.

 

pytanie do Ciebie:

 

budujesz piwnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
no więc tak wodę mam na głęgokosci 7m, odległoś studni od hydroforu to około 22m, hydrofor mam w garażu w takim mini kanale - widać to na ostatnim zdjęciu. pompa z Ożarowa (podobno ciągnie do 8m) a zbiornik z poduszką powietrzną 150l (około 35l wody do załączenia). Według hydraulika nie ma znaczenia z jakiej odległości poziomej hydrofor ciągnie wodę, no ale mi się wydaje że ma i doczytałem że ta pompa ciągnie do około 35m w poziomie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Też chcemy zbudowac Lunę. Architekci nam odradzaja, bo twierdzą, ze dach jest drogi i budowa w ogóle. Jakie masz teraz odczucia. Nam ten projekt wstępnie pasuje.

Czy salon nie jest za maly?

Czy korytarze nie są za wąskie w części sypialnej?

 

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy montowałeś drzwi garażowe?

W którym pomieszczeniu robiłeś rozdzielacze do podłogówki?

Dachówka betonowa, czy ceramiczna? Mógłbyś pokazać na zdjęciu w większym zbliżeniu szczegół zakończenia dachu przy okapie, ciekaw jestem jak Ci to dekarz zrobił. Jeszcze jedno pytanie a oparcie miecza i miecze będziesz czasowo demontował przy docieplaniu budynku?

Pozdrawiam

Sofart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Też chcemy zbudowac Lunę. Architekci nam odradzaja, bo twierdzą, ze dach jest drogi i budowa w ogóle. Jakie masz teraz odczucia. Nam ten projekt wstępnie pasuje.

Czy salon nie jest za maly?

Czy korytarze nie są za wąskie w części sypialnej?

 

pozdrawiamy

 

 

Nie jest to na pewno tani projekt, dach deskowany z dachówką betonową kosztował nas 14tyś materiał, 4,9tyś robocizna za montaż więźby, 2,5tyś za obicie deską i papą, 13tyś dachówka, 2,3tyś rynny, 7,7tyś okna dachowe (7 sztuk), 7,3 tyś robocizna za dachówkę. Czyli około 52tyś za kompletny dach.

 

My zrobiliśmy z poddaszem użtykowym i podnieśliśmy je o 2 suporeksy i teraz mamy po podłodze 370m2 czyli dużo tak więc koszty budowy wzrosły. korytarze na pewno nie są za wąskie, czy salon jest za mały - chyba nie, szczególnie że zlikwidowaliśmy wnękę od strony tarasu tak więc doszło kilka metrów. Podsumówując dom jest duży, ale na pewno ładny. Nie wiem jak duzego domu szukacie. A i ważna sprawa - warto podnieść dach o te 2 suporeksy bo inaczej okapy dachu dojdą do połowy okien i dom będzie wyglądał jak by go dach przygniótł.

 

jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz śmiało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy montowałeś drzwi garażowe?

W którym pomieszczeniu robiłeś rozdzielacze do podłogówki?

Dachówka betonowa, czy ceramiczna? Mógłbyś pokazać na zdjęciu w większym zbliżeniu szczegół zakończenia dachu przy okapie, ciekaw jestem jak Ci to dekarz zrobił. Jeszcze jedno pytanie a oparcie miecza i miecze będziesz czasowo demontował przy docieplaniu budynku?

Pozdrawiam

Sofart

 

 

drzwi mam BIG TORa.

 

Rozdzielacze do podłogówki jak i do grzejników będących na dole robiłem w garażu na ścianie na przeciwko bramy garażowej ( widać na ostatnich zdjęciach) a do grzejników na górze robiłem na górze w części nad garażem.

 

dachówka UNIBET betonnowa rzymska

 

zakończenia to długa historia - było tak że dachówki krańcowe nie dojechały na czas początku krycia dachówką, dekarze zostawili miejsce na nie i zaczeli kryć dalej. no i oczywiście zostawili za mało miejsca tak więc zaproponowali że zrobią inaczej i dali zwykłe dachówki na końcacvh i zakończyli obróbką z blachy - ale w sumie wyszło nawet bardzo ładnie. ( fotek w zbliŻeniu nie mam ale zrobię)

 

mieczy nie demontuję bo mają funkcję nie tylko ozdobną ale naprawdę podpierają dach, szczególnie tak gdzie jest dłuższy okap, myślę że po ociepleniu zrobię na elewacji takie udawane deski do których będą niby przymocowane miecze ( mam nadzieję że piszę nie za badzo zawile)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie dom o pow. 130+40m2 (na poddaszu) jest dla nas odpowiedni. Nie będziemy podnosić dachu, bo akurat taki "przygnieciony" dom nam się podoba. Ponadto ogród mamy od strony południowo-zachodniej, więc trochę osłony przed słońcem się przyda. Ale zainspirowani twoimi zmianami też wyciągniemy garaż i przestawimy schody. W części sypialnej też zmiany. Likwidując pokój chcemy powiększyć łazienkę i zrobić garderobę. Ponieważ nie mamy jeszcze projektu a w internecie wymiarów brak, mam pytanie o wielkość tej zlikwidowanej wnęki od ogrodu. Czy nie jest to dobre miejsce na poranną kawę? No i te miecze. Niby fajne, ale coś ich dużo. Czy wszystkie pełnią taką ważną konstrukcyjną rolę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta wnęka to około 8m2

 

te miecze nad częścią gdzie jest dłuższy okap są niezbędne ( tam okap wychodzi poza murłatę około 140cm!!!) a te dodatkowe miały pierwotnie funkcje ozdobną ale ja je umocowałem tak żeby też się na nich mógł oprzeć okap. Mieczy mam tyle ile jest w projekcie. czy dużo? nie wiem, mi się podoba.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...