Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

LUNA - archipelag - RolandV TORUŃ


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 116
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

no faktycznie wymiary koszowych są niebanalne ;) wszystko było stawiane bez dźwigu, ekipa 4 osobowa dała radę. W rozmiarach nic nie zmieniałem. jeszcze przed robieniem więźby zastanów się czy nie zlicować dachu garażu ze dachem domu od strony najdłuższej ściany. my nie zdążyliśmy się nad tym zastanowić a efekt nie jest taki ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy 16 cm będą wystawać krokwie, szczególnie że deska czołowa jest trochę podniesiona do góry żeby ostatnia dachówka dobrze leżała i poza tym w naszym projekcie są duże odległosci między spustami rynien i co za tym idzie duże ukosy na rynnach i 16cm deski to stanowczo za mało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi krokwiami to nie problem, bo można je przyciąć w poziomie pod deską okapową, no ale o tych skosach rynny to nie pomyślałem, musze wziąć to pod uwagę, zresztą już wczoraj zdecydowaliśmy, że raczej nie bedzie to 16 cm, tylko szerzej i wcale nie bedzie to brzydko wyglądać.

A bedziesz zabudowywał rynny tak jak jest w projekcie, bo ja z tego rezygnuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

 

mam kilka pytania odnośnie Twojej budowy. Jak duża wyszla powierzchnia dachu po Twoich zmianach (i ile on w sumie kosztował)?

Ile kosztowała przyd. oczyszczalnia ścieków (tzn całość z montażem). Czy jest to oczyszczalnia z drenażem rozsączającym? Jak duża trzeba mieć działkę aby zainstalować tego typu oczyszczalnię? Ja zastanawiam się nad właśnie tym typem oczyszczalni ale boję się czy mam wystarczajacą powierzchnię działki.

 

z góry dzięki za odpowiedź

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam kilka pytania odnośnie Twojej budowy. Jak duża wyszla powierzchnia dachu po Twoich zmianach (i ile on w sumie kosztował)?

Ile kosztowała przyd. oczyszczalnia ścieków (tzn całość z montażem). Czy jest to oczyszczalnia z drenażem rozsączającym? Jak duża trzeba mieć działkę aby zainstalować tego typu oczyszczalnię? Ja zastanawiam się nad właśnie tym typem oczyszczalni ale boję się czy mam wystarczajacą powierzchnię działki.

 

z góry dzięki za odpowiedź

 

pozdrawiam,

 

cześć

 

więc tak, dach ma teraz 335m2, koszt kompletny:

 

10400 więźba

4500 deski na obicie dachu

4900 wykonanie więźby

2700 odeskowanie dachu i papowanie

7300 położenie dachówki

400 papa, zaprawa do klinkieru

1364 papa 450m2

2250 rynny niccole

7522 okna dachowe 7 sztuk roto duże 7/14

12600 dachówka i akcesoria unibet rzymska 331m2

750 gwoździe i kontowniki , łaczniki

 

co do oczyszczalni to jest to oczyszczalnia z drenazem rozsączalnym, zbiornik 2tyś litrów, 3 kanały drenaży (każdy 10m). firma ?? (zapomiałem, misiał bym sprawdzić jak wrócę do domu). koszt kompletnej 5800zł ( miał być 5500zł ale doszły 2 przedłużki na studzienkach)

 

wymogi dla oczyszczalni to: woda gruntowa na 180-200cm, odległośc od płotu 2m, odległośc od studni 30m, głębokość drenażu do 50cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do reszty wydatków, to zapewne wydam tyle ile będe miał..:-), dopiero pierwszy rok budowy, a już widać, że dom to jest skarbonka bez dna. Planowałem zamknąć się ze wszystkim w 350 tys. zł, ale czy to będzie realne..poprostu nie wiem. Przyjąłem prostą kalkulację, wykończeniówka wyniesie tyle ile stan surowy, nie wiem czy to sie sprawdzi. Plan mam taki by za rok juz zamieszkać na nowym, kredyt jest uruchomiony....zobaczymy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...