Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

LUNA - archipelag - RolandV TORUŃ


Recommended Posts

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 116
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cześć,

właśnie natknąłem się na twoje posty.

Mam podobny piec. też ekocentr 25KW

dodatkowo mam ruszt (sam nie wiem po co, ale mam)

 

Też będę orzewał pierwszy sezon. Testuję różne nastawy.

Czasy mam nieco krótsze od Twoich (gdzieś chyba o nich pisałeś) przez co piec częściej się ząłącza.

 

U0-55

U1-8

U2-52

U3-10

U4-10

piszę z pamięci, ale tak jakoś było.

 

i zużycie groszku to ok. 140kg-150kg tygodniowo

dom 140m2 + garaż (Solbet24 + styropian12)

 

jestem ciekaw jak to wygląda u Ciebie??

no i jakie masz doświadczenia z groszkim, gdzie kupujesz i w jakiej cenie

pozdrawiam

RobertEs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

 

doświadczeń z groszkiem nie mam zbyt dużo bo kupiłem go pierwszy raz. cena zakupu to 430zł ( nie workowany) - sam workowałem. Co do spalania to tez moje wyniki nie są miarodajne bo mam dom nie ocieplony z zewnątrz ( jest tylko suporex) i nie mam ocieplonego poddasza ( dopiero zaczeliśmy ocieplać) tak więc kiedy paliłem przez tydzień a tem. na zewnątrz była w okolicach +2-7C to spalił mi około 150-180kg węgla w ciągu 7 dni. palenia ciągłego bez wygaszania. ja mam do ogrzania około 190m2 na dole i 190m2 po podłodze na górze( ale góry nie ogrzewam). tem. wewnątrz była około 14C. U mnie jest jeszcz kwestia tego typu że dom wysycha tak wiec nawet jak grzałem to miałem cały czas otwarte albo rozszelnione okna żeby jak najwięcej oparowało wilgoci.

 

moje ustawienia to ( w sekundach)

 

u0 -65

u1-250

u2 - 45

u3- nie pamiętam

u4 - nie pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

cześć

 

nie mam nowych zdjęć bo jak jadę na budowę to ostatnio zapominam o aparacie. Budowa idzie dalej. ociepliłem już całe poddasze wełną, teraz muszę zamówić stelarz i płyty G-K. Co więcej od nowego roku (kilka dni) jest już kafelkarz i zaczłą robić swoje. Mam już zrobione pomieszczeni gospodarcze !!! jutro wyjeżdzam na parę dni, jak wrócę to wrzucę fotki.

 

co do drzwi to mam drewniane z firmy Dallas model DWZ17

 

http://www.dallas.roni.pl/

 

jeśli chodzi o okna to Vetrex, bardzo mi się podobają, 6 komór bez zastrzeżeć co do jakkości i ceny

 

http://www.vetrex.com.pl/

 

co do kominów to nie wkładałem wkładu z kwasiaka, jest rondo z schiedla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo interesujący dziennik budowy :) !!!

Też jestem z Torunia, w tym roku mam zamiar

wystartować z budową w okolicach Złotorii,

(ale w 2007 chyba tylko fundamenty).

mógłbym liczyć na jakieś ciekawe kontakty?

Kontakt do sprawdzonej ekipy?

gdzie zaopatrywać się z materiały?

 

pozdr

 

szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Schody może i trochę drogie - ale pięęęęęękne! :D

 

Mam pytanie odnośnie drzwi - ile cię kosztowały i gdzie ma siedzibę ta firma Dallas? Mają jakiś punkt sprzedaży w Toruniu?

Drugie pytanko: czy kupowałeś styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? A jeśli tak to gdzie i za ile? 8)

I jeszcze jedno: jakie to płytki macie w wiatrołapie? Bardzo ładne.

Mam nadzieję, że ilość pytań cię nie przeraziła :wink:

 

Czekam na dalsze relacje. My rozpoczniemy wykańczać się wykończeniówką jak tylko zima sobie odpuści więc zbieram wszelkie informacje i inspiracje :lol:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

 

więc tak:

 

- dallas to firma chyba z Nowego Miasta Lubawskiego, ja kupowałem je od gościa od którego brałem okna, Marcin Podlewski ul. Biała 65 tel. 6547043 ale z czystym sercem nie mogę go polecić bo zawalił wszystkie terminy a drzwi dostarczył 10cm za wąskie i musiałem czekać dalej. cena 2400zł bez faktury.

 

a to strona producenta:

http://dallas.roni.pl/

 

- styropianu na ocieplenie zew. jeszcze nie mamy czekałem na lepszą cenę i czekam dalej bo mi moja hurtownia robi pod górkę i już bez vatu nie chce sprzedawać a wcześniej mogłem brac co chciałem bez Vat. cena w tej chwili to 136zł z vatem na połowę, czyli zapłaciłbym 11% - jak byscie chcieli brać to możemy spróbować zamówić razem to by może sie dało bez vat. hurtownia to MAT-BUD

 

- płytki w wiatrołapie to płytki o podwyższonej ścieralnoci ale co do firmy i za ile to nie mam pojęcia bo tym zajmuje się moja małżonka. kupiliśmy je w Cuprrum na ul. Grudziądzkiej.

 

jak masz jeszcze jakies pytania to pisz śmiało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

vanderbobo na zdjęciach widziałam i z opisu rozumiem, że zainstalowałeś piec na ekogroszek? Mam pytanie czy do takiego pieca kotłownia powinna spełniać jakieś wymagania dotyczące wymairu kotłowni? W naszym projekcie M02 Konkursowy jest mała kotłownia ok 7 m2 po podłodze ale wchodzą schody i powierzchnia użytkowa to 4,4m2. W projekcie jest gaz a u nas gazu nie ma. Podpowiedź coś jeśli wiesz na ten temat.

 

Aśka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz mam jeszcze dom nieocieplony a piec nastawiony na 50C i dosypuję raz na 3 dni, myslę że jak dociplę styropianem będzie jeszcze lepiej.

 

co do okien to pisałem wyżej

 

okna firmy VETREX zamówione u:

 

Marcin Podlewski ul. Biała 65 tel. 6547043 ale z czystym sercem nie mogę go polecić bo zawalił wszystkie terminy (ceny nawet ma dobre)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć!

 

dawno się nie odzywałeś :D co do tynków to płaciłem 20zł/m2 materiał+robocizna. Co do samych tynków to powiem z mojego doświadczenia 2 sprawy:

 

1. tynkuj całość gipsem (ja się uparłem na garaż i kotłownię cem-wap i jakość bardzo słaba)

2. niech ci wstawiają aluminiowe narożniki przy tynkowaniu bo u mnie mam ocynk ale niestety rdzewieją bo gips reaguje z metalem :-? szczególnie tam gdzie były przycinane i tam gdzie jest(będzie) wilgoć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już zdecydowany co do całości tynków gipsowych, zresztą firma którą zamierzam zatrudnić specjalizuje się głównie w tynkach maszynowych gipsowych. Gość opuścił mi z ceny ze względu na dość równe ściany z Ytonga, ale nie za dużo bo w piwnicy mam na ścianach "fale dunaju" z racji tego, że było kilku dostawców bloczków betonowych i różnice wyszły nawet do 2 cm, a przy murowaniu licowane były względem zewnętrznej strony. Ostatecznie zgodze się na te 25 zł/m2, jest to do "przełknięcia". Ta sama firma bedzie mi potem robić jeszcze posadzki za 11zł/m2(robocizna).

A nie odzywałem się bo nic się praktycznie nie działo u mnie.

Teraz nabieram rozpędu. Dziś jak sie uda to podpisze umowę na okna. Zdecydowaliśmy się na drewniane meranti firmy Stollar z Olecka (http://www.stollar.com.pl) tylko w piwnicy będa dwa okienka z pcv też ich produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...