Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

LUNA - archipelag - RolandV TORUŃ


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 116
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

co do tynków to płaciłem 20zł/m2 materiał+robocizna.

 

Czy możesz dać na priv namiary na firmę od tynków gipsowych? Rozmawialiśmy już z jedną (chcą 23,-/m2), są z Bydgoszczy. Masz kogoś godnego polecenia z Torunia?

 

Jeszcze jedno - jak robiłeś tynki to co miałeś już w domu zrobione? I ile schną takie tynki gipsowe? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed tynkami mieliśmy wstawione okna, dach z dachówką i elektrykę, i to chyba wszystko. namiary: 509401841 imienia nie pamiętam. co do schnięcia to schły około 4 tyg a moze i trochę dłużej. Pamiętaj o tym co pisałem wyżej o narożnikach, i warto tam gdzie będziecie mieli płytki na ścianach nie dawać tyknu bo szkoda tylko kasy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łazienkę masz prześliczną - jakiej firmy masz umywalkę i szafkę? Bardzo mi się podobają. Oczywiście o prysznicu nie wspomnę - moje marzenie :D Gdzie kupowałeś? I jeszcze płytki - dokładnie takie klimaty jak lubię: co to za firma, gdzie kupiłeś i za ile? Przepraszam za tyle pytań, ale łazienka naprawdę zrobiła na mnie wrażenie :D

 

Mam jeszcze pytanko odnośnie tynkarza - czy miałeś z nim podpisaną umowę i czy mógłbyś ewentualnie udostępnić wzór takiej umowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiem od końca:

 

z tynkarzem nie miałem umowy, tylko ustną.

 

co do łazienki:

 

- całe wyposażenie jest z firmy KOŁO seria VARIUS:

 

http://www.kolo.com.pl/kolo_ceramikaimeble_2398.htm

 

wanna też z KOŁA, kabina również. jedynie baterie i panel z innych firm:

baterie KFA (super firma, tania i bardzo duży wybór - polecam), panel jest firmy DEANTE.

 

płytki są z ceramiki PARADYŻ płytki JUNONA i ciemne nie pamiętam jakie, kupowaliśmy w CUPRUM na ul. Grudziądzkiej ( cena 107zl za m2) - jest tam to na wystawie tak więc możesz sobie podjechać i zobaczyć.

 

to chyba wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vanderbobo łazienka jest super. Zwłaszcza ta kabina. Prosze napisz dokładnie jak zrobiłeś ten wpuszczany brodzik? Krok po kroku! Aha ile ten brodzik ma wysokości (brodzik nie kabina :D ).

Czemu radzisz żeby pod płytki nie dawać tynku. Kilku moich znajomych radzi, zeby dąć ale na szorstko. Wtedy płytki będą się lepiej trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki że Ci się podoba nasza łazienka!

 

jeśli chodzio brodzik to na pomysł żeby go wpuścić w podłoge wpadłem dopiero po wylewkach, tak więc musiałem skuć wylewkę i wyjąć 10cm styropianu z miejsca gdzie jest brodzik (gdybym pomyślał wcześniej to bym zostawił obniżenie już na etapie wylewania chudziaka). tak więc po skuciu wyszło jakieś 15cm zagłębienia+ jakies 2 cm płyka + klej. brodzik kupiłem specjalnie płytki zeby dobrze pasował - brodzik KOŁO STANDARD 13cm głęboki:

 

http://www.kolo.com.pl/kolo/brodziki/brodziki_standard/brodziki_akrylowe_brodziki_standard_283.html

 

co do tynku to po prostu szkoda wydawac kasy na tynk którego nie będzie widac, a płytkarz i tak sobie przygotuje powierzchnię tak jak trzeba, poza tym przy dzisiejszych klejach musi trzymac, no i jeszcze ładniej to wygląda w miejscu połączenia płytek ze ścianą - nie ma gzymsu a przejście jest praktyczenie płaskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam,

 

Przegladalam Twoj dziennik i oczywiscie oprocz fajnego domu, musze pochwalic imponujacy taras :-) Przymierzam sie rowniez do tarasu z kostki. Mam podobna roznice poziomow, pomiedzy podlozem a drzwiami tarasowymi. Czy byly wobec tego jakies trudnosc z polozeniem takiego kostkowego tarasu? Czy calosci podjela sie firma brukarska? I jesli mozesz, skrobnij na PW jaki jest koszt robocizny takiego cuda 8)

 

Dziekuje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo się cieszę że wam się podoba to co się u nas dzieje :D

 

a teraz odpowidzi:

 

AGA:

 

jest to 2 majstrów z rozgart czyli koło mnie, biorą 30zł i za m2 za robociznę. dodatkowo 12zł za każdy krawężnik (dlatego mam je tylko tam gdzie są niezbędne)materiał taki jak kupisz. ja kupowałem kostkę za około 28zł za m2.

 

co do łazienki to drzwi są z KOŁA ( jak wyszystko w naszych łazienkach). bardzo fajne drzwi bo się super otwierają, oto adres:

 

http://www.kolo.com.pl/kolo/kabiny/drzwi_i_scianki/kabny_prysznicowe_drzwi_i_scianki_3834.html

 

różnica tylko taka że nasze się otwierają w ten sposób że tak jakby przełamują się w środku.

 

co do brodzika to normalnie płytki w około i na podłodze z lekkim spadkiem do spływu. myślę że każdy dobry płytkarz da sobie radę z nim.

 

AmberWind:

 

właściwe odp co do kosztów jest powyżej, bardzo fajnie to wychodzi a docelowo bedzie co wszystko osypane ziemią z trawą i bedzie takie płynnę przejście na ogród który bedzie troche niżej. Co do brukarzy to jest 2 ale ważene że jeden z nich (pan Roman) to człowiek ze zmysłem i pomysłami i to on praktycznie planuje jak ma kostka wyglądać.

 

pozdro i dzięki raz jeszcze za ciepłe słowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AmberWind:

 

właściwe odp co do kosztów jest powyżej, bardzo fajnie to wychodzi a docelowo bedzie co wszystko osypane ziemią z trawą i bedzie takie płynnę przejście na ogród który bedzie troche niżej. Co do brukarzy to jest 2 ale ważene że jeden z nich (pan Roman) to człowiek ze zmysłem i pomysłami i to on praktycznie planuje jak ma kostka wyglądać.

 

pozdro i dzięki raz jeszcze za ciepłe słowa

 

Dziekuje za odpowiedz :-) W planach mamy podobne rozwiazania. Plynne przejscie pomiedzy tarasem a ogrodem, a wszystko oczywiscie z kostki :-)

Trzymam kciuki za wykonczeniowke Twojego domu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Sledze dziennik regularnie, bardzo podoba mi sie domek, a kostka jest po prostu sliczna.

Mam pytanie o drzwi wejsciowe do domku i boczne wejsciowe do garazu, mozesz podac namiary na producenta i jaki jest ich koszt. Mam w tym samym kolorze okna, a na drzwi jeszcze sie nie zdecydowalam. Pozdrawiam i czekam na kolejne zdjecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak:

 

magpie101:

bardzo się cieszę że Ci się podoba :D

drzwi wejściowe to drzwi drewniane z firmy Dallas

http://www.dallas.roni.pl/

cena kompletnych drzwi z naświetlem to 2400zł /bez faktury/.

 

drzwi boczne są z firmy KMT i są to drzwi metalowe w kolorze złoty dąb. cena około 1,1 tyś zł

 

http://www.kmt.com.pl/

 

 

Aga - Żona Facia:

 

dlaczego Koło a nie np cersanit? właściwie nie wiem, dorwalismy katalog Koła, a poza tym mają lepszą stronę internetową, no i bardzo nam się podobała linia VARIUS którą mamy w dużej łazience.

 

EDZIA:

 

taki drenaż to łatwa sprawa, potrzebne są studzienki w które wchodzą rynny, studzienki mają wyjscie z boku lub od dołu, do tych wyjśc podłącza się rury pcv ( około 1-2m, żeby wodę odprowadzić do budnyku) a dalej podłącza się rurę drenaską (około 3zł za m) i wkopuje ją w ziemię ( my mamy po 25m dla każdej rynny). Zadnych pomp nie potrzeba.

 

jeszcze raz dzięki za zinteresowanie i ciepłe słowa

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...