Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ogromne dzieki za wyklad. Przynajmniej pojde do marketu przygotowana a nie jak lama. Bo, jak juz wspominalam, "fachowa obsluga" dwukrotnie wpuscila mnie w maliny.

Wiele spraw sie wyjasnilo. Chociazby taka, ze Walton odpada :( . Bo szpachlowanie pod tapete jest bez sensu. Winyl tez odpada. Zreszta kiedys u moich rodzicow byly tapety winylowe. Pamietam je doskonale. Nie chce takich (i nie o wzory tu chodzi)!

Zostaja do wyboru trzy, a to juz latwiejszy wybor niz sposrod pieciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 646
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

PROSZE O RADĘ .Chciałabym w przedpokoju połozyć tapetę ...ale mam tam boazerię .Nie mogę jej zerwać ponieważ jest tam pawlacz i szafki .Czy można nakleić na to tapetę , jeśli tak to jakiego kleju należy użyć.Proszę o wskazówki dotyczące tego typu prac. Dziękuję- Dorota
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,czy ktoś z Was ma na ścianach RAUFAZĘ,chodzi mi konkretnie czy daje się ją/czy jest zalecana/na ściany,sufity z k-g,tak aby raz na zawsze pozbyć się ewentualnych pęknięć na przyszłość.Kończę nowo budowany dom i wykonawca namawia mnie na tę tapetę,choć ona dla mnie "wieje trochę oborą",dodam że mam ładne i proste tynki cem-wap.wyszpachlowane na jajko i podwieszone gęsto na metalowych stelażach sufity,doradzcie proszę jakie są Wasze doświadczenia dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam to na suficie w moim mieszkanku - orginalnie jest biała , ja pomalowałam pod kolor tapety na ścianach na jasny łososiowy- wyglądało oki. Ale jeśli masz gładkie ściany to po cholerę Ci tapety....wystarczy pomalować....ja też planuję w domu tylko pomalować i tyle.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zamieszkałam z mężem w domu po jego rodzicach łazienka prosiła się o remont. Wiedzieliśmy że w przyszłości będziemy burzyć ściany i zmieniać wygląd całego domu, więc szkoda nam było inwestować pieniędzy w coś co za jakiś czas będziemy zmieniać. Wpadłam na podobny pomysł co Ty i przykleiliśmy do starych płytek grubą zmywalną tapetę. Miedzy płytkami też są fugi a jednak nie było ich widać (w boazerii chyba są większe przerwy), generalny remont zrobiliśmy dopiero po dwóch latach od klejenia tapety i nigdzie poza miejscem przy wannie się nie odkleiła (często narażona była na kontakt z wodą). Do klejenia używałam zwykłego kleju do tapet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz takie ładne tynki to nie maskuj ich tapetą. Ona nie zapobiega pęknięciom tylko je maskuje. Ładniejsza od raufazy jest z włokna szklanego i "nie wieje tak oborą", przypomina tkaninę. Jest praktyczna w przedpokojach, bo po pomalowaniu farbą akrylową jest w pełni zmywalna i nie zostają smugi po myciu. Ja myślę, że zdążysz położyć tapetę przy pierwszym remoncie. Położona raz tapeta niszczy gładzie bezpowrotnie. A może wykonawca boi się reklamacji na pęknięcia? I Cię wpuszcza, bo nie jest pewny jakości własnej pracy. :lol: Ja kładłam tapetę z włókna właśnie ze względu na ściany nie najwyższej jakości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz ochote na tapete i masz dobrze wykonczone sciany to zdecyduj sie na tapety wiskozowe np Rash lub Walton. To jedyne tapety , ktore wymagaja perfekcyjnych tynkow, sa cinkie jak bibulka do papierosow , ale efekt po pomalowaniu genialny ( 8-10 x malowane).

Niezle tapety, to tapety krzemowe - drogie i tuszuja lepiej niz szklane, efekt niespotykany - 8 x mozna malowac.

Tylko nie kladz na Boga tapet na suficie , bo to dopiero obciach.

 

PS tapeta nie niszczy gladzi , jesli gladz jest polozona prawidlowo i nie jest to np Gipsar , ktory nawet do malowania szlamkredą mozna sobie wsadzic w buty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...

Od kilku miesięcy czytam chętnie to forum, sortuje i przeszukuję z wielkim zapałem, ale nie moge znaleźć nigdzie nic wiekszego o ..tapetach. Czy już nik nie używa tapet do wykończenia ścian?

 

Ja mam zamiar posiłkować się nimi w pokojach dzieci,ale.. Mam jedno JEDNO,WILEKIE "ALE" :-)) - tapety mają być kładzione na siny z karton-gipsu i nikt (patrz:markety budowalne+stoiska z tapetami)nie potrafi mi odpowiedzieć na pytanie, czy takie ściany wymagają jakieś wcześniejszej impregnacji, przygotowania, które umożwili po latach zdięcie ich z tejże ściany i np. pomalwoanie jej. Wszyscy mnie straszą, że zdięcie tapet z takiej ściany jest niemożliwe bez jej uszkodzenia.

Będę wdzięczna za każdą podpowiedz/sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tapety mają być kładzione na siny z karton-gipsu

Nie bardzo rozumiem o co chodzi (ale może to przez mój taki stan i pogodę). Podłoże pod tapety powinno być zagruntowane, tapety połozone (na klej do tapet), a gdy się nam znudzą, niby dlaczego nie można by ich zdjąć?

 

PS co to za "siny"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że zdięcie tapet ze ścian polega na ich zrywaniu razem z pierwszą wartstwą(papierową?) płyty gipsowej. No i mamy poszarpaną ścianę, którą trzeba

a) znów zatapetowac

b)szpachlować?,gipsować?szlifować?

 

a ja chciałbym za lat "X" pomalować ją poprostu farba emulsyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest dwa wyjścia

1. Pomalować farbą tapetę

2. Dobrze namoczona tapeta powinna się jednak normalnie odkleić.

 

Nie mam zwyczaju martwić się na kilka, kilkanaście lat do przodu, więc nigdy się nad tym nie zastanawiałem. Przed malowaniem i tak ściany się w zasadzie zawsze poprawia, więc gdyby doszło do rozwarstwienia papieru płyt, to zaszpachlowanie i przeszlifowanie takich miejsc w przyszłości też nie powinno stanowić problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw sie tylko kladz tapete. U mnie zrywali trzy warstwy takich tapet z g-k i jakos sie udalo :wink:

 

retrofood, ma racje tapete trzeba poprostu dobrze namoczyc, poczekac az ciut zmieknie i zrywac. Papier na plytach g-k jest wbrew pozorom bardzo mocny 8) Byly oczywiscie takie miejsca w ktorych zlazlo z papierem, ale tylko dlatego ze bylo wczesniej juz pare razy zawilgocone, jak naprzyklad za zlewozmywakiem.... ale wystarczy zaszpachlowac, przeszlifowac i malowac wedle upodobania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...