Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

podciągam - bo tez chciałabym sie dowiedziec co to za tapeta? :roll:

 

Chyba ją znalazłam tu: http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,35,67029413,67029932,0,2.html?v=2

 

Re: Odpowiedź na pyt. o koła; wyręczam Gabi :)

silie 06.08.07, 12:20 odpowiedz

Gabi,

wybacz, że Cię uprzedzam, ale widze jak się ludzie niecierpliwią, a Ciebie brak:)

Te koła to tapeta, do kupienia w Castoramie - jest duży wybór wzorów, nie wszystko na

stanie, czasem trzeba ściągac na zamówienie dany wzór. Jest to tapeta do malowania,

maluje się bezproblemowo, i wygląda pięknie, niezależnie od koloru:)

A js sobie w miarę cierpliwie czekam na odp. dot kosztów samych mebli:)

s.

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/ze/ze/aamq/sqU4upObPBDNz1USbB.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 646
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

tapety z gamy tapet tańsze są w Leroya czy na Allegro, jak ktoś ma daleko 8)

 

poza tym zmywalne tapety są świetne - ściany się brudzą, obcierają - świetny pomysł za łóżkiem.. i w szafie rozsuwanej. nie sypie się ze ścian do szafy, a założyłam tanią papierową:)

mam też już kupioną papierową, choć miała być winylowa, do sypialni - na prostą ścianę.. na skosach jakoś nie wygląda za dobrze..ale to moje zdanie:)

 

jak sobie radzicie z krzywymi ścianami i klejeniem przy suficie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
w nr 3 *Zbuduj Dom* na str. 101 jest artykuł o tapetach. Gdzie można kupić tapetę materiałową. Czy tapeta korkowa to prawdziwy korek czy tylko imitacja papierowa i gdzie kupić? :)

 

 

hej ...jakbyś była z Olsztyna to bym pomogła a tak :( moze masz jakiś namiar na konkretną firme produkującą, wejdz w google i moze cos tam znajdziesz?, albo najłatwiej w marketach ale jakość nieciekawa, , nie wiem czy tam są takie.A moze tobie chodzi o tapety na fizelinie? jak sie dotyka reka to jak materiał, ja mam taka w sypialni, no ale tak jak mowilam kupiłam w Olsztynie, wybierałam z katalogu-1000-ce wzorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za dobre chęci. :lol:

Właśnie nie mam pojęcia jakie firmy to produkują. W kilku domach ale za granica widziałam na ścianach coś jak tkaninę o różnych fakturach ( grubsze i cieńsze nitki itp, trudno to opisać), na pewno były to tapety. Coś podobnego było na zdjęciu

we wspomnianym przeze mnie piśmie. Polecają tapetę materiałową na drzwi szafki ale nie podają producenta. W sklepach niby jest dużo importowanych ale nie o to mi chodzi. Może rzeczywiście poszukam w internecie, jak coś znajdę to odezwę się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Jaki kolor ścian do tej tapety : http://www.decorama.ro/eMerchantPro/pc/viewPrd.asp?idcategory=70&idproduct=364

Tapeta ma byś naklejona na ściankę z k-g ( 2,5 m x 2m). Niechcę, żeby w pokoju było zbyt ponuro. Proszę o jakieś sugestie bo nic mi do głowy nie przychodzi. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tapeta wygląda na dość ciemną. Myślę, że ładnie wyglądałby do tego jakiś jasny beż, krem, może coś w kolorze tych jasnych listków?

Ciekawa jestem końcowego efektu. Z pozostałymi jasnymi ścianami może to fajnie wyglądać.

Proszę o fotkę po wykonaniu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

przykleić na obudowę kominka z dpg, zrobioną z płyt g-k, i jednak podczas użytkowania dość mocno nagrzewającej się - zwłaszcza przy kratkach , którymi wychodzi gorące powietrze?

jeden z dystrybutorów tapet winylowych, strukturalnych powiedział mi że nie ma problemu, ale czy ktoś ma może jakieś doświadczenia?

 

Będę wysoce zobowiązana :-)

 

a jak nie tapeta to co poradzicie? Ma być szybko :-) kominek jest b. prosty w kształcie więc łudzę się że problemów z pokryciem go czymkolwiek nie będzie ...

 

pozdrawiam

 

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

witam, proszę o pomoc doświadczonych "tapeciarzy", bo mi normalnie żyłka pęknie zaraz :D

ściągnęłam z Anglii cały piękny zestaw wykończenia wnętrz do pokoju dziecka, w tym m.in. tapetę i bordery. winylowa tapeta była już z klejem - nazywa się to "ready pasted vinyl wallcovering" i ma już warstwę kleju, który wymaga zanurzenia w wodzie w celu jego "aktywacji". wg instrukcji należy uciąć odpowiedni pasek, zanurzyć w wodzie na 30 sekund, odłożyć na 5-10 minut, a następnie umieścić na ścianie, wygładzając od środka do zewnątrz w celu usunięcia pęcherzyków powietrza. po ułożeniu tapety usunąć nadmiar kleju przy pomocy gąbki.

tyle instrukcja.

niestety okazało się, że nie jest to takie proste - środek tapety owszem, przyklejał się bez problemu, ale brzegi już nie!!! zdesperowani kupiliśmy zwykły klej do tapet w nadziei, że da się ją przykleić normalnie - ale nic z tego.

mamy dwie teorie - albo klej na krawędziach wysechł (?), albo ściana tej tapety nie przyjmuje - może należy ją przygotować specjalnie... kładliśmy na ścianę w stanie developerskim, przygotowaną pod malowanie (coś mi się obiło o uszy o bieli cynkowej, ale szczegółów nie znam - wybaczcie, jestem laikiem w tej kwestii).

trzecia teoria to taka, że robimy gdzieś jakiś błąd - tylko gdzie?

na dzień dzisiejszy tapeta jest bezużyteczna - chlip.

może ktoś z Was kładł coś takiego?

z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...