Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Muzyka - rock gotycki, industrial, 4AD, EBM itd.


Heath

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

przytaczacie tu brzmienia daaawno przeze mnie nie słyszane...cóż żona raczej łagodniejsze :lol: klimaty a 3 letnia córka wwierca mi ostatnio Agugu...

 

ale, czy ktoś wspomniał Theriona? szczególnie Theli mnie powaliło ( a słuchać trza głośno na dobrym piecu )

 

o Moonspel chyba ktoś pisał - jak dla mnie świetni.

 

a Leibach? - to z klasyki - nie wiem czemu, ale wczesny Ramstain mi się z nimi kojarzy...

 

a wogóle to KAT, KAT,KAT...

 

a, ostatnio mnie powaliła COMA.

jak wydawali ostatnią płyt e, pamiętam jechałem trase autem wieczorem i słuchałem Kaczke na trójce. i on to puścił dobre paręnaście minut, po prostu zajeb.. muzyki - "zaprzepaszczone..." mnie rzuciła na kolana. fantastyczne teksty. musiałem się zatzrymać we Wrocku na shellu :lol: i wysłuchać do końca.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

ooo... nie wiedziałam, ze tu taki wyborny watek mamy :roll: :D

skusił mnie tytuł 4AD i się nie pomyliłam :)

sporo sie tego nasłuchałam i wciąż słucham... dead can dance, clan of xymox, this mortal coil (przepiekne) cocteau twins, sama lisa gerard...

Samego Beksinskiego tez pamiętam z czasów studenckich...

Teraz czasami słucham audycji Kaczkowskiego aczkolwiek to ostatnio nie moja pora :(

 

Moim największym przezyciem z powyższej listy był "niedawny"koncert DCD w Kongresowej, do tej pory mam ciarki jak o nim myslę. Mam też limitowaną płytę z tego turne, szkoda ze nie nagrywali nic w Warszawie...

 

A żeby nadrobic polecanie: polecam od jakiegoś czasu promowany w trójce zespół Archive. Dzięki "Niedzwiedziowi" ich usłyszałam, zebrałam całą dyskografię i naprawdę szczerze polecam wszystkim lubiacym podobne klimaty.... kawałek "again" to już sztandar dla mnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo... nie wiedziałam, ze tu taki wyborny watek mamy :roll: :D

skusił mnie tytuł 4AD i się nie pomyliłam :)

sporo sie tego nasłuchałam i wciąż słucham... dead can dance, clan of xymox, this mortal coil (przepiekne) cocteau twins, sama lisa gerard...

Samego Beksinskiego tez pamiętam z czasów studenckich...

Teraz czasami słucham audycji Kaczkowskiego aczkolwiek to ostatnio nie moja pora :(

 

Moim największym przezyciem z powyższej listy był "niedawny"koncert DCD w Kongresowej, do tej pory mam ciarki jak o nim myslę. Mam też limitowaną płytę z tego turne, szkoda ze nie nagrywali nic w Warszawie...

 

A żeby nadrobic polecanie: polecam od jakiegoś czasu promowany w trójce zespół Archive. Dzięki "Niedzwiedziowi" ich usłyszałam, zebrałam całą dyskografię i naprawdę szczerze polecam wszystkim lubiacym podobne klimaty.... kawałek "again" to już sztandar dla mnie :D

 

Archive ......bardzo bardzo :D :D

"Again" to jeden z najlepszych ich kawałków . Z tej płyty lubię jeszcze "Goodbye " :D . Za to płytę "Noise" biorę z całym dobrodziejstwem inwentarza . "Sleep" , "Conscience" , "Fuck U" , "Get Out"......mogłabym tak bez końca wymieniać . Ta płyta to moja ulubiona . Najlepiej smakuje w aucie , kiedy wieczorkiem wracam z pracy :D

Za to ich "Lights" trochę mnie rozczarowała . Ni znalazłam tam ani jednego kawałka który by mnie chwycił za serce tak jak wcześniej wymieniane .

 

A był ktoś na ostatnim koncercie Lisy Gerard w Warszawie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Boże czemu nikt mi nie powiedział!!! :evil: :wink:

Uwielbiam Evanescence z obłędnym głosem Amy Lee. Ale czemu dopiero teraz wpadłem na ich LP Origin. :o Przecież kawałek WHERE WILL YOU GO jest tak inny od znanego mi dotąd materiału, że aż... ...nie mogę od niego oderwać ucha!!! :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 years później...

Witam wszystkich. :)

Cieszę się, że wreszcie trafiłam na ludzi z podobnymi upodobaniami w muzyce. :D Dla mnie najlepszymi zespołami grającymi trochę cięższe nuty są Lordi, Disturbed (od niedawna), Metallica, Rammstein, Slipknot. Wszystkie podawane wcześniej oczywiście za chwilę sobie sprawdzę. :D

Pozdawiam ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to i ja się dopiszę do wontka :)

 

ciekawy zespół - Van Canto - grają/śpiewają covery A cappella

 

trochę sie dziwię że nie padły tu nazwy zespołów typu Lacuna Coil czy Cradle of Filth

 

ostatnio znalazłem ciekawą stronkę last.fm Wklepuje się nazwę zespołu a wyszukiwarka znajduje zespoły grające podobny typ muzyki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

52 wpisy ... niemal cztery lata ...

 

Szkooooda

 

Czytam te wpisy i zastanawiam się ... "wychylić" się czy nie.

Nie zdradzę swojego dzieciństwa - będę tu zaglądać. Wszak też wychowałam się na Beksińskim, którego tłumaczenia do dziś znam na pamięć. Nikt już nie przetłumaczył tekstów Marillionu jak Tomek.Na niedzielne Wieczory Płytowe Kaczkowskiego polowałam z magnetofonem. Maaatko - mieliśmy naprawdę trudne dzieciństwo :wink:

 

A dzisiaj - płyty za grosze, MP3 w necie za free ... za wcześnie sie urodziłam...za wcześnie...

 

Czego słucham? Może inaczej - nie słucham Zetki , RMF i takich tam

Staram się wracać do płyt z dzieciństwa i nadążać za tym co dzieje sie dzisiaj.

Na czym się wychowałam ? Zasadniczo na progresywnym rocku ale słucham wszystkiego co mnie "ścisnie" za gardło.

 

Marillion

Pink Floyd

The Cure

Dead Can Dance

Depeche Mode - a jakże :lol:

 

Aaaale było też

 

Black Sabath

Deep Purple

Led Zeppelin

 

A dzisiaj ... hmmm dużo pisania

Wyrywkowo:

 

Anathema

AirBag

Archive

Marillion a bardziej Fish (pozostałam "przy nim)

Porcupine Tree

 

 

Śledzę z lubością poczynania naszych kapel (warto ! )

 

After

Believe

Quidam

Riverside

Votum

 

Co mogę wam polecić a czym żyję w tej chwili

 

AirBag - zagadka marketingu. Wszystkie utwory można ściągnąć z ich strony-w bardzo dobrej jakości. Muzyką "zajmują" się jakby dla przyjemności. Może są "dobrze ustwieni" finansowo ?

 

http://www.airbagsound.com/

 

i kawałek który wciąga mnie bez reszty

(gdzieś w czwartej minucie zaczyna się poezja ...)

 

http://www.youtube.com/watch?v=UVNVH68UjPo

 

A dla odmiany - coś cięższego - Votum.

Moje ostatnie,porażające odkrycie - gatun :progmetal

Wydali w ubiegłym roku drugą płytę -Metafiction, która powaliła mnie na kolana i nie podniosłam sie jeszcze.

Na koncercie się poryczałam i wałkuję ich do dziś.

 

Polecam Falling Dream - jest na myspace

 

http://www.myspace.com/votumband

 

Z pierwszej płyty - Away

 

http://www.youtube.com/watch?v=uqdwlmdpOGE

 

A tu można im pogratulować. Trzecie miejsce ...i pokonali nawet Porcupine Tree

 

http://www.ekr.net/?p=&s=Top%20100

 

Hmmm ...sie nagadałam...chyba miałam potrzebę.

Ubolewam, że jest na forum tak mało ludzi słuchających muzyki "dla węższego grona" ...

 

Czuję się jak dziwaczka niemal.

 

Pozdrowionka.

Napiszcie jakie wrażenia

 

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

ojaciepierdziele, jaki WONTEK! :o

a ja właśnie nadal pławię się w pokoncertowych wrażeniach po Archive i katuję na nowo i w kółko i od nowa Controlling Crowds.

a za 3 tygodnie po raz- który to?- koncert DM i zbiorowa orgia przy "Stripped".

a Dead Can Dance w Kongresowej to był mój najważniejszy koncert w życiu. i chyba żaden go nie przebije. choć widziałam ich kilkadziesiąt i jeszcze dużo przede mną.

a w aucie bez wyjątku Reznor, katuję "Downward Spiral" i "The Fragile". NIN to osobna kategoria.

a Maynard mógłby już nową płytę Toola zapodać, bo ile można czekać...

a... a... a...

 

musiałabym znaleźć więcej czasu, żeby to wszystko wymienić, co u mnie w duszy gra. dużo gra. zawsze gra. od zawsze i na zawsze.

 

tymczasem bardzo Was serdecznie pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Ooo, chciałoby się powiedzieć "jeszcze wątek nie umarł póki my żyjemy" :D nawet nie widziałem ze ktoś tu zagląda.

Mnie napadło po latach znowu na DCD. Co rusz poznaję kogoś kto był na koncercie w Wawie (ja nie byłem :cry: ). Ech, usłyszeć to na żywo:

http://www.youtube.com/watch?v=itwL5y0He-k

 

No, ale za to nie odpuściłem koncertu Fields of the Nephilim w lutym. Ogólnie świetny koncert, tylko bardzo krótki, no i zabrakło kilku numerów na które czekałem.

 

Cóż tam jeszcze... Ostatnio polecam:

- pan wyciągnięty nie wiadomo skąd

 

i Pani której płyty słucham na okrągło.

 

A Wy co polecicie?

 

monah - też mi się przypomniało i katuję "Downward Spiral" i "Pretty hate machine"

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie napadło po latach znowu na DCD. Co rusz poznaję kogoś kto był na koncercie w Wawie (ja nie byłem :cry: ). Ech, usłyszeć to na żywo:

http://www.youtube.com/watch?v=itwL5y0He-k

:D

 

witam ojca-założyciela wątku ;) kłaniam się!

nooooo ;) to były bardzo wzruszające 2 godziny. se łezkę puściłam ze dwa razy ;)

 

a skoro Cię napadło na DCD, to się podzielę radością, że za 2 dni widzę Brendana Perry, a za 4 dni Lisę Gerrard :D na dodatek Mark Lanegan, którego uwielbiam, i John Cale.

to te dwa wydarzenia we Wrocławiu w ramach PPA:

http://www.teatr-muzyczny.home.pl/31ppa/index.php?option=com_content&view=article&id=117%3Abrendan-perry&catid=46&Itemid=168&lang=pl

http://www.teatr-muzyczny.home.pl/31ppa/index.php?option=com_content&view=article&id=120%3Alife-along-the-borderline-tribute-to-nico&catid=46&Itemid=168&lang=pl

 

 

bardzo się cieszę, choc jednocześnie dziwnie będzie zobaczyć Brendana i Lisę osobno na dwóch różnych koncertach - Oni zawsze będą dwiema półkulami DCD dla mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooooo ;) to były bardzo wzruszające 2 godziny. se łezkę puściłam ze dwa razy ;)

 

Musiało coś w tym być, bo ponoć nie tylko Ty. Przy "Sanvean" i "Severance" też bym ryczał jak bóbr :)

 

Zresztą ten koncert z Wawy można znaleźć w necie, nawet niezła jakość.

 

Pozdrawiam i życzę więcej wzruszeń na "osobnych" koncertach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiało coś w tym być, bo ponoć nie tylko Ty. Przy "Sanvean" i "Severance" też bym ryczał jak bóbr :)

 

Zresztą ten koncert z Wawy można znaleźć w necie, nawet niezła jakość.

 

no i w tych momentach ja ryczałam na pewno ;) i nie tylko w tych, bo ja taka płaczliwa jakaś jestem :D :D :D :D

tak, to było przeżycie wyjątkowe.

 

płytę z bootlegiem z Warszawy dostałam 3 dni po koncercie od kolegi - pięknie wydaną, z obwolutą, setlistą, wkomponowanym biletem i zadrukowaną płytą. piękna pamiątka, a jakoś bootlegu jest rzeczywiście niezła, a moim zdaniem nawet BARDZO dobra.

 

jutro Brendan przedstawi swoje nowe wydawnictwo - ARK. płyty niestety nadal nie ma w sprzedaży, znam więc tylko kilka utworów z utube, ale mam przeczucie, że nie będę żałować ;) poza tym Brendan gra również utwory DCD - w tym takie łzywyciskacze jak Spirit, Severance czy the Carnival is Over.. :) do tego kilka bardzo starych utworów z pierwszych płyt...

 

a na płycie Brendana mają znaleźć się utwory napisane podczas ostatniej trasy - miały być to nowe utwory DCD, ale jak wiemy do trwałego reunion nie doszło i raczej nie dojdzie... cieszę się więc, że takie cudo jak "Crescent" znajdzie się na oficjalnym wydawnictwie Brendana:

 

 

relację zdam ;)

pozdrawiam zwrotnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...