Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt ALABASTER 2G pracownia KRAJORAZY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam!

Cieszę się że się podobają. Producent to lokalny nie duży zakład stolarski. Materiał to jesion. Cena 19.000zl. Życzę dożo powodzenia i szybkiego zamieszkania. Nam w maju minie rok jak już mieszkamy w naszym alabastrze :)

Pozdrawiam wszystkich budujących i zamierzających budować alabastra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

witam :)

przypełzłam po bardzo długiej przerwie na forum muratora ;) ... budujemy Alabastra z jednostanowiskowym garażem, ale podepnę się do Was :)

 

I od razu mam pytanko, wiem, ze o wentylacji już było ... ale chciałam zapytać jakie macie okapy w kuchni? Podłączone do konina czy z filtrami? Mi już 3 osoby powiedziały, że z filtrem w zupełności wystarczy ... sama nie wiem :/

Edytowane przez Trajkotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Ja robię w narożniku(zewnętrznym)kuchni i mimo wydania 400 na kominek w dachówce i osobistej wizyty w fabryce w Kawicach, nie widziałem innej możliwości.

Nie wierzę w te "pianki węglowe".Jak ktoś czerpie radość z gotowania,musi pomyśleć o porządnym wyciągu.

Wiem,wiem ten narożnikowy okap często kosztuje extra,ale jak się dobrze zakręci w necie można wynaleźć nieco tańsze retro " rodzyneczki".

Ponieważ wiatr zmienny jest "zapach" kuchni może wpaść przez lukarnę do naszej sypialni,ewentualnie przez dołożonego do niej poza projektem Veluxa.

Mam nadzieję,że będą to miłe zapachy,jeżeli już....

A....,gdy przykryłem tego Veluxa płytą, to w sypialni ciemniutko było,więc warto w porę pomyśleć o dodatkowym oświetleniu,bo większość rezygnuje z projektowych trójkątów na balkonach.

pozdrawiam

 

P.S.

Zimą będziemy unikać wyższych biegów,bo potem w ramach wyrównania ciśnienia chałupa zaciąga zimne przez wentylacje,ale 3/4 roku wyciąg ma ciągnąć ile potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no sluchaj

 

kto skreca profil wkretami do 2 profilu ??

system ktory sie stosuje w drzewie (chociaz tez sa wieszaki do tego ) jest zastosowany u ciebie

nie mowiac juz o skosach :)

 

koszt wieszakow 1500 zl + 2 warstwa gipsu 1500 zl i masz wymogi przeciwpozarowe spelnione a tak to zaplaciles za robote i dupa

 

sami to robiliscie ?? czy jakas ekipa ??

 

jak to nie popeka to bede pelen podziwu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

kochani,

 

czy ktoś już się orientował w balustradach balkonowych? ile mb mają te nasze dwa balkoniki? Bo mnie się zdawało, ze to takie maleństwa i parę zł bedzie to kosztowało a teraz się okazuje, że parę ale tysięcy.... no i jakoś tak muszę zweryfikować :D

 

Pozdraiwma,

monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

My właśnie zaczynamy poszukiwania balustrad.Balkon poszerzyliśmy o 40cm i wydłużyliśmy o 10 cm.

Teraz już wiemy,że przez to z boku będą proste,a tylko z przodu wypukłe.Mocowanie od frontu koniecznie od czoła,żeby uniknąć niszczenia izolacji pionowej i późniejszych kłopotów z balkonami. Z boku nie będzie mocowania od czoła,bo przez powiększenie ,nie ma jak się tam dostać,więc wpuścimy "mocno" poręcze w ścianę lukarny.

Z pierwszych spojrzeń na rynek balustrad to ceny zaczynają się od 200 zł za mb.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...