Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt ALABASTER 2G pracownia KRAJORAZY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Też się zastanawiam nad sensem wentylowania garderoby. W projekcie jest przewidziana wentylacja każdej z 3 na poddaszu. Zastanawiam się z jak rozwiązać wentylację tych dolnych pomieszczeń - ubikacji i spiżarki. Ty wyprowadziłeś je rurami PCV nad sufit na poddaszu i połączyłeś giętką rurą z kominem w kotłowni? Do wentylacji kuchni i wylotu powietrza z okapu kuchennego masz osobne piony zakończone takim kominkiem nad dachem?

 

Wszystko mam połączone z kominkami na dachu. Nic nie jest doprowadzane do komina.

 

PS Gdzie w Alabastrze jest trzecia garderoba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybkie odpowiedzi. Trochę się pocieszam że po poszerzeniu gabinetu o te 60 cm będzie tam w razie potrzeby można przenocować.

Teraz inne pytania.

Kto z Was montował rolety zewnętrzne i czy mieszczą się one nad oknami i drzwiami od ogrodu i balkonowymi bez potrzeby zmniejszania pola światła ?

 

Jeśli chcesz mieć rolety nadstawne, to powiększ sobie otwory na okna właśnie po to, aby nie zmniejszać samych okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kładł dachówkę KORAMIC (L15)? Jeżeli tak, to czy można by się dowiedzieć ile potrzebnych jest innych dodatków np. gąsiorow, kominków itd. Czy to zależy indywidualnie od dachówki? Gąsiory są drogie a potrzeba ich od gorma i ciut, ciut, nie chciałabym się wpędzać w zbędne koszty. Za pomoc z góry dziękuję :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kładł dachówkę KORAMIC (L15)? Jeżeli tak, to czy można by się dowiedzieć ile potrzebnych jest innych dodatków np. gąsiorow, kominków itd. Czy to zależy indywidualnie od dachówki? Gąsiory są drogie a potrzeba ich od gorma i ciut, ciut, nie chciałabym się wpędzać w zbędne koszty. Za pomoc z góry dziękuję :(

 

Hej, dzisiaj odebrałem wycenę na dachówkę Koramic L15 Glaz Miodowa. I tak:

gąsior 166 szt, dachówka lewa 26 szt, prawa 26 szt, dachówka podstawowa 2880 szt, trójnik końcowy, początkowy po 2 szt, zakończenie grzbietu 6 szt. Razem z dodatkowymi elementami, oraz koszami, taśmami, balchą do obróbek, folią, rynnami metalowymi, itp. całość elemantów na dach 37 tyś brutto. Do tego dolicz koszt położenia ok 30 zł x 250 m2 = 7.500 zł

Ja zdecyduję się raczej na blachodachówkę. Chociaż zastanawiam się nad dobrą dachówką betonową powlekaną.

 

Dotyczy Alabaster 1G.

Do @jasbar: widzę u Ciebie na dachu dachówkę betonową Nielskamp. Właśnie mam mieć jutro wycenę na taki dach. Mógłbyś coś napisać o ilości sztuk, kosztach, i wrażeniach po położeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotyczy Alabaster 1G.

Do @jasbar: widzę u Ciebie na dachu dachówkę betonową Nielskamp. Właśnie mam mieć jutro wycenę na taki dach. Mógłbyś coś napisać o ilości sztuk, kosztach, i wrażeniach po położeniu?

Dachówka betonowa Nelskampf-Longlife i rynny stalowe Siba - komplet:22tyśPLN

Ilości sztuk niestety Ci nie powiem, bo w f-rze tego nie ma. Daliśmy sprzedawcy projekt do wglądu i on ustalił zapotrzebowanie. Z naszego dachu jesteśmy zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Również jestem jesteśmy w trakcie budowy domku Alabaster. Mam w związku z tym pytanie do państwa Wozików. Po przejrzeniu Waszej galerii zauważyliśmy że wstawiliście zewnętrzne drzwi wejściowe z naświetlem niższe niż zakładane w projekcie. Czy w wiatrołapie powstał wobec tego wysoki próg, czy może dawaliście aż tak wysoką wylewkę w celu zrównania poziomu z drzwiami, a może w jakiś inny sposób to rozwiązaliście? Ponadto chciałbym zapytać jakiego producebnta są to drzwi - jeśli mielibyscie jego adres internetowy to prosiłbytm o podanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Również jestem jesteśmy w trakcie budowy domku Alabaster. Mam w związku z tym pytanie do państwa Wozików. Po przejrzeniu Waszej galerii zauważyliśmy że wstawiliście zewnętrzne drzwi wejściowe z naświetlem niższe niż zakładane w projekcie. Czy w wiatrołapie powstał wobec tego wysoki próg, czy może dawaliście aż tak wysoką wylewkę w celu zrównania poziomu z drzwiami, a może w jakiś inny sposób to rozwiązaliście? Ponadto chciałbym zapytać jakiego producebnta są to drzwi - jeśli mielibyscie jego adres internetowy to prosiłbytm o podanie.

 

Progu nie ma, jest wysoka wylewka z przodu, ale i tak nie ma to znaczenia i jest zgodnie z projektem. Po prostu nie mamy górnego naświetla.

 

Drzwi są z firmy CAL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zwolenników alabastra! :D dołączamy do was! :lol: kombinujemy co by ulepszyć w projekcie którego jeszcze nie mamy. Więc wieka prośba jakby ktoś mógłby wrzycić na emaila dokładniejszy plan, żeby były wymiary pomieszczeń. [email protected] Planujemy przerobić garaż na pokoje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woziki jakie daliście drzwi z domu do garażu? Chcieliśmy wstawić tam zwykłe drzwi wewnętrzne, ale doradzono nam, żeby poszukać ocieplonych lub takie jak są w blokach (ze względu na wychłodzenie podczas otwierania garażu).

Co sądzicie?

 

Daliśmy zwykłe pełne drzwi. Jedne z tańszych Porty. Nie odczuwamy wychładzania się przez nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

mam pytanie do praktykow tego watku. jak wiekszosc planuje podniesienie scianki kolankowej alabastra o 2 pustaki, co w skumie daje od 4 do 48 cm (zalezy od materialu). scianka bedzie wiec miala po podniesieniu ok 104-108 cm. czy po podnieniesieniu do tej wysokosci nie ma problemu z wygladaniem w poziomie przez okna dachowe? czy widaj moze tylko niebo....

chcialbym moc wyjrzec na okolice przez okno, tym bardziej za od polnocnej strony mamy las..

niektorzy w Was podniesli scianke do 90cm, czyli o 30 cm - jakim materialem?

 

z gory dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

mam pytanie do praktykow tego watku. jak wiekszosc planuje podniesienie scianki kolankowej alabastra o 2 pustaki, co w skumie daje od 4 do 48 cm (zalezy od materialu). scianka bedzie wiec miala po podniesieniu ok 104-108 cm. czy po podnieniesieniu do tej wysokosci nie ma problemu z wygladaniem w poziomie przez okna dachowe? czy widaj moze tylko niebo....

chcialbym moc wyjrzec na okolice przez okno, tym bardziej za od polnocnej strony mamy las..

niektorzy w Was podniesli scianke do 90cm, czyli o 30 cm - jakim materialem?

 

Nasza ścianka kolankowa podniesiona o dwa pustaki (porit) ma 110cm.

Przy moim wzroście 168cm, okno zaczyna się gdzieś koło ramion, więc można patrzeć przez nie. Nie jestem fachowcem, ale wydaje mi się, że jeśli by komuś bardzo zależało, to mogło by być ono trochę niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...