Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt ALABASTER 2G pracownia KRAJORAZY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie. Mam pytanie, oczywiście, do Gajkowiaków. Otóż interesuje nas połączenie terakoty jasnej w jadalni z terakotą ciemniejszą przy kominku. Ona gdzieś się, jak sądzimy, łączy w korytarzu. Jakby nie sprawiło to Wam kłopotu to prosimy o zdjęcie Waszego korytarza. Z góry dziękujemy. Aha, salonik kąpielowy jest wdechę.

PS. Nie dziwcie się, że wszyscy Was o coś zawsze pytają. Było nie robić tak ekstra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Alabastrowicze, ile wyniosły Was okna z roletami + brama garażowa?

Witam,

Okna Oknoplast profil Veka Awans, obustronny złoty dąb - 12.558,13 PLN

Rolety zintegrowane z ramą okna, również złoty dąb - 8.185, 62 PLN,

Brama garażowa (sterowana ręcznie) - 4.874,92 PLN.

 

Wszystkie podane ceny brutto z montażem.

 

Pozdrawiam,

PawelS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam pytanie, oczywiście, do Gajkowiaków. Otóż interesuje nas połączenie terakoty jasnej w jadalni z terakotą ciemniejszą przy kominku. Ona gdzieś się, jak sądzimy, łączy w korytarzu. Jakby nie sprawiło to Wam kłopotu to prosimy o zdjęcie Waszego korytarza. Z góry dziękujemy. Aha, salonik kąpielowy jest wdechę.

PS. Nie dziwcie się, że wszyscy Was o coś zawsze pytają. Było nie robić tak ekstra.

 

Terakota nie łączy się nigdzie. Oddziela ją pas parkietu. Natomiast w kuchni jest pas ciemnej w środku jasnej. To już na zdjęciach widać.

 

Fajnie, że nasz dom podoba się nie tylko nam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuband pochwaliłbyś się w fototece, jak tam Wasze postępy budowlane :wink: .

Jasabar, niestety jeszcze nie ma co pokazywać, hydraulik i elektryk dopiero wchodzą na plac budowy. Ale jak coś się ukaże, co warto pokazać to od razu wrzucę.

Gajkowiaki kochani pomóżcie, wytłumaczcie jak chłop krowie na miedzy, jak ta terakota jest ułożona. Czy na przedpokoju macie parkiet, tzn. czy z wiatrołapu wchodzi się bezpośrednio na parkiet czy na terakotę? HELP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos kiedys napisal ze w zestawieniu drewna na wiezbe nie ma uwzgladnionego drzewa na laty i kontrlaty?

w kosztorysie mi pisze:

- kontrlaty iglaste nasycone 30-50 mm kl. II 0.8280 m3

- laty iglaste nasycone 40 - 60 mm kl. II 3.3120 m3

Czyli chyba jednak sa podane w zestawieniu?

 

Moje pytanie to czy czegos zabraklo jesli chodzi o drzewo na budowe ?

Ktos pisal ze nie ma uwzgladnionej deski czolowej, ile tego ma byc? I czego jeszcze brakuje bo chcialem zlozyc zamowienie w tartaku i zebym nie musial po kilka razy jezdzic?

Z gory dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos kiedys napisal ze w zestawieniu drewna na wiezbe nie ma uwzgladnionego drzewa na laty i kontrlaty?

 

Witaj. W kosztorysie owszem jest uwzględnione, ale w zestawieniu drewna nie ma. W projekcie 2G tak to u mnie sie przedstawiało:

kontrłata - 500 mb

łata - 1200 mb.

deska czolowa 3,2 x 18 - 80 mb.

deska 1 cal 0,5 m3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie to czy czegos zabraklo jesli chodzi o drzewo na budowe ?

Ktos pisal ze nie ma uwzgladnionej deski czolowej, ile tego ma byc? I czego jeszcze brakuje bo chcialem zlozyc zamowienie w tartaku i zebym nie musial po kilka razy jezdzic?

Z gory dziekuje i pozdrawiam

 

WItam,

Autor projektu podaje tylko zestawienie drewna konstrukcyjnego. Nie podaje natomiast ilości drewna na poszycie dachu (łaty i kontrłaty) i deski czołowej.

W przypadku naszego Alabastra 2G przedstawiało się to następująco:

Drewno konstrukcyjne (po korekcie przez cieślę, w tym deska okapowa 32mm x 180mm = 70mb) - 13,5 m3

Drewno na poszycie dachu - łaty 1200 mb + kontrłaty 550 mb

Łącznie drewna wyszło 16,6 m3.

 

Po zakończeniu budowania więźby pozostały naprawdę minimalne ilości materiału.

 

Trzeba pomyśleć jeszcze o zakupie około 1m3 drewna na strop nad sypialnią, klatką schodową i pokojem od frontu... tego też projektant nie uwzględnia w zestawieniu.

Dysponuję zestawieniem drewna na więźbę po korekcie bardzo doświaczonego cieśli, ktore mogę ewenualie podesłać.

 

Pozdrawiam,

PawelS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie to kto po podniesieniu scianki kolankowej wydluzal odpowiednio krokwie i o ile? W celu zachowania odpowiedniej proporcji scian parteru do dachu, ogolnie bryly budynku?

A kto pomimo podniesienie scianki kolankowej w ogole nie zmienial dlugosci krokwii i ciesla wykonal to zgodnie z projektem?

Pytam dlatego bo zastanawiam sie, czy nie lepiej przy naszych zmieniajacych sie warunkach klimatycznych, roznego rodzaju wichurach, tornadach itd. dla wlasnego bezpieczenstwa, tym bardziej ze moj przyszly dom bedzie stac na bezludziu w polach nie wydluzac krokwi, a moze dom az tak bardzo nie straci na swoim wygladzie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto pomimo podniesienie scianki kolankowej w ogole nie zmienial dlugosci krokwii i ciesla wykonal to zgodnie z projektem?

Adriano, ja nie zmieniałem długości krokwi, ale tartak wykonał mi je z tzw. naddatkiem i nie wiem o ile zostały skrócone przez cieślę, naddatek to około 40-50 cm. Wydłużyłem jedynie słupy o długość równą podniesieniu ściany kolankowej + naddatek. Moja rada to wydłużyć tzw. jętki gdyż wtedy będzie wyższy strych, ja tego nie zrobiłem i strych mam równy z moim wzrostem. Cieśla ni robił mi również tych lekkich załamań na rogach dachu, gdyż jak twierdził podniosłoby to okap do góry i mogłoby stracić proporcję budynku. Choc jestem zdania, że z takimi załamaniami wygląda efektowniej, ale cóż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuband pochwaliłbyś się w fototece, jak tam Wasze postępy budowlane :wink: .

Jasabar, niestety jeszcze nie ma co pokazywać, hydraulik i elektryk dopiero wchodzą na plac budowy. Ale jak coś się ukaże, co warto pokazać to od razu wrzucę.

Gajkowiaki kochani pomóżcie, wytłumaczcie jak chłop krowie na miedzy, jak ta terakota jest ułożona. Czy na przedpokoju macie parkiet, tzn. czy z wiatrołapu wchodzi się bezpośrednio na parkiet czy na terakotę? HELP.

 

Z wiatrołapu wchodzi się na terakotę, która pasem szerokim na około metr ciągnie się aż do okna w salonie, obok kominka. Jest też pod schodami.

 

Oddzielona jest pasem parkietu za ścianą telewizyjną od terakoty kuchennej i jadalnianej.

 

Tak sobie to wymyśliliśmy i sprawdza się świetnie!

 

Tutaj widać, mniej więcej, o czym mówię:

 

http://galeria.wozik.com/displayimage.php?album=36&pos=472

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile potrzebuje max- ów (29x22x20 - dl x wys x szer) na wybudowanie Alabastra 2g, biorac pod uwage podwyzszenie scianki kolankowej o 2 cegły?

Niby na sciany wychodzi 832 szt ytonga, a 1 ytong to podobno 2,5 max-a, czyli wychodzilo by 2080 szt na sciany, ile trzeba jeszcze doliczyc na scianki dzialowe i na scianke kolankowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...