Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt ALABASTER 2G pracownia KRAJORAZY


Recommended Posts

Witam wszystkich.Właśnie w lipcu zamierzamy zacząć budowę naszego Alabastra 1G.Prześledziłem Wasze forum i jest tu naprawdę dużo ciekawych uwag i podpowiedzi.Mam pytanie do kogoś kto już mieszka w takim domu.Czy w związku z tym że drzwi do garażu są bezpośrednio połączone z korytarzem,nie dostają się do domu zapachy garażowe(spaliny itp.)Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich Alabastrowiczów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich.Właśnie w lipcu zamierzamy zacząć budowę naszego Alabastra 1G.Prześledziłem Wasze forum i jest tu naprawdę dużo ciekawych uwag i podpowiedzi.Mam pytanie do kogoś kto już mieszka w takim domu.Czy w związku z tym że drzwi do garażu są bezpośrednio połączone z korytarzem,nie dostają się do domu zapachy garażowe(spaliny itp.)Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich Alabastrowiczów

 

Nie dostają się, wystarczy zamontowac odpowiednio uszczelnione drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie do Alabastra33 i PawłaS

 

Tak jak Wy myślę o zrobieniu wyjścia na taras z jadalni. Wozik podpowiedział, że dużo wygodniej będzie jeśli poszerzy się wykusz. Ciekawa jestem jakie są Wasze opinie wynikające z praktyki :)

 

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z praktyki to niewiele mogę powiedzieć bo jeszcze nie mieszkamy i nie stoi tam jeszcze stół. Myślę ze nie będzie tak źle, kwestia wielkości stołu, ilości krzeseł, eksploatacji codziennej tego miejsca, wielkości rodziny i pewnie wielu innych czynników. My planujemy średniej wielkości stół z możliwością rozłożenia. Przyznaję Wozikowi rację że większa jadalnia byłaby bardziej komfortowa ale dla nas, mam nadzieję, ta będzie wystarczajaca.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, buduję Alabastra 2G po Gorzowem Wlkp. i mam pytanie do Jasabara. Jak rozwiązaliście zbrojenie swoich schodów? Żona nie daje mi spokoju i chce podobne. Czy robiliście specjalny projekt?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i porady

 

Pozdrawiam wszystkich alabastrowiczów - dzięki Wam budowa idzie łatwiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie do Alabastra33 i PawłaS

 

Tak jak Wy myślę o zrobieniu wyjścia na taras z jadalni. Wozik podpowiedział, że dużo wygodniej będzie jeśli poszerzy się wykusz. Ciekawa jestem jakie są Wasze opinie wynikające z praktyki :)

 

Jak wspomniałaś rozważaliśmy to rozwiązanie, ale ostatecznie nie weszło w życie. Tak czy inaczej uważam, że bez poszerzenia wykuszu nie ma większego sensu, poprostu będzie zbyt ciasno. Zwłaszcza jeżeli np. poszerzy się nieco ściankę TV. Poza tym trzeba się zastanowić jak poszerzenie wykuszu wpłynie na bryłę budynku.

Pozdrawiam,

PawelS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałabym dołączyć do grona miłych Alabastrowiczów :D Po kilku zmianach adaptacyjnych ruszyliśmy z budową w październiku 2007 r. i aktualnie jesteśmy na etapie tynków wewn. Mam pytanko - czy ktoś z Alabastrowiczów jest już szczęsliwym posiadaczem kominka zewnętrznego?Zastanawiamy się jak go zaaranzować. No i jeśli nie byłby to problem to prosiłabym o podzielenie sie inspiracjami zagospodarowania i wykończenia ściany telewizyjnej :roll: :roll: Pozdrawiam wszystkich budujących. Jak będę miała chwilkę to pochwalę się naszym alabasterkiem :lol: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich!

jestesmy z mezem na etapie wyboru projektu i alabaster jest wsrod faworytow. jest tylko jeden problem, chcemy miec dom z garazem dwustanowiskowym, a nasza dzialka ma 24 m szerokosci....

czy ktos, kto zbudowal ten dom moze nam podpowiedziec jak mozna zmienic projekt zeby upchnac go na nasza dzialke, tzn ktor z pomieszczen moha byc wezsze a najwyzej dluzsze i nie spowoduje to wiekszych strat dla uroku tego domu???

bedziemy wdzieczni za opinie,

aga i barti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich!

jestesmy z mezem na etapie wyboru projektu i alabaster jest wsrod faworytow. jest tylko jeden problem, chcemy miec dom z garazem dwustanowiskowym, a nasza dzialka ma 24 m szerokosci....

czy ktos, kto zbudowal ten dom moze nam podpowiedziec jak mozna zmienic projekt zeby upchnac go na nasza dzialke, tzn ktor z pomieszczen moha byc wezsze a najwyzej dluzsze i nie spowoduje to wiekszych strat dla uroku tego domu???

bedziemy wdzieczni za opinie,

aga i barti.

 

Jeśli zrezygnujecie z okien w garażu, to odległość od granicy działki zmniejsza się do 3 metrów. Może to wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich!

jestesmy z mezem na etapie wyboru projektu i alabaster jest wsrod faworytow. jest tylko jeden problem, chcemy miec dom z garazem dwustanowiskowym, a nasza dzialka ma 24 m szerokosci....

czy ktos, kto zbudowal ten dom moze nam podpowiedziec jak mozna zmienic projekt zeby upchnac go na nasza dzialke, tzn ktor z pomieszczen moha byc wezsze a najwyzej dluzsze i nie spowoduje to wiekszych strat dla uroku tego domu???

bedziemy wdzieczni za opinie,

aga i barti.

 

Jeśli zrezygnujecie z okien w garażu, to odległość od granicy działki zmniejsza się do 3 metrów. Może to wystarczy?

 

Rozważcie ewentualnie zastąpienie okien luxferami (szkoda z nich całkiem rezygnować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...

dziękuję jasabar.. teraz juz chyba we właściwym miejscu :)

 

Witamy Was wszystkich z nadzieją, że przyjmiecie nas do swojej "rodziny" rozkochanych w ALABASTRZE ??!!

 

Kilka miesięcy szukania działki, dwa miesiące na załatwienie dokumentacji (u nas, to rekord...prawdopodobnie) i 30 maja w miejscowości OCHLA,na poletku truskawkowym, pod Zieloną Górą, rozpoczęta została budowa domu... naszego ALABASTRA !!!

Projekt wybraliśmy, prawie natychmiast, zauroczył nas i tak jest do dziś i mamy nadzieję, że będzie tak już zawsze !!!

Kończymy właśnie stan "zerowy" powoli pnąc się ku górze...

Wprowadziliśmy kilka poprawek, sugerując się także Waszym doświadczeniem:

PROJEKT ALABASTER ( odbicie lustrzane ) garaż po lewej stronie

- podniesiemy o jedną cegłę poddasze

- zwiększymy łazienkę na poddaszu o ten mały przedsionek między łazienką a pokoikiem

- w łazience na poddaszu zrobimy małą pralnię

- w trzech pokojach na górze zrobimy trzy garderoby

- OGRZEWANIE planujemy piec(dwufunkcyjny na gaz) + kominek z płaszczem wodnym ( czekam na Wasze opinie na ten temat)+ baterie słoneczne do ogrzewania wody

 

pozdrawiamy Was wszystkich baaardzo serdecznie !!!!

 

zapraszamy do ogladania fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- zwiększymy łazienkę na poddaszu o ten mały przedsionek między łazienką a pokoikiem

 

Przemyślcie to dwa razy, łazienka na górze jest ogromna.

 

Jak rozumiem rezygnujecie z pralni, do której przechodzi się z łazienki na rzecz garderoby?

 

Jeśli podnosicie ścianę kolankową, to pomieszczenie przy łazience mocno się zwiększa - do dyspozycji jest także część po lewej stronie komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- zwiększymy łazienkę na poddaszu o ten mały przedsionek między łazienką a pokoikiem

 

Przemyślcie to dwa razy, łazienka na górze jest ogromna.

 

Jak rozumiem rezygnujecie z pralni, do której przechodzi się z łazienki na rzecz garderoby?

 

Jeśli podnosicie ścianę kolankową, to pomieszczenie przy łazience mocno się zwiększa - do dyspozycji jest także część po lewej stronie komina.

 

Wozik... baaardzo Ci dziękuję za komentarz ;)

Przyznam, że nie bardzo "kumam" w którym miejscu usytuowana jest u Ciebie pralnia i o której części mówisz ( po lewej stronie komina) ??

Oglądamy Twoje zdjęcia z ogromną uwagą i nie możemy jej namierzyć.

My z pralni nie rezygnujemy, tylko usadowiliśmy ją tam, gdzi Wy macie wannę za murkiem...

Czy możesz na podstawie mojego rzutu ze strony www nakreślić mi dokładnie w jaki sposób Ty to rozwiązałeś ?? Jutro budowlańcy mają zamiar już od rana układać kanalizę i będą zalewać stan zerowy... hmm mamy chyba za mało czasu , abyś mógł mi coś podpowiedzieć ??

W naszym projekcie zakładaliśmy schowanie w miejsce "intymne" kibelka z bidetem ( z racji 5-cio osobowej rodziny patologicznej ;):):) i stąd taki układ a że trudno nam sobie wyobrazić górę po podniesieniu ścianki kolankowej... to ta pomoc z Twojej strony będzie dla nas niezbędna...

 

Z góry baaaardzo dziękujemy i POZDRAWIAMY !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba już łapię dlaczego nie łapiesz o czym piszę :)

 

Domyślam się, że macie wersję z garażem jednostanowiskowym, rzeczywiście wtedy nie ma dodatkowej pralni przy łazience. Stąd nasze nieporozumienie.

 

My mamy wersję 2G i właśnie pralnię przylegającą do łazienki i najmniejszego pokoju. Taka pralnia to supersprawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...