Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt ALABASTER 2G pracownia KRAJORAZY


Recommended Posts

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 month później...
a ma może mi ktoś pokazac jak wygląda Alabaster z dwoma miejscami w garażu ?????

 

będę wdzięczna

 

Wiatj Ivon. My również zamierzamy budować alabastra, ba nawet już kupiliśmy projekt. Może Ty juz zaczęłaś inwestycję? Jeśli tak to może masz fotki, a jak nie to chętnie powspółpracujemy, gdyż jak Ty jesteśmy z okolic Lublina.Od innych posiadaczy Alabastra również chętnie przyjmiemy rady. Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ma może mi ktoś pokazac jak wygląda Alabaster z dwoma miejscami w garażu ?????

 

będę wdzięczna

 

Wiatj Ivon. My również zamierzamy budować alabastra, ba nawet już kupiliśmy projekt. Może Ty juz zaczęłaś inwestycję? Jeśli tak to może masz fotki, a jak nie to chętnie powspółpracujemy, gdyż jak Ty jesteśmy z okolic Lublina.Od innych posiadaczy Alabastra również chętnie przyjmiemy rady. Pozdrawiamy

 

Fotki są tu: http://galeria.wozik.com/thumbnails.php?album=36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ma może mi ktoś pokazac jak wygląda Alabaster z dwoma miejscami w garażu ?????

 

będę wdzięczna

 

Wiatj Ivon. My również zamierzamy budować alabastra, ba nawet już kupiliśmy projekt. Może Ty juz zaczęłaś inwestycję? Jeśli tak to może masz fotki, a jak nie to chętnie powspółpracujemy, gdyż jak Ty jesteśmy z okolic Lublina.Od innych posiadaczy Alabastra również chętnie przyjmiemy rady. Pozdrawiamy

 

Fotki są tu: http://galeria.wozik.com/thumbnails.php?album=36

Witaj Wozik! Wasze fotki bardzo na pomogły. My również nabyliśmy AL.. z dwoma garażami, ale w stosunku do Waszego jest lustrzanym odbiciem. Co zmieniliści w orginalnym projekcie? Możecie podzieli się z nami. Jak rozpoczniemy bdowę na wiosnę również zamieścimy fotki Będziemy uważnie śledzić Wasze poczynania. Pozdrawiamy (szczególnie szefową).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiamy (szczególnie szefową).
8) :D

dzieki :wink:

 

My nie wiele zmieniliśmy:

1. zmieniliśmy schody z okrągłych na dwubiegowe (schody dopiero będą, ale otwór w stropie jest prostokątny.

2. usuneliśmy okno w łazience na dole

3. usuneliśmy ściankę pomiędzy pom. tech.

4. poszerzylismy ściankę pomiędzy salonem a kuchnią (o jedna cegłe: silka24) żeby się plazma zmieściła jak jeszcze zostanie na nią kasa:)

5. wprostowaliśmy ściankę w łazience na górze (to miejsce gdzie na projekcie są zamontowane umywalki)

6. zlikwidowaliśmy jeden z balkonów

7. podnieśliśmy ściankę kolankową (o 2 pustaki, czyli do 90 cm).

 

i to tyle.

A przez to podniesienie ścianki góra zrobiła się naprawdę ogromna. Gdybysmy wiedzieli, ze po tym zabiegu np. pralnio-suszarnio-graciarnia wyjdzie taka duża - to zmniejszylibyśmy ja powiekszając pokój (ten bez garderoby).

 

Poza tym uważamy, że dobrze wybraliśmy projekt (mimo straszenia, ze straszliwie skomplikowany i drogi dach), ale i tak zapewne najwiecej rzeczy wyjdzie podczas użytkowania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź. Na pewno weźmiemy je pod uwagę . My zmieniliśmy trochę na dole robiąc tzn. śluzę pomiędzy garażem, a mieszkaniem. Drzwi gabinetu i wc przesunęliśmy max w stronę salonu. Chcemy mieć dwoje drzwi pomiędzy garażem, a domem, słyszeliśmy, że przy pojedyńczych podobno trochę czuć zapach spalin. W śluzie planujemy zrobić jakiąś szafę wnękową, ale nie wiem czy się zmnieści. Mam jedno pyt. Ile wyniósł koszt dachu łącznie z robocizną, gdzyż ten właśnie element domu mnie nurtuje cenowo. Pozd. :roll: (tym razem ze wskazaniem dla zastępcy szefa)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całośc dachu: robocizna (dobry cieśla, dekarz), materiał (dachówka cementowa Braas i wszystkie dodatki, folie paroprzepuszczalne, rynny, stopnie kominiarskie i.t.d. i.t.p, więźba, łaty i kontrłaty) to w zaokragleniu 47 tys.

 

Cena bez podbitki (ta wyjdzie ok. 3000)

 

Aaa i jeszcze jedno. W zestawieniu drewna na więźbę nie ma uwzględnionego drzewa na laty i kontrałaty (ale z reguly w projektach tego nie ma), więc trzeba o tym dodatkowo pamiętać składając zamowienie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Dziękujemy za zaproszenie, ale spójrzcie tylko na mapę Lublin - Wrocław ho ho ho, gdyby chociaż połowę bliżej, choć bardzo chcielibyśmy zobaczyć na żywca domek. Jeszcze raz dzięki. A jeszcze jedno- czy jest w domu strych nad górnymi pomieszczeniami? Nam sie wydaje, że chyba jest. Jak jest duży?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, jeszcze jeno malutkie pytanko. Na ile, drodzy Alabastrowicze, wyliczyliście koszt budowy? Ja sądzę, że w 370.000 - 400.000 łącznie z wykończeniem domu i siebie, wyrobimy się, a żonka, że ... w każdym razie cmoka. I czy Waszym zdaniem lepiej wziąć jedną ekipę do budowy całego domu (stan surowy zamkn.) czy po każdym etapie szukać innych fachowców. sorry, że tak Was pytamy, ale jako jedyni nam znani, budujecie Alabastra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Dziękujemy za zaproszenie, ale spójrzcie tylko na mapę Lublin - Wrocław ho ho ho, gdyby chociaż połowę bliżej, choć bardzo chcielibyśmy zobaczyć na żywca domek. Jeszcze raz dzięki.

 

Znamy te trasę na pamięć:) Mamy tam rodzinę. W Lublinie, Głusku, a mój TŻ czyli autor fotodziennika, czyli Wozik jest Chełmianinem z krwi i kości:-)

 

A jeszcze jedno- czy jest w domu strych nad górnymi pomieszczeniami? Nam sie wydaje, że chyba jest. Jak jest duży?

 

Jest strych, ale nie potrafię teraz dokładnie oikreslić jaki jest duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, jeszcze jeno malutkie pytanko. Na ile, drodzy Alabastrowicze, wyliczyliście koszt budowy? Ja sądzę, że w 370.000 - 400.000 łącznie z wykończeniem domu i siebie, wyrobimy się, a żonka, że ... w każdym razie cmoka. I czy Waszym zdaniem lepiej wziąć jedną ekipę do budowy całego domu (stan surowy zamkn.) czy po każdym etapie szukać innych fachowców. sorry, że tak Was pytamy, ale jako jedyni nam znani, budujecie Alabastra.

 

Z naszych wyliczeń wynika, ze chcielibyśmy się zmieścić w 350 tyś, oczywiście ze skromnym wykonczeniem i bez wodotrysków.

 

sso oszacowaliśmy na ok 120 tyś. Wyniósł nas 118. Mamy juz umówionych tynkarzy, posadzkarzy, ociepleniowców, instalatorów, wykonczeniowcow. Wyglada na to ze +/- (raczej +) 20 tys zmiescimy sie w zaozeniach.

 

Ale trzeba tez pamietac ze wszystko drozeje, materiali i robocizna.

 

Co do ekip. Wzięcie jednej ekipy jest na pewno wygodne. Ale jednak ystem gospodarczy i wzięcie specjalistów do poszczególnych prac: murarzy, dekarzy, tynkarzy, posadzkarzy i.t.d. i.t.p jest tansze chociaz wymaga więcej zachodu w skordynowaniu prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

witam serdecznie

również nosze sie z zamiarem budowy Alabastra i chętnie posłucham jakichś dobrych rad na temat tego projektu. Zamierzam także zrezygnować ze schodów które są w projekcie a wybrać schody drewniane dwubiegowe , ktoś orientuje się może jaki jest koszt takich schodów i które rozwiązanie jest tańsze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Za dwa miesiące zalewamy fundamenty pod Alabaster z 2-stan. garażem. Po blisko pół rocznych poszukiwanaich zdecydowaliśmy się na w/w projekt. Braliśmy również pod uwagę Virgo II z dobrych domów, ale Alabaster jest zdecydowanie lepiej rozplanowany wewnątrz. Czekamy jeszcze tylko na warunki zabudowy i kupujemy projekt. Mam pytanie do bardziej zaawansowanych ile (i jaki wymiar) bloczków poszło na fundamenty?

Pozdrawiam,

Pawel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jak miło widzieć, że ktoś jeszcze bierze się za budowę Alabastra. Jakiś czas temu tylko simon 1973 i Wozik, a teraz grono się powiększa! Cieszy mnie to bardzo.

Biuro projektowe kończy właśnie adaptację naszego domku (z jednym garażem). Zmiany które wprowadziliśmy:

- zmiany wejść do garderoby. W tej chwili każdy z pokoi ma swoją garderobę.

- zabudowa przestrzeni holu na poddaszu przylegającego do okna połaciowego (na elewacji frontowej) i utworzenie w tym miejscu garderoby dostępnej z pokoju 2.2 (jednocześnie likwidacja okna połaciowego).

- likwidacja okien trójkątnych i okien w garażu

Żałujemy, że nie podwyższyliśmy ściany kolankowej, ale może na etapie budowy da się jeszcze coś zrobić :)

Co do wydatków na budowę, to proszę nie straszcie mojego męża kwotami 400.000, bo nie będzie mógł spać po nocach :D . Po przeczytaniu w.w. stwierdził, że chyba sami nie wiemy co robimy i zapytał nasze małe pociechy, czy zgadzają się spłacać kredyt zaciągnięty przez rodziców? Na co starsza latorośl 6-letnia przytaknęła skuszona wizją własnego pokoiku na poddaszu, a młodsza 1 roczna nie odpowiedziała (pewnie dlatego, że jeszcze nie mówi :lol: ).

Co do schodów nie mamy jeszcze pomysłu, ale okrągła ściana nam się podoba, więc zostanie.

Pozwolę sobie pozdrowić Wozika wraz z powiększoną rodziną, na którego relacje z budowy czekamy z niecierpliwością. Wasz dom pięknieje z każdym dniem (teraz w słońcu widać ładny kolor dachówki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...