Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt ALABASTER 2G pracownia KRAJORAZY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanie do tych, którzy już mieszkają- jak macie rozmieszczone głośniki do kina domowego?

 

Ścianka telewizyjna, przy niej centralny (pod TV), fronty i subwoofer. Z tyłu, po bokach okna tarasowego tylne głośniki surround.

 

Oczywiście chodziło mi o boczne głośniki surround ;-) Jednak są zamontowane z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Alabastrowiczów. Od pewnego czasu śledzę wasze wypowiedzi, ponieważ zamierzamy kupić projekt Alabastra. Jest on idealny i spełnia wszystkie nasze wymagania.

Prośbę mam taka: jeżeli są jakies cenne wskazówki, o których powinniśmy wiedzieć, będę wdzięczna :D

Ponadto jak jest możliwość podania faktycznych kosztów budowy, to również proszę.

Dodam, iż narazie jesteśmy w trakcie przekształcania działki, więc dopiero wszystko przed nami...ale już trzeba się rozglądać.

Co do formy budowy-my napewno wybierzemy wersję gospodarczą, każdy w rodzinie ma jakiś fach, który jest niezbedny do postawienia chatki:)

 

Pozdrawiam Wszystkich!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Sprzedam nowy projekt domu Alabaster z garażem 1-stanowiskowym. Projekt jest oczywiście czysty,w 4 egzemplarzach.Nie ukrywam, że z żalem sprzedaję ten projekt lecz jesteśmy zmuszeni do zrobienia projektu indywidualnego.

Kontakt: [email protected] , 604-170-683.

Pozdawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

z przyjemnością dołaczam do grona Alabastrowiczów, to dzięki wszyskim uwagom i problem jakie zostały poruszone na tym forum zdecydowaliśmy się z żoną na zakup tego projektu, wielkie podziękowania dla państwa Wozik i Jasabara. Dzięki ich zdjecią mamy już wyobrażenie swoich 4 kątów.

Mam jescze prośbe do tych państwa którzy mają już to przyjemność mieszkać w wymarzonym domku o zamieszczenie zdjęcia ze ścianką TV już wyposażoną

pozdrawiam wszystkich Alabastrowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My podwyższyliśmy ściankę kolankową o dwa pustaki, a słupów w pokojach nie mamy, z czego się bardzo cieszę :D Zapraszam do mojego dziennika :wink:

Witam

Jak udało się Wam zlikwidować słupy w pokojach,zmieniliście coś w konstrukcji dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My podwyższyliśmy ściankę kolankową o dwa pustaki, a słupów w pokojach nie mamy, z czego się bardzo cieszę :D Zapraszam do mojego dziennika :wink:

Witam

Jak udało się Wam zlikwidować słupy w pokojach,zmieniliście coś w konstrukcji dachu.

 

Nie znam się na konstrukcjach, więc nie odpowiem dokładnie. Na ściankach działowych i nad balkonami zostały wylane wzmocnione nadproża :roll: i na nich opierają się belki stropowe.

 

http://img510.imageshack.us/img510/3305/s5009288dk6os5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to czy skosy tam gdzie powinny byc okna trojkatne sa obrobione wlasnie tak jak w oryginale czy sufit jest splaszczony nad drzwiami balkonowymi.

 

Już rozumiem. Niestety nie wiem, my zrezygnowaliśmy z trójkątnych okien.

 

Na ile sobie to jednak wyobrażam, to sufit może tam być zarówno prosty jak i skośny. Wszystko zależy od Ciebie, jako inwestora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam, buduję Alabastra 2G po Gorzowem Wlkp. i mam pytanie do Jasabara. Jak rozwiązaliście zbrojenie swoich schodów? Żona nie daje mi spokoju i chce podobne. Czy robiliście specjalny projekt?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i porady

 

Pozdrawiam wszystkich alabastrowiczów - dzięki Wam budowa idzie łatwiej :)

 

 

 

cześc pronin tu majka&sławek my zamierzamy budowę alabasterka 2g w gorzowie wlkp a gdzie jest to pod gorzowem bo chętnie byśmy obejżeli jeśli można.Jesteśmy w trakcie roboty papierkowej ale kazda rada się przyda.

pozdawiamy alabastrowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, ze nie moge tego zobaczyc na zywo i chcialabym sie zorientowac jak to zrobii inni. Np. Czy skosy nie wygladaja jak w kosciele lub czy plaski sufit nie jest za nisko?

 

Nisko to pojęcie względne. U nas jest na wysokości 2,5 albo 2,6 metra.

 

No to u nas jest nisko, bo 2,40 m na poddaszu i 2,50 mna parterze. Panowie w trosce o rosnące koszty ogrzewania sami obniżyli wysokość :evil: Niby nie chciałam podwieszanych sufitów, ale jestem zła i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to czy skosy tam gdzie powinny byc okna trojkatne sa obrobione wlasnie tak jak w oryginale czy sufit jest splaszczony nad drzwiami balkonowymi.

 

U nas wysokość jest 2.60, a skosy wyglądają tak:

 

http://lh3.ggpht.com/_fukQJPZqxVU/SY8ip8CUdXI/AAAAAAAAB7s/sHLOyThHm1c/s640/PICT0010.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My podwyższyliśmy ściankę kolankową o dwa pustaki, a słupów w pokojach nie mamy, z czego się bardzo cieszę :D Zapraszam do mojego dziennika :wink:

Witam

Jak udało się Wam zlikwidować słupy w pokojach,zmieniliście coś w konstrukcji dachu.

 

Nie znam się na konstrukcjach, więc nie odpowiem dokładnie. Na ściankach działowych i nad balkonami zostały wylane wzmocnione nadproża :roll: i na nich opierają się belki stropowe.

 

http://img510.imageshack.us/img510/3305/s5009288dk6os5.jpg

 

Dzięki za odpowiedź, ja też się na tym nie znam ale fachowiec napewno będzie wiedział o cochodzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...