Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt ALABASTER 2G pracownia KRAJORAZY


Recommended Posts

Chodzi mi o to czy skosy tam gdzie powinny byc okna trojkatne sa obrobione wlasnie tak jak w oryginale czy sufit jest splaszczony nad drzwiami balkonowymi.

 

U nas wysokość jest 2.60, a skosy wyglądają tak:

 

http://lh3.ggpht.com/_fukQJPZqxVU/SY8ip8CUdXI/AAAAAAAAB7s/sHLOyThHm1c/s640/PICT0010.JPG

 

Co to za karnisze? Gdzie kupowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Rzeczywiście niewiele jest informacji o tych karniszach w internecie :-? , ale znalazłam coś - drążek rozporowy "sandro" : http://www.dek-ra.pl/03c1989a4f0fb8019/03c1989a500d0ce18/index.html

Fotek niestety nie posiadam. W naszych najpierw mocowało się końcówki boków, potem wkładało się w nie karnisz na który nasunięte były elementy skręcane z bokami, powodujące, że karnisz nie wypadnie. Nie wiem czy wyjaśniłam to dość jasno :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście niewiele jest informacji o tych karniszach w internecie :-? , ale znalazłam coś - drążek rozporowy "sandro" : http://www.dek-ra.pl/03c1989a4f0fb8019/03c1989a500d0ce18/index.html

Fotek niestety nie posiadam. W naszych najpierw mocowało się końcówki boków, potem wkładało się w nie karnisz na który nasunięte były elementy skręcane z bokami, powodujące, że karnisz nie wypadnie. Nie wiem czy wyjaśniłam to dość jasno :wink: :lol:

 

Dzięki, będę szukał ;-)

 

My zamontowaliśmy tam coś takiego: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70149253

 

Niestety ten mocowany jest do ściany, nad oknem. Ten rozporowy byłby lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 3 weeks później...
  • 3 weeks później...

witam

nie wiemczy jeszcze ktoś odwiedza to forum? chcemy dołączyć do grona alabastrowiczów :D fakt, że dopiero przed nami załatwianie formalności, ale to forum napewno będziemy częśto odwiedzać :p

proszę o kontakt osoby, które również zamierzają budować ten domek.

pozdrawiam wszystkich alabastrowiczów :lol:

 

 

do alabaster 33.

my równiez zamierzamy powiększyc okno w wykuszu, tzn. zrobić wyjście na taras. Jak masz jakieś dodatkowe fotki z budowy (aktualne) będziemy bardzo wdzięczni!!!!

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

nie wiemczy jeszcze ktoś odwiedza to forum? chcemy dołączyć do grona alabastrowiczów :D fakt, że dopiero przed nami załatwianie formalności, ale to forum napewno będziemy częśto odwiedzać :p

proszę o kontakt osoby, które również zamierzają budować ten domek.

pozdrawiam wszystkich alabastrowiczów :lol:

 

 

witam,

oczywiście że odwiedza :wink: jesteśmy na etapie kopania pod fundament, prawdopodobnie w piątek będziemy zalewać

 

pozdrawiam i gratuluje wyboru projektu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super, że jest jeszcze ktoś....... my również jesteśmy na etapie formalności, tzn. w czerwcu zaczynamy załatwiać i znając życie to pewnie dopiero zaczniemy budowę w przyszym roku (zanim wszystko załatwimy :( ).

Mam nadzieję, że stworzy się nowa grupka alabastrowiczów i będziemy wymieniać się doświadczeniami,bo z drugiej strony to się wcale nie dziwię, że Ci co już wybudowali nie udzielają się - oni cieszą się już swoim domkiem :D choć mile widziana byłaby fachowa porada już kogoś doświadczonego w tej sprawie :wink:

jaki projekt wybraliście 1g, czy 2 g??? my zdecydowaliśmy się na 1g.

pozdrawiamy i powodzenia w załatwianiu i pracach początkowych :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my wybraliśmy 2g- tzn moja druga połówka tak wybrała:) uzasadnił to pytaniem: czy bede sobie skrobała szyby w zimę, bo jego auto bedzie w garażu, heh :lol:

my otrzymalismy pozwolenie na budowe płotu (paranoja) i zaczynamy wycinke drzew na naszej działeczce za 3 tygodnie... piła już wypróbowana.

 

powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tutaj tak głucho,cicho,nikt nic nie pisze. Niestety nikt mi też jak narazie nie wysłał tych rzutów z 2 garażami a naprawdę bardzo by mi zależało. Mamy już działeczkę (a raczej dopiero) i jestesmy niestety jeszcze przed załatwianiem wszystkich formalności,ale bardzo bym chciała już zamówić projekt.

Wszystkie wybudowane już domki są śliczne,pozazdrościc ;) Wszystko przed nami. Mam nadzieję,że ktoś będzie tutaj zaglądał,bo ja będę się starała zaglądać codziennie.

Miłego budowania Alabastra dla wszystkich i miłego mieszkania w nim życzę wszystkim,którzy już przeprowadzili się do swojego domku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanie odnosnie domku Alabaster , prosze mi powiedziec , czy łazienka na gorze jest wystarczajaco duza ? Chce wykorzystac tam pralnie

pozdr

 

Witam,

 

W Alabastrze 2G łazienka jest na prawdę duża. My nawet pomniejszyliśmy swoją a mimo to jest tam mnóstwo miejsca, mogę podesłać jakieś fotki dla rozwiania wątpilości.

 

Pozdrwaim,

Pawel_S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślicznie dziękuję za przesłanie rzutów. Raczej będziemy się decydować na Alabastra 2G :)) Całe budowanie mnie przeraża,ale jak pomyślę,że potem będziemy mieć piękny domek,to można się wręcz rozmarzyć ;) Boję się tylko,ile nas to wszystko uczyni. Ciekawi mnie również jaki jest koszt wybudowania stanu surowego, tzn. tylko mury i dach,bo okna i drzwi drewniane będę mieć raczej za darmo ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...